3 3
Hrvoje Lovric

Tempomat golf 3

Recommended Posts

Pozdrav ekipa da vas pitam

Sve znam u vezi tempomata za golfa 3

Al jedno me zanima gdje tocno se usteka kabel u osiguracku kutiju

Nebi tio trazit jer ima milion kabela pa da nesto nepokvarim ako neko zna neka napise

Ili neka slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci

Nasa sam dole kraj kutije osigurača utikač koji pase valjda je dobro, kad ga spojim na vag com sve cu znat

Share this post


Link to post
Share on other sites

sorry kaj dizem staru temu,ali planiram kupiti MK3 sa benzinskim motorom i gotovo full opremom za dijelove.

Najzanimljivija stvar na njemu je tempomat. Dali se moze bez problema pripasati na moj MK3 1.9tdi AFN?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam bas jer je na tdi-u elektricni gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze, zato sta od cilog toga tempomata sa benzinca ti triba samo kabel koji ide sa rucice na instalaciju. (4 zice, 2 spoja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa onda je to ista rucica za benzinca i tdi-a? mislio sam da na benzincima radi na neki drugi nacin :zid

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno,hvala na odgovorima. Danas cu zvat lika za auto,pa se dogovorit za kupnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa onda je to ista rucica za benzinca i tdi-a? mislio sam da na benzincima radi na neki drugi nacin :zid

ista je rucica, i isti kabel ide sa nje. samo kod benzinaca sa gasom na sajlu ima nekih komplikacija oko pedala (vakuma i struje), koji su za tdi nepotrebni

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmmm sad mi se motaju neke ideje po glavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhhhhhh .i.

Elektricar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam kod sebe od VR-a nekog amera rucicu za tempomat na TDI -u i sve pase.

Edited by Passat

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ja imam seat toleda 1.9tdi 66kw , posto je to golf trica sa drugaciom karoseriom ,sad citam o tempomatu i napalili ste me , jeli pase na toleda , kod mene je full oprema bez koze, sta trebam provjerit da vidim ima li moj sejo pripremu za tempomat?

Edited by RatZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nać konektor dolje kod osiguraća sa 4 žice koji nije iskorišten. I kad se prišteka ručica treba u ECU upisat putem dijagnostike kod za aktiviranje tempomata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sejo ima taj konektor, tj ima jos nekakvih , moze li ko slikat taj konektor pa da vidim jeli to taj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš 4 žice, jedini konektor koji ima ovaj raspored boja zica:

bijela, crvena, plava, crna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze, zato sta od cilog toga tempomata sa benzinca ti triba samo kabel koji ide sa rucice na instalaciju. (4 zice, 2 spoja)

 

Nać konektor dolje kod osiguraća sa 4 žice koji nije iskorišten. I kad se prišteka ručica treba u ECU upisat putem dijagnostike kod za aktiviranje tempomata.

evo,nabavio sam si OEM ruckicu za tempomat s konektorom(Ebay)

Sada je samo treba instalirati,ukopcati u osiguracku kutiju i u ECU aktivirati putem dijagnostike?

 

20140910_103504.jpg

 

20140910_103522.jpg

 

20140910_103543.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

fali ti kabal jos ili ga imas a nema ga na slici?

da to onda samo spojis i preko dijagnostike ga aktiviras kod je : 11463

 

i to ce ti morat netko s boljim kablom za dijagnostiku jer oni jeftini sto samo citaju greske to ne mogu ;)

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

20140910_103504.jpg
mislis na ovaj kabel na slici koj se spojen s ruckom?

ili je potreban jos neki?

Di bi bilo najbolje ici na dijagnostiku za to?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali ti kabal od tog konektora na ručki do osiguračke kutije. Probaj ako ti neko od frendova ima dijagnostiku. Ja sam uspio upisat kod sa čunga-lunga dijagnostikom. Sam ne nasjedaj na one fore da to košta 100 kn i da je komplicirano. 30 sec posla.

Edited by Passat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Passat ti je sve rekao nabavi si taj kabal jos....

Vidis ja nisam uspio imam dijagnostiku i kabal koji samo cita i brise greske al to nisam mogao s njim odraditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,dal znate kak se "sluzbeno" zove taj kabel? da ga znam potraziti na Ebayu,otpadu,ili ak je neka sica u ducanu

 

hvala svima na trudu

Share this post


Link to post
Share on other sites

...krivo sam pisao o krivom kablu

Pa pogledaj u ovlastenom mozda ipak nije skup...sad kako se to zove tocno ne znam

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3