Jump to content

VW Passat 1.9 TDI, 96KW/131KS, Tiptronic, 2002+

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Guest_neaktivni_*

Guest_neaktivni_*
  • Gost

Posted 26 June 2007 - 12:55 PM

Naime planiram uvesti iz Njemacke navedeni auto iz naslova. Moze li mi netko reci nesta vise o tome passatu, motoru, mjenjacu (dali je sklon kvarenju), potrosnja (gradska/otvorena, ako moze iz prakse), i ostalo. Naravno na sta trebam posebno paziti pri kupovini. Svaki savjet dobro dosao. Hvala

#2 Guest_neaktivni_*

Guest_neaktivni_*
  • Gost

Posted 27 June 2007 - 07:47 AM

pa zar mi nitko nista nemoze rec o tomu Passat-u?

#3 pikzibner

pikzibner

R36

• Root Admin
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4,429 posts
  • Ime:Tomislav Matković
  • Auto:Golf PLUS Olympic; Golf MK2 TDI PD

Posted 27 June 2007 - 08:37 AM

Motor je odličan, sna??an. Auto mo??e tro??it 5Lt, ako ga ??alta?? ispod 2500 rpm. Inače mo??e potegnut 10 i vi??e. Meni je neki prosjek oko 68.9LT/100 km, samo ??to ja taj motor imam u Golfu2. Auto je inače OK, i udoban ali ima male boljke kod ovjesa. Čestp odlaze kugle na ramenima kod kotača. U prosjeku izdr??e 60000 km, mo??da malo vi??e. Sveukupno prednja ramena ko??taju oko 4000kn.

#4 Guest_neaktivni_*

Guest_neaktivni_*
  • Gost

Posted 27 June 2007 - 12:04 PM

To sam cuo za ramena i kugle. Kakav mu je tiptronic mjenjac? Dali se kvari cesto? Kolko je izdrzljiv?

#5 Vuxa

Vuxa

R32

• Član
  • PipPipPipPipPip
  • 2,225 posts
  • Ime:Dragan Vuković
  • Auto:Seat Leon Cupra 2.O TFSI, Opel Vectra C 2.8 V6T

Posted 27 June 2007 - 12:10 PM

Mogu ti potvrditi sve sto i Pikzibner jer vozim takvog passata dosta cesto! Sa mjenjacem nemam nekog iskustva, ali uz redovitu promjenu ulja u getribi mislim da nebi trebalo biti nekih problema, sad sve ovisi kako je auto prije pazen i mazen... a i sam znas da servis za takve getribe bez 1000€ nemas :(

#6 Guest_neaktivni_*

Guest_neaktivni_*
  • Gost

Posted 27 June 2007 - 04:56 PM

Znam da bez 1000 EUR za kvar na getribi nemas nista, ali samo ako ti i naprave kako treba. Ono sto me vise muci, dali se kvari mjenjac kao kod audija, multitronic. Svi kazu da kompletnu getribu treba mjenjat na 50000km ako ne i prije, a od 30000km vec pocinju kvarovi. To me najvise zabrinjava dali je takav.

#7 Guest_neaktivni_*

Guest_neaktivni_*
  • Gost

Posted 29 June 2007 - 11:57 AM

kakva je stvar sa ramenima, cuo sam da jako brzo odlaze?

#8 MarioIV

MarioIV

R32

• Član
  • PipPipPipPipPip
  • 2,981 posts
  • Ime:Mario
  • Auto:Golf 5

Posted 29 June 2007 - 03:48 PM

ponekad znam voziti pasata 130 ks u firmi gdje radim.Neki dan sam ga bas vozio. 2001 godina,karavan,6 brzina,Highline, ima 221 000 km, kupljen sa 130 i nesto. Vozi ga 5-6 vozaca. Promijenjeno: -komplet servo urprvaljac- 700 ili 800 eura trosak. -zadnji amortizeri otisli. -jedan taj sklop pumpe duse Mislim da je to sve.Na prednejm ovijesu zasad nije nista mjenjano, mada lupka nesto. al inace auto je odlican.Brz, stedljiv, trosi 7 litara dosta zivahne voznje s klimom,ima odlicna sjedala(highline), mjenjac se onako bas fino salta i moj je prijedlog da uzmes takav a ne automatski. Mada, dobro razmisli. Pasat je dosta zahtijevan za odrzavanje, idu skupa ulja, za mjenjanje remenja skidas komplet prednji kraj...mozda bolje da uzmes boru nekakvu.

#9 Guest_neaktivni_*

Guest_neaktivni_*
  • Gost

Posted 30 June 2007 - 02:57 PM

Joj ma neznam ni sam vise svsta slusam o tim autima, tako da vise nemozes biti pametan sta kupit. Automatik mi se svidio, ali sve je to divno, krasno i bajno dok to sve radi, ali kad nesta ode onda je sve palo u vodu. Jeli istina da je jeftinije odrzavati Audi A6 nego VW Passat-a?

#10 Vuxa

Vuxa

R32

• Član
  • PipPipPipPipPip
  • 2,225 posts
  • Ime:Dragan Vuković
  • Auto:Seat Leon Cupra 2.O TFSI, Opel Vectra C 2.8 V6T

Posted 30 June 2007 - 03:09 PM

Joj ma neznam ni sam vise svsta slusam o tim autima, tako da vise nemozes biti pametan sta kupit. Automatik mi se svidio, ali sve je to divno, krasno i bajno dok to sve radi, ali kad nesta ode onda je sve palo u vodu. Jeli istina da je jeftinije odrzavati Audi A6 nego VW Passat-a?

Kume, ako ti se svida Passat kupi ga, di bi stigli kad bi svi slusali druge sta nam govore da radimo :)

#11 Guest_alenp_*

Guest_alenp_*
  • Gost

Posted 30 June 2007 - 03:21 PM

Sigurno ti je jeftinije odrzavat Passata nego Audi A6.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users