0
Krešo

polo 1.4 tdi 2008 g. servis i stelanje rucne

Recommended Posts

Ekipa dali netko zna na koliko tkm. ide prva promjena zupcastog remena, pumpe vode i ostalog sta sve ide uz to, i di se stela rucna na njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

90tkm..

rucnu bi trebao moci stelati iznutra, iza rucne se obicno nalazi pepeljara ili drzac za case koji se izvadi pa je ispod matica

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitam za servis zato sta mi je par ljudi vec reklo da je na 120 tkm pa zato pitam ako neko ima znanja kakvoga o tome.........e imam drzac za case al ja mislim da kad se to skida ide sve skupa u kompletu sa one 2 "ladice" pored rucne, da je to sve jedan komad pa pitam jer neznam ima li kakva matica za stelanje negdi ispod auta na sajli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmjenu provjeri u ov servisu jer ta godina u golfu ide na 120tkm il 6god.

Ručna se štela natrag na paknama a ne na tom sarafu ;) Naravno ako ćemo po zanatu

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

po zanatu se i radi. Nema ''fusarenja''. Fala na inform

po zanatu se i radi. Nema ''fusarenja''. Fala na informacijama. zovnit cu ov servis i pitat. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rastaka sam i vidija. Ručna se štela u kabini ispod plastike ima matica 6 mm, a na paknama je samostelajuce (ima onaj klin i feder). Kako se pakne troše taj klin više upada i širi pakne. Ali meni su se sajle razvukle (više desna) i klin je malo više upa tako da su pakne "izgorile". Mijenjam obe sajle, pakne i oba nova doboša. Tokarenje doboša košta 50 kn, a novi doboš 180 kn. Idu novi pošto ja imam dosta popusta u dućanu dijelova jer sam stalni kupac. Fala svima na dobrim savjetima. :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad malo iz iskustva:

Samoštelajući sistem je za klinac. xy novih polića ima ručnu 10zubi.... tako da taj samoštelajući sistem neradi bas kako je zamisljeno tj radi al ne dovoljno da bi pakne bile dovoljno naštelane. Kad se pakne štelaju (s njihovim štelanjem je punija i nožna pedala) nediraju se sajle. X slučajeva je da ljudi štelaju pomoću tih šarafića al to ajd idu laksim putem a mozda i neznaju struku. Natezanjem sajle dobijete samo ručnu da prije hvata al s tim neštelate hod pakni za nožnu kočnicu.

Kad se pakne mjenjaju sajle treba skroz otpustit i onda naštelat pakne tek onda se navijaju sarafici na sajlama.

 

Pakne se mogu skurit jedino ako se krivo nastelaju pakne (znači previse se klin spusti dolika) il ako blokira jedna sajla a to je čest slučaj kad je oštećena košujica od sajle.

 

Ako je tebi sajla razvučena moguće je bas da je ta tako navijana da bi se dobilo da jednako drzi ručna jer ako klin upadne previse (vrlo tesko jer je opruga tako proraunata da nemoze jako potegnut klin) onda je logicno da su pakne nategnute i samim tim sajla bi trebala bit kraća a ne duža ;)

 

Krešo, sad je na tebi dal ćeš ić jednostavnijim "who cares" putem il ćeš štelat po savjetima iz struke pa čak i iz službene literature ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene se obe sajle stelaju na istu vidu u kabini. meni se sajla razvukla od voznje "na rucnu" i od toga su mi se pakne zapalile, s tim su se i doboši trošili i grijali. kad minjaš pakne onda triba otpustit u kabini jer kad se stave nove i stelung se vrati u "nulu" onda se stisne nozna kocnica i stelung se namisti i onda se sajla u kabini nateže na vidu da se rucna moze nategnit max 4-5 zubi. prijatelju fala ti na savjetima i ja nevolim fusarenje nego samo po struci jer mi je to svakodnevni posa al nisam puno "vida" po vw pa se interesiram i trazim savjete. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti opet iz iskustva govorim da ta automatika neradi kako je zamisljeno....

Eto i na polićima 6R ista priča... kad je nov ima 3-4zuba ručna a na 15tkm ima 5-6 il više ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prominija sve kako sam naveja, prosa 1tkm i rucna se sa 4 zuba digla na 6........automatika je za k...c ki sta kazes. :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu sad ni dirat. Kad se jos koji zub digne onda cu otpustit sajle, nastelat pakne i tek onda sajle stelat. Imas 2 heinekena od mene. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cisto informativno - zva san ovlasteni vw servis i receno mi je da je "veliki servis" na 120tkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram temu, imam sličan problem na svom polu 2005g.

 

Zadnje kočnice promjenjene kompletno: doboši, pakne, opruge, plastični čepovi, kočioni klipovi, sajle.

 

Međutim auto ne koči na ručnoj tj. koči kao da je netko uljem namazao kočnice.

Doboši oprani prije stavljanja, Doboši Swag, a pakne texter.

Već 5 dana se zezam s time, ali ne koči, a sve je 100% dobro složeno.

 

Kad sam složio na pritisnutoj nožnoj sam mali povukao kajlicu dolje. Ručna na prvi zub i natgnuo sajle da kotači počne zapinjati.

Kod potezanja ručne osjeti se normalna otpor i ručna je zategnuta, ali drži ne normalno slabo, a o blokiranju da ne govorim, nemoguća misija.

 

Otisak na paknama je dobar tj. kontakt sa dobošem.

 

Jel se netko ikad susreo sa ovime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam još jednom išo probat ručnu u garaži.

Nakon prvog zuba jako je velika sila (veća nego je uobičajno) i konstantna je , a trebala bi se mjenjati sa visinom ručne.

Imam osječaj da ne mogu ručnu zatgnut do tvrdog.

Sumnjam na sajle, a nove su Pagidove, da nisu kojim slučajem od nekog drugog VW grupacije auta, pa su nešto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom imao problem sa paknama. Bile su pretvrde i kako god postelao rucna je losije drzala nego sa starima.. drzala je al ne ono da je auto ukopan.. valjda pretvrda smjesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rješeno,

 

Nove sajle Pagid, zamijenio sa ATte i sad radi kak treba.

Te pagidove sajle su jednostavno bile čudne, sad jesam li možda u trgovini dobio od nekog drugog VW, pa su dimenzijski full slične, ovima koje meni trebaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0