2 2
Jozek

Golf V 1.9tdi - ventilacija

Recommended Posts

Pozdrav svima koliko vas ima !

 

Pitanje je vezano za rad vetilacije/klimatizacije, Golf 5 1.9tdi 77kW 2004 sportline.

 

Naime, golf ima digitalno upravljanje klimatizacijom, međutim i kad je ugašena čuje se neko neprestano "preklapanje", kao da se klapne u ventilaciji stalno pomiču iako je ventilacija ugašena. Ista stvar se događa i kad klima/ventilacija radi. Zvao sam u AK Kovačević, gdje sam saznao da je to normalan kvar na motorima ventilacije, i da navodno postoje 2kom, i da naravno koštaju cca 1700kn. Kako ventilacija normalno grije/hladi i puše ne da mi se baš davati 1700kn :), iako me zvuk lagano izluđuje.

 

Jel ima netko kakvo rješenje ili slične kvarove !?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam 3 petice doma, i na sve 3 se čulo to preklapanje, nekada da, nekada ne... ovisi o ne znam ni ja čemu..

Neki su mi mehaničari rekli da su to klapne na kutiji ventilacije i da moram sve raskopat da se to promjeni.. ali nakon tog me nije više toliko jebuckalo to pucketanje.. neka pucketa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja imam volju to sve raskopat na proljeće, ali me zanima da li opće ima smisla muka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja imam volju to sve raskopat na proljeće, ali me zanima da li opće ima smisla muka :)

upališ cd player i nečuje se više.....najlakša solucija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene takodjer pucka. zajebi tu radnju sjedio sam u puno petaka i svi kvrckaju. al svi. da bi to promjenio treba ti 2000+ kuna moras skidat cijelu tablu i sve zivo da bi doso do ventilacije. a kad to promjenis velike su sanse da ce pocet opet za godinu 2 kvrckat. tako da presipavanje iz supljeg u prazno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto pucka, a puckalo mi je i na Leonu 2007... :( Mislim da nema resenja, jednostavno neki fabricki propust cim se na svakom cuje bar ponekad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto cuje se i meni. Do nedavno se culo samo kad je temp nariktana ispod 23, a tako i baca gresku klapne regulacije temperature, a sad lupka i desno nesto. Kupio sam motoric za 150 kn i promjenio i opet isto. Ili nevalja i taj motoric ili nesto drugo. Rekao mi je jedan covjek da ga treba ocistit i stavit masti

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene na Passat B6 se cuje neko klopatanje ponekad. Na dijagnostici nista ne javlja. Sve se cini da radi kako spada, ali ponekad se cuju ti cudni zvukovi. Vec sam se naviknuo, ili je mozda prestalo jer vise ni ne primjecujem to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leic: gdje se točno nalaze ti motorići ?

 

Malo mi nije jasno kak motori preklapaju, tj. oni bi trebali dobivati komande od nekog upravljačkog uređaja (tipke klime ili canbus), međutim oni preklapaju svojevoljno. Zavrio sam dva faksa elektrotehnike i jo uvijek me ovakve stvari iznenađuju. Pa taj auto je ko znanstvena fantastika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako motoric zapne, on se sam vrati da nebi pregorio i ponovno pokusava? Mozda je to rijesenje problema? So easy

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se culo na petici i na passatu b6 mjenjao motorice i nista uzaludno bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

također i meni ali samo ponekad...bio u carmotu ,kažu nije to ništa osim što meni ide na j...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da je to "normalno", kad se pali auto motorići se pokrenu i namjeste klapnu na zadatu poziciju i više nebi trebali klapat :)

bar je tako u mene u 6ci...

sad ako stalno klapka, onda nekaj neštima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kucka kad je na klimi namještena temperatura veća od vanjske. To konkretno znači da po ljetu nikad ne kucka, a po zimi kucka dosta često.

 

Ja sam izvuko to malo đubre koje kucka van (Driver side temperature flap control motor) jer je greška navodno to što se motor odlijepi od kučišta i onda ima taman par stupnjeva da se okrene u jednu stranu prije nego lupi u kučište i fiksira se. Uglavnom sranje - onaj nazubljeni vijak koji pretvara rotaciju motora u rotaciju koja otvara klapnu ima par mm lufta u svom ležištu i svaki put kad ga motor aktivira prvo ga pomakne za tih par mm i ovaj lupi u graničnik.

 

Uglavnom, nemojte se zajebavat, ne da se baš složit, a krv sam propišao prije no što sam to đubrivo skinuo van s auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kucka kad je na klimi namještena temperatura veća od vanjske. To konkretno znači da po ljetu nikad ne kucka, a po zimi kucka dosta često.

 

Ja sam izvuko to malo đubre koje kucka van (Driver side temperature flap control motor) jer je greška navodno to što se motor odlijepi od kučišta i onda ima taman par stupnjeva da se okrene u jednu stranu prije nego lupi u kučište i fiksira se. Uglavnom sranje - onaj nazubljeni vijak koji pretvara rotaciju motora u rotaciju koja otvara klapnu ima par mm lufta u svom ležištu i svaki put kad ga motor aktivira prvo ga pomakne za tih par mm i ovaj lupi u graničnik.

 

Uglavnom, nemojte se zajebavat, ne da se baš složit, a krv sam propišao prije no što sam to đubrivo skinuo van s auta...

 

Ovo je jeben info. Hvala. Zahvaljujuci ovom threadu sam danas ponovo poceo cuti to klopotanje na suvozacevoj strani (a ako se ne varam, prije mi je iz sredine isto dolazilo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozis VW. Cut ces ti jos svakakvo klopotanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

tko se jos zamara na 7-8 godina starom autu gdje sta kucka i slicno

 

Eto ja, ne cupam kosu ali ipak. Za auto nisu bitne godine ako se mazi i pazi. Sve ostalo na autu mi je poprilicno utegnuto, pa zasto ne bi bilo i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Meni na Paji kucka motoric za podesavanje temperature na strani vozaca dok je ventilacija ugasena ali podesavanje temperature radi pa ne brinem oko tog zasad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem i kod mene, Golf V 2.0 TDI Sportline..klepeće sa desne strane i neke pute zna ići na živce! Ali ne vozim se često sa ugašenim radiom pa ajde..neka kucka kad već nema trajnog riješenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam novu informaciju u vezi "klapanja" !

Idem kod jednog novog majstora na čišćenja usisa, EGR-a, IC-a , provjera turbine i ostalih dijelova da bih dobio odobrenje za chip :), pa sam pitao majstora za klapanje.

Kaže da golf ima klapne na usisu ventilacije u kabinu, koje se pale čim se da kontakt na bravi, tj. zatvaraju vemtilaciju kada se auto ugasi. Rekao je da se taj motorić može poništit i da onda je jedina stvar da ventilacija uvijek vuče zrak izvana i navodno nema više klapanja :)

 

Kaj mislite jel priča drži vodu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i moze al onda gubis zatvoreni krug ventilacije. Kod nas po baranji ima par farmi kraj ceste tako da to kod mene ne dolazi u obzir :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi sa ponitavanjem motorica dobio jos vie lupkanja. Ja sam to rastavljo na A3-ojci, nije lupkalo kao na golfovima nego mi je od treskanja pao kabal od alarma na taj poklopac i on je lupkao. Ta ventilacoja ti izgleda kao neka posuda od recimo tri litre koja ima poklopac na vrhu koji se zatvara kad ugasis auto ili ventilaciju.Taj poklopac ima svoja dva sjedista koje se sa vremenom vjerojatno prosiri i pocne lupkanje. Ja ti mislim da ti motoric dok je aktivan drzi taj poklopac napeto, a ako ga iskljucis napetos bi mogla past i onda lupkat non stop.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2