2 2
ivana

Koje brisače uzeti?

Recommended Posts

Ja kupujem u Swissint tvrtci zamjenske gumice koji izdrže cca 1,5-2 godine, koštaju za prednje i zadnje brisače cca 70 kn jer bacat novce za orginal 350 kn nisam lud a traju godinu više nego gumice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za te swissint kazu neki da su dobre, neki da su lose. Ocito kak se potrefi. Ja sam zval danas za ove oem i moraju ih naruciti odnosno skidati sa skladista. Trebam tak i onak jos par stvari pa ce se sve u kompletu naruciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od koga naručuješ? Mislim da ću ja na jesen naručiti dok prođe topli dani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najblizi mi je Stasni. Narucio sam neke djelove i dva seta tih gumica jer ne znaju dal u setu dodje jedna ili dvije. Ako dodju dvije onda cu imati jedan set viska pa sam miran neko duze vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa pozdrav!

 

Evo taman naletio na temu i kako sam vidio da kod dobavljača ima nekih opcija originalnih metlica brisača za Ford, Renault, PSA, tako ima i za VAG koncern.

I dok za ostale su cijene čisto ok i vrlo primamljive, ne znam što da vam kažem za VAG original.

Malo sam gledao po ETKI i izbacuje mi ove OE brojeve:

 

- Za GOLF V npr 2008. (ide to još i za druge modele), 600/475mm, set/par, OE broj 1Q1998002 = 302,00 Kn/par

E sad, navodno bi to isto trebalo biti i za Passata (npr 2008 godinu), a za njega se navodi ovaj OE broj 3C19980002.

 

74c04a8s-960.jpg

 

E sad, ja to još nisam naručivao, ali evo zanima me vaš stav o ovome, a i ja ću sutra na poslu pogledati da li ima još što od brisača u OEM pakiranju i po kakvim cijenama.

A inače ako ima netko zainteresiran, slobodo mi se javi, ali obavezno molim broj šasije vozila, treba mi zbog originalnog VAG programa te točnosti ponude, a samim time i isporuke.

 

Lijep pozdrav!

 

Anđelko Nizek

 

Lageros d.o.o.

 

P.S.

Pogledat ću da li možda ima i tih gumica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa jel tko probao HELLA brisace?

Ja sad uzeo sebi i frendu i ok su za sad...kostaju 30ak kuna komad( moze se kuputi samo jedan pa se mogu kombinirati duzine) sto je ok cijena po meni

Ako je jos netko imao ili ima...kako ste zadovoljni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam probao bosch davno i ok su brisali ali su skripali i morao sam ih baciti ubrzo...otad samo valeo koristio..bili su odlicni al su bili oko 200kn jer nije bilo kombinacija duzine pa je frajer raspakivao pa tako valjda dizao cjenu...uglavnom sad sam uzeo ove da probam i za sad ok a vidjet cemo jos kako ce se pokazat...ipak kostaju 60 kn pa i ne ocekujem nesto puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budimo realni, svaki novi brisač je dobar i bezveze je uopće pisati kak super briše dva dana nakon kaj si ga izvadio iz kutije. Javi za par mjeseci kakav je.

 

Zadnje sam uzeo nwb u veleprometu prije dvije godine dok su još imali poslovnicu u ZG. Sad su počeli strugati dok je slaba kiša i staklo nije skroz mokro. Cijena oko 160 za dva komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali postoji dobar i odličan. Bar za mene. Prije 3 god uzeo grafitne od neke no name firme, proizvodnja njemačka, stavio ih po laganoj kišici, cvile. Drugi dan suho - cvile. Treći ili 4. dan kiša, opet cvile. Brisali su dobro ali zbog spomenutog problemčića 100 kn sam bacio u smeće nakon manje od tj dana. A bio sam vožen u autima di je vozaču bilo ok, bez primisli o kupnji novih brisača dok bi ti isti kod mene davno letili. Jednostavno, čim se čuju ili malo propuštaju mjenjam ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih da napišete marku i model brisača. A ne tipa ovo Boš, onaj Valeo. Time svima zaboli glava i mješaju pojmove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedan update za metlice brisača koje su vezane za npr Golfa 5, ali ide na još neke druge modele,

no evo sve s oznakama:

 

- Metlice brisača, prednje, 600/475mm FLAT, set/par, OE broj 1Q1998002:

VAG Original 1Q1998002 = 302,00 Kn/par

BOSCH 3397118979 = 155,00 Kn/par

SWF 119305 = 180,00 Kn/par

VALEO 574385 = 180,00 Kn/par

 

Cijene su s PDV-om za gotovinsko plaćanje.

Sve se bazira na uvozu i ove aftermarket brandove mogu imati unutar tjedan dana (ovisno o stanju skladišta),

dok OE VAG metlice mogu imati svaka cca 2 tjedna, ovisno kad mi se kreira narudžba.

 

Na žalost one same gumice nemam opciju ponude.

 

Za dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

 

LP

 

Anđelko

 

Lageros d.o.o.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Anđelko

 

Zvuči dobra cijena za Bosch Areotwin 600/475mm. Kopče i veličina odgovara i za MK6

 

Molim cijenu za zadnje 280m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Anđelko

 

Zvuči dobra cijena za Bosch Areotwin 600/475mm. Kopče i veličina odgovara i za MK6

 

Molim cijenu za zadnje 280m.

 

Da, metlice brisača su jednake i za Mk5 i za Mk6.

Po pitanju stražnjih BOSCH 3397008634 = 66,00 Kn/1kom (s PDV-om za gotovinsko plaćanje)

Isporuka jednako kao i za gore navedene.

 

Inače ima još SWF i VALEO, ali oni nude 285mm (i jeftiniji su za 10-ak Kn)

 

Za dodatna pitanja, tu sam.

 

LP

 

Anđelko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala pomoc ako moze za izbor metlica naletio sam na ovog Golfa 4 Juby i bas su fino uklopljene metlice jer nije kao i kod drugih gdje ima ona velika plasticna kvrga pa mi je to previse ruzno ovde je to mnogo bolje upakovano,pa me interesuje da li neko zna koje su metlice upitanju.

20_1.jpg20_2.jpgimage.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su obicni nosači nisu kao kod tebe,mene zanimaju metlice da imaju onu plastičnu kvrgu dosta manju kao na ovom Juby Golfu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je ovako reci koje su metlice upitanju mozda ako neko na forumu ima G4 sa takvim aero metlicama i prikljuckom pa ti on moze reci koje su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel tko kupiovao s ibeja one gumice za aero brisace? Ja evo imam god dana i jednu vec treba mjenjat :) al eto nisu mnogo penez... (5eur s dostavom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosch AeroTwin su metlice sa tog G4 Jubi modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel tko kupiovao s ibeja one gumice za aero brisace? Ja evo imam god dana i jednu vec treba mjenjat :) al eto nisu mnogo penez... (5eur s dostavom)

ja sam uzima za obične brisače (ne znam jesu iste gumice na aero,nisam nikad iša za tim)

uglavnom imam 3 seta starih original brisača (koji traju jedva 2 godine)

pa onda aj da probam

prvo sam uzeja u tokića neke gumice za 20kn (te su jedine i imali) i inisu trajali 2 miseca

ond sa muzeja sa e baya neke za 1-2 doalra i sad su već 2 miseca na autu i bolje brišu od ovih iz tokića,a koliko će trajati vidićemo ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Ja eto probao s aero i mjenjat samo metlice... razlog... ma dosada a i da vidim dali je izvedljivo. Ugl imam 2 seta i cim jedan ode drugi se naruci..... Kako to redovno ljeti przi sunce....netreba mi nista bolje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko link sa ebay gumica da su provjereno da brisu ?

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2