1 1
DeMit 0906M

Pranje felgi

Recommended Posts

Sonax full effect kupiš u bilo kojoj trgovini špeceraja, tipa interspar, plodine, getro, metro itd... Dok iron x možeš kupiti u partesu, a ja bih ti više preporučio od BH autowheel ili čak BH korrosol jer su litreni i oni su baš za intezivnu zapečenost i njih možeš koristiti i na laku bez ikakvog straha za uklanjanje metalnih kontaminacija na laku.

 

BH proizvode može naručiti na: http://www.dls.com.hr/

Iron x: www.partes.hr

 

 

Primjer kako se iron x ili bh korrosol može koristiti i na autu kao priprema za glinu i poliranje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonax full effect kupiš u bilo kojoj trgovini špeceraja, tipa interspar, plodine, getro, metro itd...

sve 5

al zadnji put u takvim speceraj ducanima nisu imali nist drugo osim obicnog Sonaxa. a on je smece

 

cini mi se da cu probat Iron X ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora ti biti u kauflandu, mislim da ga imaš u vž... Ako ne, probaj onda baumax, bauhaus ili tak neš slično... Naravno, uz ironx i bh auto wheel ili korrosol, preporuka, obavezno imat zaštitu za disanje! Pošto jako jako smrde proizvodi po tim kemikalijama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora ti biti u kauflandu, mislim da ga imaš u vž... Ako ne, probaj onda baumax, bauhaus ili tak neš slično... Naravno, uz ironx i bh auto wheel ili korrosol, preporuka, obavezno imat zaštitu za disanje! Pošto jako jako smrde proizvodi po tim kemikalijama!

thnx

 

ima kaufland, plodine itd...

 

al imali samo onaj obicni Sonax a taj fakat ne valja.

nigrin Oxy nesto je za njega space shuttle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zaštitu felgi koristim mafrin bikewax, super mi se pokazao za nedostupna mjesta, pogotovo za štokove vrata iznutra oko pantova, unutarnji dio oko muldi, površina dosta dugo bude hidrofobna. Nije pretjerano kisel pa ne matira goli polirani aluminij. U praksi kotač dosta duže ostane čist nego samo nakon pranja.

 

mf_bikewax_d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koristim isto Iron X,pogotovo na OEM alu felgama sad zimi,zadovoljan,skidaju nečistoču vrhunski,samo se miniwashem ispere,spužvom ni ničim ih nisam mogo očistit,nikakvim trljanjem...a pogotovo kad zimi se nemože prat auto svako malo,pa se tako na felgama zapeče prljavština,a i požutile su od ne pranja i neuspješnog skidanja prljavštine,kak sam ih našpricao sa time sad su opet ko nove....

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje kupiti Iron X ?

Za zaštitu felgi koristim mafrin bikewax, super mi se pokazao za nedostupna mjesta, pogotovo za štokove vrata iznutra oko pantova, unutarnji dio oko muldi, površina dosta dugo bude hidrofobna. Nije pretjerano kisel pa ne matira goli polirani aluminij. U praksi kotač dosta duže ostane čist nego samo nakon pranja.

 

mf_bikewax_d.jpg

jel to nanosis špricanjem ili nekom krpom ? gdje kupiti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje kupiti Iron X ?

jel to nanosis špricanjem ili nekom krpom ? gdje kupiti ?

 

Iron x: www.partes.hr

Samo napiši u tražilicu i nađe ti:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zaštitu felgi koristim mafrin bikewax, super mi se pokazao za nedostupna mjesta, pogotovo za štokove vrata iznutra oko pantova, unutarnji dio oko muldi, površina dosta dugo bude hidrofobna. Nije pretjerano kisel pa ne matira goli polirani aluminij. U praksi kotač dosta duže ostane čist nego samo nakon pranja.

 

mf_bikewax_d.jpg

znaci mogao bi se koristiti na poliranim bbs-ma, mislim rub polirani i ne bi matirao

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci mogao bi se koristiti na poliranim bbs-ma, mislim rub polirani i ne bi matirao

 

 

Koristio sam ih na rubovima RM-a i sad na RH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. I gdje kupujes to .

Koliko kosta i sta se samo posprica

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel to nanosis špricanjem ili nekom krpom ? gdje kupiti ?

Ok. I gdje kupujes to .

Koliko kosta i sta se samo posprica

 

 

Pardon, kod nas ima u Plodinama, cca 50 kuna.

Da, u spreju je sa potisnim plinom, naneseš i nakon nekoliko minuta uglancaš sa čistom magičnom krpom, ja ih imam 30ak komada i nikad ih ne koristim 2 puta. Dosta su ti jeftinije na odjelu kućanskih krpa gdje ih možeš kupiti već za 5-10 kuna komad.

Posebno krpe za felge, posebno za druge stvari, sortiraj ih peri u veš mašini na 40 stupnjeva bez detergenata i trajat će ti dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno

 

 

Ne hvali, nego glancaj ;)

BTW, ne bi ti bilo naodmet preletit rubove svakih nekoliko dana/tjedana najblažim polir pastama za aluminij. Meguiars je predobar, cca 90 kuna, i mafra ima solidnu pastu za krom/aluminij, cca 40 kuna. Najbolji rezultati su sa flanel diskovima. Ili ako ćeš ručno, kupi u trgovini tkanina pol metra flanela i udri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nanosi se sa spuzvom. Premazes ih jednom dobro i barem tri pranja ih ne moras mazat,nego samo prebrises spuzvom poslije pranja i to je to tako da ih u stvari namazes dobro svakih 3 pranja i ta bocica meni traje cijelu sezonu skoro.. Imas toga svega kod njih za kupiti,pa malo pogledaj u web shopu.. A stakla perem sa obicnim sredstvom za stakla i tu vise igra ulogu kojom krpom brises nego sredstvo samo da nije cista voda...

Edited by Sven250

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1