1 1
DeMit 0906M

Pranje felgi

Recommended Posts

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/55235-sredstvo-za-premazivanje-auto-guma/

 

 

Evo i teme... tihica kaze glicerin je sranje a ovdje ga preporucujes

 

 

je al nakon godinu dana od ovog komentara kad sam probao ovaj gel promjenio sam mišljenje ;-) glicerin doslovno odleti kod brže vožnje,a ovaj gel ostane nakon kiše i par pranja auta..

 

probaj ga i uvjeri ;-) stvarno je super stvar

 

e nisam ga niš posebno hvalio,sam sam reko di ima :lol2

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites
:P. Ja kad operem auto prvo obrisem felge i gume s jednom krpom i onda odma glicerinom pređem po gumama tako da se i osusi dok cijeli auto obrisem... a znas da se ne smije brzo vozit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo nedavno na akciji u Partesu isto taj Meguiars Endurance tire gel.. Zakon stvar! Odsad samo to kupujem!

Namazo ga spuzvicom u samo jednom sloju i 7 dana gume crne i sjajne.. U medjuvremenu je i kisa pala, ali ko da nije. Dok bi s onim sprejem od Sonaxa i onim sto imaju u praonama, gume nakon 2 dana izgubile sjaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da.. to sam cuo da je dobra stvar.. a evo vec 4-5 pranja mucim se sa staklima.. kao da su se umastila a nez kako.. operem sa tekucinom za stakla.. onom mikro krpom i sve neke linije i tockice ostaju.. viledom isto tako.. nez kako da ih odmastim... samo odjednom stakla popizdila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam.. Nemam problema sa staklima. Jedino mi na njima nekad fleke ostanu ako ih ne obrisem nakon pranja.. Ali nekad mi se neda pa je to zbog toga. A ovo za gume je super stvar. Jos sam narucio od njih i sredstvo za pranje felgi..all wheel cleaner.. Tako da cu i to isprobat kad dodjem kuci za vikend.. :) za stakla probaj staru dobru formulu, novinu i rakiju :) sjecam se da je stari tako na ficu i stojci cistio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pazi s rakijom da nebi oplate na vratima platile :D

Uzmi naobicniju krpu i brisi stakla, ona microfibra samo je dobra za auto al je sr.. za stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pazi s rakijom da nebi oplate na vratima platile :D

Uzmi naobicniju krpu i brisi stakla, ona microfibra samo je dobra za auto al je sr.. za stakla.

Za stakla postoji drugacija vrsta mikrofibre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stakla postoji drugacija vrsta mikrofibre.

Ahaa..a ne razumin se u krpe hahah..ako je novina dobra za staklo onda ce i ona najobicnija bit dobra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinama već koristim od Sonaxa i par njih original od jelenje kože, vodu pije ko Sahara kad se briše i ne ostavlja nikakve mrlje.

Nema bolje za mene, drži godinama, na kraju brisanja samo oprat u toploj vodi.

Najbolje sredstvo za pranje stakla mi se pokazalo od MAFRE pod imenom ''SPLIT''. Čak se i mami pokazal najboljom za čistit prozore kod kuće. :grrr

Nije baš jeftino, al se isplati svake kune ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka čast koe ovo izmislio, skoro pa i krpu ne treba koristi..

pošpricat, ostavit 5min, isprat mlazom

iron_x_500ml.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka čast koe ovo izmislio, skoro pa i krpu ne treba koristi..

pošpricat, ostavit 5min, isprat mlazom

iron_x_500ml.jpg

how much cash???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio onaj Sonax kaj krvari, odlican je ali i kosta. No eto, citao sam na par mjesta da obicna solna kiselina (10%) super cisti a da ne ostecuje lak. Posto sam imao doma 19%, u bocicu sa spricaljkom sam ulio pola solne kiseline, pola vode i dobio cca 10% kako preporucaju. Prvo sam obicnom spuzvom i samponom za aute oprao felge na i onda nakon sto se malo posusilo pospricao solnom kiselinom. Minutu dvije kasnije sam sve isprao i to je bilo to. Dobro, ja sam vec 99% skinuo sa spuzvom ali ova solna kiselina je jednako dobra kao i ovaj sonax samo sto mislim da bi bilo idealno da se ni ne razrijedjuje. 1l solne kiseline od 10% dodje ispod 5kn a 19% dodje ispod 9kn. Odsad samo time cistim i ne kupujem vise preskupe tekucine istog ili slicnog sastava.

 

Moze se i preskociti postupak pranja sa spuzvom ali ja volim vidjeti sto je samo zamazano a sto zapeceno :)

 

E da, cetkica za zube (stara pohabana) je kod mene nuzna za istrljati kuteve u koje je nemoguce doci (ultraleggera je kod mene) rukom ili spuzvom.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

već spominjani bilt hamber nema tako intezivan miris i dosta lakse ga je koristiti + u globalu je jeftiniji od iron x

 

mali test što sam napravio...

 

c/p cro detailing

 

"

Bilt Hamber Auto-Wheel je došao pod moje ruke na jedan mini test.

Testirao sam na svojim alu naplatcima koji nisu bili prani cca 5000 km.
Prljavštine i svega je bilo u velikim količinama tako da je proizvod bio na velikim mukama.

Krenimo redom...

10463359495_664546c53b_o.jpg
DSC06553 by Keza303,

Cca 5 sec nakon nanošenja proizvoda

10463357974_bfebb3bf8b_o.jpg
DSC06554 by Keza303

30 sec nakon nanošenja proizvoda...

10463532433_060e533488_o.jpg
DSC06555 by Keza303

Ispiranje vodom pod pritiskom nakon 2-3 min, bez četke...

10463465703_3bbfdcd2bc_o.jpg
DSC06556 by Keza303

Količina "crvenila"

10463350595_e3a1b6b61c_o.jpg
DSC06557 by Keza303

Ponavljam isti proces ali ovaj put koristim u četku
(bilo je ostalo par tvrdokornih nečistoća)

10463348634_827132a869_o.jpg
DSC06558 by Keza303

10463343394_8cc05b2982_o.jpg
DSC06559 by Keza303

Gotovo...

10463552343_0f3615630a_o.jpg
DSC06599 by Keza303

Zaključak:

Proizvod me oduševio zbog svoje snage i jedne jako bitne stvari - NE SMRDI kad ga se koristi.
Bočica je čvrsta, šprica jako lijepo raspršuje proizvod. Zbog toga se troše male količine.

Auto-Wheel je odradio i više od očekivanja te ga mislim i dalje koristiti.

"

Share this post


Link to post
Share on other sites

how much cash???

115kn 0.5 deca

 

@keza gdje ima to za uzeti, valjalo bi probat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftiniji je od iron x i dosta manje smrdi (skoro da i nema smrada)

http://www.dls.com.hr/proizvod/auto-wheel-1-l

 

ako ga krenete uspoređivati sa sonaxom onda mi je bilt hamber ispao ipak jeftiniji

evo i zašto...

svaki put kad sam nanosio sonax užasno puno sam ga koristio jer mlaznica nije odrađivala kao kod bilt hambera

smrad je jači i ne čisti bolje od bilt hambera

 

bilt hamber mi je potpuniji proizvod

 

ako se odradi čišćenje i zaštita felgi onda je potrebno jako malo za održavanje istih (samo ja nisam vidio previše ljudi koji su skidali felgu po felgu i detaljno sve to odradilo)

 

PeroB meni se isplati

e sad, sto ljudi sto ćudi

netko je napisao da je to sve onak kad postoji solna kiselina (koju ne mislim koristiti ni u najvecem ludilu)

Edited by Keza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Di ima za kupiti Bilt Hamber ?

 

isprobao sam Sonax full efect i moram reći da slabije skida od Iron X-a,ali je zato upola jeftiniji tako da je i dalje za preporuku...ali i mlaznica je lošija kako kažeš ne raspršuje,nego baš ide direktan mlaz pa se brže troši...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim Iron X, za sad sam zadovoljan. Pa nije baš toliko skup, normalno ako ne glancaš svaki dan felge.

Ako redovito pereš auto teško da će se na njih ulovit prašina od kočnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao ja u jednoj staroj perilici.

Prvo ih nasapunjao ivasolom i unutra.

Ko nove dosle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je stvar kod poliranog aluminija bez bezbojnog laka... Sejm il nesto blazi tretman

?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1