3 3
libje

golf 4- trese se pri kočenju

Recommended Posts

uzeo sam nedavno golfa 4 i odmah problem...stvar je slijedeca: pri svakom kocenju (pa i najmanjem) osjeća se strašna trešnja, pri jacem i duzem kocenju cak i volan drhti i cijelo auto kao da "pepa"

jel netko imao slican problem? svi prijedlozi i rješenja dobro dosli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moguče da su i ležajevi ako ti se čuje pojačano zujanje u zavoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moguče da su i ležajevi ako ti se čuje pojačano zujanje u zavoju.

nema nikakva zujanja ni nista slicno, stavrno sam prezadovoljan autom, ali ovo kocenje (tj. trešnja pri kocenju mi stvara ogromni problem)...pri malo jacem kocenju se javljaju ogromne vibracije i trešnja i volan i papucuica kocnice doslovno podivljaju

 

kako se krecu cijene diskova, nekih normalne kvalitete, ne trebaju mi neke kineske kopije..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema nikakva zujanja ni nista slicno, stavrno sam prezadovoljan autom, ali ovo kocenje (tj. trešnja pri kocenju mi stvara ogromni problem)...pri malo jacem kocenju se javljaju ogromne vibracije i trešnja i volan i papucuica kocnice doslovno podivljaju

 

kako se krecu cijene diskova, nekih normalne kvalitete, ne trebaju mi neke kineske kopije..?

Nemoj odmah srljat na diskove ko ja, provjeri glavcine, ja sam zamijenio 2 seta diskova i svaki put mi je glavcina spigala disk

kad sam zamijenio glavcine sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ti disk nema svoj centar, pa ispada i onda ti se trese pri kocenju, neznaci da su ti gotovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Disk ploce... skini i daj tokaru da vidi koliko su krive ploce. Moze se vidit i na.mjestu al treba improvizirat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem a diskovi i plocice novi,stavljeni prije pol godine al trese non stop..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam jer sebponekad cuje kad vozim zvuk kao da plocice zapinju za dio diska...cini se bas da je do diska al mi nije jasno kako buduci da je prakticki nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mogucnost da se plocica "odljepi" i radi cuda u kljestima. Dozivio kod buraza na trici, neke talijanske plocice na ekstremnoj vozni sa spustenim autom napred 5cm a iza 3 cm, sve na prednjim kocnicama.

Sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam jer sebponekad cuje kad vozim zvuk kao da plocice zapinju za dio diska...cini se bas da je do diska al mi nije jasno kako buduci da je prakticki nov.

Možda ti je glavčina a možda ležaj a možda poluosovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je u tome što dosta ljudi/majstori ne očiste dobro glavčinu prije stavljanja nove ploče, i onda ploča ne nalegne kako treba pa se to dešava. imali smo dosta takvih slučajeva u servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze naba bit kriva kako su i rekli. Nama se jednom vratio 288 disk s 4orke naravno kupljen i ugradjen u vw servisu... Garancija pokrila i netrese vise evo god dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ista stvar vec par godina, projenio 2 seta diskova, presao na celicne felge sa alu i dalje trese. Za neke improvizacije nemam lovu, pa ako netko dodje do odgovora neka javi :care

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Moze se komparatorom provjerit koliko je disk izvitoperen. A nakon tog skines disk i provjeris glavcinu. Meni na Passata su stavljeni nekvalitetni diskovi kupljeni u Intercarsu i sad kad bude gotova limarija cu pregledat komparatorom disk i glavcine za svaki slucaj. Sestri sam danas kupio ATE diskove a vjerojatno cu i sebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plaćam pivkana prvom koji još jednom napiše da je mogući kvar u glavčini tj. nabi :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Plaćam pivkana prvom koji još jednom napiše da je mogući kvar u glavčini tj. nabi :lol2

cinjenica je da nemora uvijek biti disk kriv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam lega.

Ako isključimo prvi post s pitanjem...

 

Nemoj odmah srljat na diskove ko ja, provjeri glavcine, ja sam zamijenio 2 seta diskova i svaki put mi je glavcina spigala disk

kad sam zamijenio glavcine sve ok

 

 

Možda ti je glavčina a možda ležaj a možda poluosovina.

 

 

problem je u tome što dosta ljudi/majstori ne očiste dobro glavčinu prije stavljanja nove ploče, i onda ploča ne nalegne kako treba pa se to dešava. imali smo dosta takvih slučajeva u servisu.

 

 

Moze naba bit kriva kako su i rekli. Nama se jednom vratio 288 disk s 4orke naravno kupljen i ugradjen u vw servisu... Garancija pokrila i netrese vise evo god dana

 

Pa poslje svega toga

 

Meni ista stvar vec par godina, projenio 2 seta diskova, presao na celicne felge sa alu i dalje trese. Za neke improvizacije nemam lovu, pa ako netko dodje do odgovora neka javi :care

 

 

Moze se komparatorom provjerit koliko je disk izvitoperen. A nakon tog skines disk i provjeris glavcinu. Meni na Passata su stavljeni nekvalitetni diskovi kupljeni u Intercarsu i sad kad bude gotova limarija cu pregledat komparatorom disk i glavcine za svaki slucaj. Sestri sam danas kupio ATE diskove a vjerojatno cu i sebi

 

 

Ne mora biti do diska..moze bit problem u glavcini

 

 

cinjenica je da nemora uvijek biti disk kriv

Mislim ono,NHF,nije mi cilj zajebavat ili sprdat nekog,ni "ninera" niti ikog drugog (možda ovo zafarbano neko shvaća drukčije od mene) ali kad si čovjek da truda i pročita cijeli topic s razumijevanjem i onda ovo "ofarbano" poveže dolazi logika i umiranje od smijeha :-D

I dalje stojim pri objavi "Plaćam pivkana prvom koji još jednom napiše da je mogući kvar u glavčini tj. nabi "
ZokaGTI otpada jer je napisao "garant" ali možemo srknit koju rakijicu ako se potrefimo na kojem meetu jer je jedini skontao epilog-poantu mog indirektno individualnog sarkazma.

:)

Edited by mrki

Share this post


Link to post
Share on other sites

haaha ma nisam ni citao ovo.iznad i na prvoj stranici..al moguce da je glavcina :P

mrki,nisam neki strucnjak,mislim ono..znam.osnove... ako namontiras novi disk i trese ti,skidaj disk i smirglaj glavcinu,ako opet trese gledaj jel disk dobro.sjeo,ako opet trese skidaj rukavac i.kod tokara na tokarenje glavcine.. sama logika..pivkanom me nemos kupit al mos cokoladom :P see ya soon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo poslije vise od pola godine jos uvijek problem nije rijesen...prvo sam dao tokariti postojece diskove i vratio ih..vozio cca 2 mjeseca sve bilo ok da bi opet pocelo lagano tresti i sve vise dok mi nisu pukli zivci i odvezao ga u servis u 10. mjesecu..stavio nove glavcine, nove diskove i nove plocice (ATE) sve u redu dosada bilo (znaci opet cca 2 mjeseca) i sad mi OPET POCINJE TRESTI VOLAN I PAPUCICA a sve je potpuno novo!!

 

pomazite polit cu ga benzinom i upaliti

Share this post


Link to post
Share on other sites

slican problem i sam imam... stavljeni novi diskovi (napominjem sa starima napravljeno vise od 70tkm sigurno i nikakvih problema) i nakon 2-3 tisuce pocela tresnja... Kada se auto lagano kotrlja i na lagani pritisak kocnice osjeti se ono kako malo uhvati- pa popusti, pa uhvati-popusti...
Vjerujem da je do diskova,dosjede samih diskova sam cistio prilikom montaze...

Za sada mi ne preostaje nista drugo nego sumnjati u diskove (PAGID), koji idu tokaru pa ce se provjeriti u kakvom su stanju...
Ima netko mozda za preporuciti nekoga ko se time bavi a da je zapadni dio grada?
I kako se okvirno krecu cijene tokarenja po disku? Vjerujem da velicina diska igra ulogu, pa recimo u mom slucaju 256mm

Edited by bushido

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3