1 1
Prophet

Golf 5 tandem pumpa

Recommended Posts

Meni je curilo na tandemci u Passat B6, kapalo na asfalt ja konto ulje dok nismo vidjelid a je tandem pumpa. Lik mi je reparirao tj zamjenio gumice i nakon 3 mjeseca isto pocela balit. Sad je ponovo zamjenio brtvu i tvrdi ako bude opet balilo da nema spasa jer se navodno taj neki dio iskrivi i nema spasa. Platio sam 40 eura. Inace, nisam imao problema sa autom vec sam vidio da curi ispod auta preko noc par kapljica, 3 puta prao motor i evo nadam se da vise nece popustat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore ako procuri i dođe do lamele e to je onda problem, pogotovo ako bih stavio novu spojku a ona propiša, uff taj scenarij mi se nikako ne sviđa a mijenjat prije preventivno ne znam koliko ima smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vw tdi

to kod tebe nije tandem pumpa nego samo vakum pumpa

i nema veze s ovom ko kod PD motora,nit ima na toj šta procuriti,nit se taj pipac rasklima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ništa, nije hitno ali fotke su baš dobro ispale. :)

Znači, pipac ti je fiksan bez lufta to je dobar znak imaš sreće. Kod mene je minimalno ali ga osjetim, no ne diram ništa sve dok ide jer je suha pa ne znam koliko ima smisla sada čačkat po njoj a kada dođe vrijeme ide nova i gotovo.

Dobro su ispale fotke,jeste pipac je bez lufta,da imam srece bas i ja sam se iznenadio da nema lufta.Ma sve dok ne vlazi ne diraj je,moze to jos sigurno jer imas minimalno lufta ali i to je neprimjetno,moze te ona jos posluziti dosta godina.

vw tdi

to kod tebe nije tandem pumpa nego samo vakum pumpa

i nema veze s ovom ko kod PD motora,nit ima na toj šta procuriti,nit se taj pipac rasklima...

Grijesis da se pipac ne mozes raslikamti imas na Youtubu koliko hoces turtorijala ALH motori i pipac se rasklimo nije blindirano mora se rasklimati vremenom,a moze i da procuri lako.

Evo pogledaj

image.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

krivo sam napisa,nije nemoguće,al je rijetko,nit se mogu uspoređivati te dvi

pa gledaj sad te 2 slike

ova kod tebe može samo procuriti ulje na tu gumicu između glave

dok ova druga ima ulje,naftu i vakum

pipac se rasklima al ne toliko koliko kod ovih drugih

 

dok ove kod PD svako malo

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste razlicite su slike ali isti nazivi,da upravu si samo moze ulje da procuri izmedju dihtunga glave i pumpe,ali kako citam na internetu ima ih vec nekoliko da su se zalili da imaju raskliman pipac na ALH motorima ali oni su presli preko 300tkm,tako da sam miran jos sa vakum pumpom.A primjetio sam da je to cest problem na PD motorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alh majka :)

Pipak se rjesi tekucim metalom.

Ulje.. izmjenis gumicu i gass... inace se ona skida kad se mjenja zupcasti.... tj skidaju mestri koji znaju posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je ;-) koliko sam informisan ALH su najbolji motori.

Da skida se kada se mjenja zubcasti remen,jer kada sam radio zubcasti mestar je skidao i pumpu.

Znaci moze se rijesiti i tekucim metalom,dok se ne rasklima ne diram nista ili ne procuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Polu BNM slini ulje izmedju motora i te pumpe, jel se moze samo skinut ta pumpa i zamjenit brtva izmedju motora i pumpe?

 

Jel treba tu pazit na nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se brtvo može kupiti posebno koliko sam prelistao starije postove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je taj kataloški od brtve isti i za moju tandemku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isti kataloski za tvou tandemku kataloski od brtve je 038109293 dok od ALH motora kod mene je 038145345 gore je kolega AUTOFREAK napisao i dao fotku tandemke.

Fotka ispod kako izgleda brtva pod kataloski brojem- 038109293

 

038-109-283-A-038-109-293-list.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

8micu i brtve uzet orginal jer imao sam lose iskustvo sa jednim bosch majstorom koji je davao svoje gumice koje su bile pre debele ocito i pucalo bi kuciste pumpe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, sve cu uzet sto se moze u originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:zid :zid

 

VWTDI

nemoj misliti da je osobno,nego samo svaku temu zatrpaš podacima koje neznaš pa samo nepotrebno zbunjuješ ljude

 

znači na golf 4 PD može biti ova verzija sa 2 gumice (uglavnom prve generacije PD mototra)

i ova šta ja kažem da je oblika Hrvatske i kladim se da je ta kod Christijana

038 145 215 original košta oko 80kn

https://www.google.ba/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=&url=http%3A%2F%2Fwww.pelicanparts.com%2FMore_Info%2F038145215.htm%3Fpn%3D038-145-215-M17&psig=AOvVaw0khQLHrb_kDn_r0DHTW2PL&ust=1510093458175991

 

ova treća šta spominjem (nebitna sad u ovoj priči,jer je ona uglavnm kod 2.0 16v)

ja kažem Bosna :lol2

03G145215A

https://www.google.ba/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiVlvrt_6rXAhXDmBoKHYOkCm8QjhwIBQ&url=https%3A%2F%2Fwww.ksmotorshop.com%2Farticle-detail%2Fview%2Fen%2F97130%2Fgasket-fuel-pump-809-931-elring-mn980199-03g145215-03g145215a&psig=AOvVaw0Ormnel7jc-op77ezDviOB&ust=1510093740647201

 

da znaš koja je na kojem autu dovoljno da pogledaš pumpu pa ćeš znati

 

Sanjine

naravno da možeš samo brtvu,vjerojatno na njoj i curi

sad ne znam napamet koja je kod tebe al mislim da je isto ova Hrvatska

nemaš tu šta imaš 4 imbusa,mislim da su 2 osmice,2šestice

i brtvase zakači na pumpu (skužićeš već) i malo dok ne side u bregastu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci skine se, zamjeni brtva i vrati, nema nikakvog stelanja ili da nesto nece sjest kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega imam ETKU pa sve ti mogu naci sta gdje ide i koja je cjena,kataloski broj,a oba dihtunga idu normalno i vidis kolega da pise za koji je motor i koja je godina,I to je ta brtva jedina koja ide na PD motor nema ih vise vrsta kolko zna o G4.

Untitled.png

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako mi je boschista uvalio debele 8ice pri montazi puklo (naciklo) je kuciste reparirane pumpe i dok nije dosla druga metnuo sam od t5 sa limenim dihtungom i radila je 10ak dana bez problema...

Dakle.. moze se kombinovat i sa 1.9 il 2.0 8v tdi motora na prvu gen pd motora i radit ce. Razlika je u pumpi sta mk4 ima utor za brtvu a mk5 (nazovimo je tako) je ravna i zato je dihtung tu al napomena da je za 1kratnu upotrebu... moze se i opet koristit al moze pocet kapat nafta a to nezelite :)

 

Nema namjestanja...samo uzubljivanje s bregastom...

 

1.4 je ki 1.9 (mk5) na toj strani...

 

 

 

 

2csjdrq.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1