1 1
sever

struganje straznjih kotaca , golf mk2

Recommended Posts

pozdrav

trazio sam dal mozda postoji takva tema ali nema nista konkretnog , ili sam ja krivo trazio

imam ats cup 7j et 20 sa gumom 195 50 15 , auto je na -60 oprugama i događa mi se to da s 3 osobe u autu na prvoj neravnini straznji rubnjak dere gumu

sad trazim opcije kojima bi se to dalo sredit

izvlacenje rubnjaka mi nejde bas u prilog jel nisam u mogucnosti financirat kitanje , farbanje i to sve poslje izvačenja a sam se necu petljat u to

palo mi napamet stavit jos jedan par odbojnih guma na ove trenutno, eventualno ih skratit na pol , nek bude tvrd , ko ga *ebe samo da gumu ne dira :D

ili straznje kotace bacit u minus a za to neznam tocni postupak

ili nesto trece ?

Koja je po vama bolja opcija??

evo i slika , netreba tu puno mjesta napravit

10526624_10201993493111789_508211510_n.j


Edited by sever

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa eventualno to sta spominjes u -

ili druge felge

ili nemoj voziti 3 ljudi iza :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa eventualno to sta spominjes u -

ili druge felge

ili nemoj voziti 3 ljudi iza :lol2

bas si mislim , auto je prije bio puno tvrdi , to bi vjerojatno nestalo sa zamijenom straznjih amortizera , jel se bas ljulja

a taj minus neznam kak tocno napravit ,mislim, znam po kojem principu se radi ali svejedno .... imas mozda neki link di je pokazano

felge nebi mjenjal , ove mi se bas sviđaju

 

mislim troje ljudi u autu

ja suvozac i otraga jedan XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isto sranje odozada, crvene opruge i preko male neravnine ili udubine na cesti struze, ja sam komplet otpilao sve ispod haha
al i dalje mi zna zastrugat malo (i to samo jedna strana, suvozaceva)
sad sam donekle to rijesio, smijem stavit 2 osobe iza, al sam pretjerao naprijed i sad mi naprijed struze :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stavis u minus opet ce ti trosit gume ubrzano

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto , jedino kaj mi pada na pamet a da je jeftino (a to mi treba ) prilagodit jos jedan par odbojnih guma na ove koje su sad , amortizer nece imat tolko hoda
znam da ce bit tvrd ali neka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a probat cu s tim , ako to ne pomogne onda cemo rezat varit kitat ...


Ja sam imao isto sranje odozada, crvene opruge i preko male neravnine ili udubine na cesti struze, ja sam komplet otpilao sve ispod haha
al i dalje mi zna zastrugat malo (i to samo jedna strana, suvozaceva)
sad sam donekle to rijesio, smijem stavit 2 osobe iza, al sam pretjerao naprijed i sad mi naprijed struze :lol2

kolko ti je nisko prednji kraj , ja bi svoj jos malo probal spustit s kracim salicama

Edited by sever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi gewinde i miran si...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma necu
poznavajuci sebe , ubio bih ga u pod i onda bi sve zivo strugalo :D

a iz prilozenog vidimo da je to , jel , problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

a probat cu s tim , ako to ne pomogne onda cemo rezat varit kitat ...

kolko ti je nisko prednji kraj , ja bi svoj jos malo probal spustit s kracim salicama

evo 10527310_299789303524354_218812331877473

 

Ja mislim da je to taman, ali kad skrecem negdje naglo i kocim onda voli fino zastrugat, inace je ok sto se tice svega

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro , prednji kraj mi nije tolko vazan,on ce pricekat malo a straznji moram pod hitno rjesit , imam doma jos jedan par odbojnih guma pa cu sutra do sve raskopat i kemija
vidit cemo kaj ce ispast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvijek razmisljati prije nego nesto stavis gore i baciti koju racunicu...

 

Sad rijesi to sa udarnim gumama, ali planiraj si gewinde, nizu gumu i rubnjake ako zelis da se vozi, izgleda i funkcionira...

 

adehetas.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

e *ebiga

novo mi je to , tek samo poceo hahah sad znam

rjeseno je s udarnim gumama , cak i nije tolko tvrd kolko sam mislio , sad nek bude tako do zime , a onda cemo smisljat kaj i kak dalje :D , oce bit neka druga felga ili kaj vec.

Hvala vam svima na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda i netreba druga felga, samo drugacija guma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda i netreba druga felga, samo drugacija guma...

a muci me to kaj je ova dimenzija upisana , a nece mi se imat previse problema s policijom , pa da bar gume imam legalne ak vec nis drugo ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

puno razmisljam o sljedecim felgama , htio bi zagewindat auto ali s ovom kombinacijom , ne

imam dvije moguce simenzije guma koje su mi legalne i koje dolaze u obzir 195 50 15 , 185 60 14

nemogu si nikako zamislit koji et bi i kako utjecao na struganje po rubnjaku

trenutno mi pada na pamet sirena čelična 14 i ovu 185 rastegnut gore , sad , da bi ta guma bila kolko tolko rastegnuta felga mora bit 7J i sad neznam dal bi to opet strugalo

Pomoc ljudi , neznam kaj bi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirena celicna ti nije legalna!

Ili siri rubnjake ili tokari srce felge da bude veci et

ili atavi uzu i nizu gumu

ili prodaj felge

ili radi sta oces

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jeb*ga
sirenje rubnjaka mi , izgleda , ne gine
uzu i/ili nizi gumu necu moc upisat :/
a felge ce se najvjerojatnije mjenjat

samo neznam ako stavim isto 7 J (sa istom gumom ) ali veci et dal to znaci da ce kotac bit vise uvucen unutra , to si nemogu nikako poslozit :/

Edited by sever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je sad 7j i.et 28 bar mislim.. Neznam koji ti je.et.. Ako zelis da ne struze od rub treba ti veci et,recimo 35 al ako opet ides i jos veci et onda moze strugat od amortizer..

 

Najjednostavnije je rubnjake rjesit pa onda mos kemijat svakake felge.. Ja sam imao 9j i et10 bio.je.rqzvucen.nazad po 2cm sa svake strane i nije dovoljno samo porolat onaj L na rubnjaku.. ja sam rezo unutarnji blatobran rasirio po 2cm i tu di je bio luft od 2cm ubacio sam flah sirine 2cm i povario po duzini.. nakon toga moglo je ic i 10j et 15-20

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad je 20 i imam na piku jedne sa , mislim , 25 pa bi mozda njih uzel da s tim dobim bar 1cm , malo rubnjake izvucem onda bi se vec mozda i dao spustit

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kog god pitam za onu spravu za rolanje rubnjaka nitko nema ni nezna da netko to ima , a neki su rekli da to nikad nisu ni vidli -_-


al dobro , sad si mislim

taj et 25 , pa malo rubnjak rjesit a ako to nece bit dosta onda par stupnjeva u -

ne mislim ga ubit u pod nego tek tolko da nema rupe između kotaca i blatobrana

Edited by sever

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kog god pitam za onu spravu za rolanje rubnjaka nitko nema ni nezna da netko to ima , a neki su rekli da to nikad nisu ni vidli -_-

al dobro , sad si mislim

 

taj et 25 , pa malo rubnjak rjesit a ako to nece bit dosta onda par stupnjeva u -

 

ne mislim ga ubit u pod nego tek tolko da nema rupe između kotaca i blatobrana

da si blize ja bi ti posudio,kod mene su porolani rubnjaci i 16x9 felga sa 195/45 gumom i rjetko kad zastruze...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1