0
Jozek

Golf 5 kontrolni ventil EGR-a

Recommended Posts

to nije egr

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je to zaklopka na hladnjaku povrata isp.plinova..

Egr ti je na tlacnom dijelu.... na slici skroz ljevo na alu grani... Na njemu imas vakum a i do njega je zaklopka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam pojma šta je al nebitno,ako je imalo slično štangici na ASV leptiru kao na četvorkama da se napravit imao ili ne imao dio koji je otpao.
Ja sam rješio par komada uz malo turpijanja,rezuckanja lima i ljepljenja s dvokomponentnim,još mi se nitko nije javio da je otpalo...

Sljedi upute i slike s linka http://forums.tdiclub.com/showthread.php?p=719404

Ako ne uspiješ očitaj kataloški s njega i pravac ovlašteni,kod švercera dijelova itd itd,od ovog nagađanja šta je nemaš koristi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rjeeno ! Nabavio sam rabljeni za 100kn, majstor zamijenio za 0kn i sad je ok ! Mada imam uplanu čićenje kompletnog usisa i egr-a kada se vratim sa g.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda tw ceka vrlo.mastan posao.... Pazi na garez u samim kanalima glave..

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni nisi nista odradio ako ocistis egr i usisnu granu,najbolje glavu dole povadit ventile i kanale ljepo ocistit...i ventile malo ocistit i uslajfat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni nisi nista odradio ako ocistis egr i usisnu granu,najbolje glavu dole povadit ventile i kanale ljepo ocistit...i ventile malo ocistit i uslajfat...

Bas tako..ako se glava neocisti usisna nece puno pomoci jer se oko ventila sve napuni sa garezi.

Mene zanima za 1.9 tdi pd 130ks, moze li se kako smanjiti ili ugasiti egr putem dijagnostike? Probo sam ga mehanicki (plocica na ispusnoj) i odma smrad javlja gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rjeeno ! Nabavio sam rabljeni za 100kn, majstor zamijenio za 0kn i sad je ok ! Mada imam uplanu čićenje kompletnog usisa i egr-a kada se vratim sa g.o.

Pusti ti njih samo ti to očisti. Moj auto je išao za k***,stalno safe mode,ovo ono.... skinuo granu,intercooler,crijeva,egr sve lijepo očistion onim za pečnice..auto već 10000km ide ko raketa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kojim djirima je naj "bolje" vozit... Ono da su ti svi ventili otvoreni. Da se što manje zadržava u sistemu!?, znači nakon koliko djira se oni otvaraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0