1 1
Anthony

VW Passat 3C

Recommended Posts

Dobar dan svima!Trebao bih vasu pomoc...uskoro kupujem auto VW Passata 3C i gledam po njuskalima i izabrao sam jedno 5 autiju...sto je bolje odabrati?Novijeg godista s malo km i standardnom opremom ili malo starijeg s puno km i gomile oprema?Kolega mi je govorio da izbjegavam Passate s 125KW,zbog cega?Jer su preoptereceni konjazom ili?Evo vam oglase i molio bih vase misljenje i pomoc i preporuke...bio bih vam vrlo zahvalan!

 

Passat s 125KW:

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-2.0-tdi-highline-125kw-170ps-2006g-mog-zamjena-oglas-10783473

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-2.0-tdi-oglas-12214845

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-2.0-tdi-oglas-12287846

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-2.0-tdi-oglas-11832128

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-2.0-tdi-oglas-11340156

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno kvarljiva roba u ove 4 g. već sam promijenio prekidač od ručne i dao 250kn... :hehe :aplauz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...a vi ste vlasnik tog auta?

 

Luka,jel to sarkazam ili?Zadovoljni autom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...a vi ste vlasnik tog auta?

 

Luka,jel to sarkazam ili?Zadovoljni autom?

 

Hm...a vi ste vlasnik tog auta?

 

Luka,jel to sarkazam ili?Zadovoljni autom?

zadovoljan naravno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 2.0 103kw s citiusovim remapom na cca 125kw.... U prošlih 6 mjeseci koliko ga imam napravio sam 50 000km bez i jednog kvara. auto ima cca 200 000. Prezadovoljan sam autom....

3 dizne promijenjene 1 još uvijek original, zamašnjak original... Potrošnja ak se pazi ( moje vožnje i mojih ruta) ispod 6, (95%autocesta s tempomatom 110-120), potrošnja ulja je da ono što mi ostane od izmjene u kanisteru od 5 l kolko kupujem, ulijem tamo na cca 10 000 i time vozim do 15 000 pa mijenjam...

 

*E da, jedina zamjerka mu je klima i njezin "čudni" rad. Jedino što sam mijenjal su oni motorići klapni od klime jer mi je jedan štekal, a 2 su "kljucala". Trošak po ovlaštenom servisu 800-900kn+posal ili 25 usd ebay... Ja sam ih normalno riješil prek ebaya...

 

 

Ps; mislim da se na tom autu ne treba bojat kilometraže, ima masa primjeraka po preko 500 000km bez nekih problema, istina ima i onih s manje od 100 000 i problemima. Ja bi radije gledal da mi auto paše po opremi i stanju ( da nije razbijan, lakiran, slagan itd) a km mi nisu tolko bitni. ( valjda zato jer puno vremena provodim u autu i svi moji auti na kraju kad ih prodajem imaju 500 000+ km a s niti jednim nisam imal problema zbog km)

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 2.0 103kw s citiusovim remapom na cca 125kw.... U prošlih 6 mjeseci koliko ga imam napravio sam 50 000km bez i jednog kvara. auto ima cca 200 000. Prezadovoljan sam autom....

3 dizne promijenjene 1 još uvijek original, zamašnjak original... Potrošnja ak se pazi ( moje vožnje i mojih ruta) ispod 6, (95%autocesta s tempomatom 110-120), potrošnja ulja je da ono što mi ostane od izmjene u kanisteru od 5 l kolko kupujem, ulijem tamo na cca 10 000 i time vozim do 15 000 pa mijenjam...

 

*E da, jedina zamjerka mu je klima i njezin "čudni" rad. Jedino što sam mijenjal su oni motorići klapni od klime jer mi je jedan štekal, a 2 su "kljucala". Trošak po ovlaštenom servisu 800-900kn+posal ili 25 usd ebay... Ja sam ih normalno riješil prek ebaya...

 

 

Ps; mislim da se na tom autu ne treba bojat kilometraže, ima masa primjeraka po preko 500 000km bez nekih problema, istina ima i onih s manje od 100 000 i problemima. Ja bi radije gledal da mi auto paše po opremi i stanju ( da nije razbijan, lakiran, slagan itd) a km mi nisu tolko bitni. ( valjda zato jer puno vremena provodim u autu i svi moji auti na kraju kad ih prodajem imaju 500 000+ km a s niti jednim nisam imal problema zbog km)

 

Ak su ti dizne starije serije, mozes ih besplatno zamjeniti na noviju. Nego, gdje si nasao motorice od klapni za 25$?

Share this post


Link to post
Share on other sites

MArine,svaka cast...sad si me ohrabrio kupnjom...sutra idem na razgledavanje jednog ocuvanog primjerka s dosta opreme pa cemo vidjeti sta ce biti...nadam se da ce to biti to...Sto se tice citiusovog remapa,koliko si ga platio?

 

Luka,drago mi je!Samo tako i dalje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platio sam po "akcijskoj" cijeni. Čovijek je susretljiv i sve se da dogovorit. Auto ide jako dobro, ne dimi, ekotest na tehničkom je bio da je tamo lik blijedo gledal......

Jutros sam se natjeraval od ka do zg s opel insigniom 2.0cdti (ne znam kolko ks, TI je crveno) i lik se negutal prašine....

 

 

motorići - ebay.....

 

Ne da mi se igrat s diznama, dok vozi ne diram ništa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno ebay, ali gdje si na ebay, nasao za 25$? Novi, polovni?

 

Meni ce trebati vjerojatno ovaj:

3C0907511R - adjustment motor for temperature regulating flap

 

i cijene su 4-5 puta vece nego sto ti spominjes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, ali lik je malo digao cijenu, bilo je 19,99 + 2,99 shipping - uglavnom bagatela

 

http://www.ebay.com/itm/251522524582?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

 

73972712866436565306.gif

 

edit:

 

3C0907511R

 

3c0 je model auta , 907511 je model, R je revizija - uglavnom svi 907511 su isti neovisno o drugim oznakama..

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa možda je uzeo na aukciji ili je baš na naletio na nisku cijenu.

To je ebay, jedan dan možeš nać po jednoj cijeni , a onda mjesecima je x puta veća cije a za isti proizvod.

To što sad nema za 25$ ne znači da neće bit za mjesec dana. Treba imat i sreće naić na tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa možda je uzeo na aukciji ili je baš na naletio na nisku cijenu.

To je ebay, jedan dan možeš nać po jednoj cijeni , a onda mjesecima je x puta veća cije a za isti proizvod.

To što sad nema za 25$ ne znači da neće bit za mjesec dana. Treba imat i sreće naić na tako nešto.

Da, tražio sam to nekoliko dana, lik se jedan dan pojavil s masom vw stvari, neke još i sad pratim ali sada kad generalno pretražujem ebay njegove stvari ne mogu vidjeti.

 

Uglavnom od toga lika pretim još srednji retrovizor sa senzorom - ccaa 150 usd i svih 8 park senzora s komplet oem instalacijom za cca 160 usd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, ali lik je malo digao cijenu, bilo je 19,99 + 2,99 shipping - uglavnom bagatela

 

http://www.ebay.com/itm/251522524582?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

 

73972712866436565306.gif

 

edit:

 

3C0907511R

 

3c0 je model auta , 907511 je model, R je revizija - uglavnom svi 907511 su isti neovisno o drugim oznakama..

 

Znam da je 3C0 model auta, ali kako VAG grupacija dijeli kataloske brojeve medju modelima, tako i etka prikazuje. Isti kataloski za Golf-a ili Passata. Evo bas sam pogledao u Etki za Golf V 2007 godina, kataloski za taj motoric koji ja trebam je isti kao i moj - 3C0907511R (B je starija revizija, R novija i za desnu stranu, A i F su za lijevu stranu). Ni priblizno nisu svi 907511 isti i to uopce nije pravilo.

 

Ok, vjerujem ti da si uspio naci motoric za 25$, ali eto ovaj koji ja trebam ne ide za tako male pare :)

 

EDIT: u ovom slucaju mozda 1KD907511B stvarno pase makar mi plasticni zupcanik ne djeluje ni priblizno isto, ali taj broj ni u ETKI ne mogu naci

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

plastični zubčanik se skida i staviš svoj ;) Ne tvrdim da su 100% identični već da normalno odrađuju posao....

 

Ako hoćeš dam ti jednog na test pa ak ti paše.... Ja ih naručio 5 komada za svaki slučaj...

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ak je bas u zupcaniku stvar? Nis, moram rastaviti pa vidjeti jer mi po zvuku nekako preskace motoric i bas sam mislio da se mozda da napraviti zupcanik (ako je u njemu stvar) samo ali za 25$ se ne isplati zahebavati.

I da, rado bi isprobao pa cu prihvatit tvoju ponudu da posudim i isprobam :)

 

E da, dal ti motorici dolaze sa tim zupcanikom ili ne?

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

dolaze kao na slici i to što se čuje nije preskakanje. Motorić unutra ima senzor položaja klapne (nešto kao potenciometar) koji se zašmiri/zaulji/zamaže/ podere pa više nema pravi kontakt te ga stalno šalta - otvara i zatvara po malo jer ne može nać prai položaj odnosno nema potvrdu za taj položaj.... To se privremeno rješava rastavljanjem i čišćenjem kontakt sprejem ali nije dudog vijeka...

 

Što je najjače ovi kinezi to nemaju al kad se stavi i kalibrira rade normalno...


Lijevo na slici je kinez, desno bosch....

 

Ovo zeleno sran** na desnoj slici te je**....

 

DSC_1575.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Da, tražio sam to nekoliko dana, lik se jedan dan pojavil s masom vw stvari, neke jo i sad pratim ali sada kad generalno pretražujem ebay njegove stvari ne mogu vidjeti.

 

Uglavnom od toga lika pretim jo srednji retrovizor sa senzorom - ccaa 150 usd i svih 8 park senzora s komplet oem instalacijom za cca 160 usd...

Na Kufatecu je unutarnji el. retrovizor 100 eura

 

Koliko para trazis za motoric? Meni lijevi baca gresku stalno i odstupa par stupnjeva od zadanog

Share this post


Link to post
Share on other sites

dolaze kao na slici i to što se čuje nije preskakanje. Motorić unutra ima senzor položaja klapne (nešto kao potenciometar) koji se zašmiri/zaulji/zamaže/ podere pa više nema pravi kontakt te ga stalno šalta - otvara i zatvara po malo jer ne može nać prai položaj odnosno nema potvrdu za taj položaj.... To se privremeno rješava rastavljanjem i čišćenjem kontakt sprejem ali nije dudog vijeka...

 

Što je najjače ovi kinezi to nemaju al kad se stavi i kalibrira rade normalno...

Lijevo na slici je kinez, desno bosch....

 

Ovo zeleno sran** na desnoj slici te je**....

 

DSC_1575.jpg

 

Koristan info. Mislim da cu prvo kod sebe rastaviti i pogledati kaj ne stima pa onda dalje. Bilo bi ok, kad bi prije toga imao tvoj da isprobam. Javim ti se na pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marine,3c kupljen,zadovoljan ponasanjem auta,highline s dodatnom opremom i sportline ovjesom.Senzor kise i svjetla,elektricna sjedala,tempomat,putno racunalo,2din jedinica,leaving/coming home,kamera iza,auto hold,8 zvucnija,10 airbaga,dodatne zimske gume,rezervne xenonke,servisna knjiga s prilozenim racunima kod ac vidovica,novi amortizeri,seleni,novi kompresor klime s 2 godine garancijom,promijenjene dizne,veliku servis odradjen na 130000km,165000km,garaziran...7500,nadam se da sam dobro prosao...poslije citiusovog remapa ti je prestao dimiti?Ako hoces,baci mi na pm cijenu citiusa.

I jos nove diskove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marine,3c kupljen,zadovoljan ponasanjem auta,highline s dodatnom opremom i sportline ovjesom.Senzor kise i svjetla,elektricna sjedala,tempomat,putno racunalo,2din jedinica,leaving/coming home,kamera iza,auto hold,8 zvucnija,10 airbaga,dodatne zimske gume,rezervne xenonke,servisna knjiga s prilozenim racunima kod ac vidovica,novi amortizeri,seleni,novi kompresor klime s 2 godine garancijom,promijenjene dizne,veliku servis odradjen na 130000km,165000km,garaziran...7500,nadam se da sam dobro prosao...poslije citiusovog remapa ti je prestao dimiti?Ako hoces,baci mi na pm cijenu citiusa.

I jos nove diskove...

 

7500€? Koji motor? Meni se to cini kao odlicna cijena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke na kupnji, stvarno ima dobru opremu a i cijena je dobra...

 

Moj je siroče po opremi ali cijena je bila još bolja ;D s time da isto nije iz uvoza i da ima komplet servisnu, da se na autu nije imalo što radit i da je bio regan 8 mjeseci + nije bilo prepisa :)

 

@ projektilski, javi se pa se dogovorimo

 

@laky, prodao sam ih nekoliko po 50€ur....

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1