2 2
DelPeric

VW 7 stupanjski DSG-Promjena ulja i novi software

Recommended Posts

Pozdrav, jučer sam se našao u EuroDausu, ostavio auto(Polo 1,4 DSG 2011) i kad sam došao po njega kažu da su mi promijenili ulje u DSG mjenjaču i instalirali/updateovali software istog mjenjača. Lik kaže da je to VW-ova akcija i nije mi naplaćena. Zanima me jeli neko upoznat o kakvoj se akciji radi, zašto je daju besplatno i gdje se može naći kakve je stvari ta promjena softwarea uradila mjenjaču samom? Što je mjenjano?

 

Hvala, pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ima nova akcija ulja u mjenjacu ide novo mineralno ulje I softver procesora mjenjaca I osnovno podesavanje mehatronike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala. Mislio sam da znaš kakve detalje tipa što je taj software novi poboljšao.. meni se osobno čini na mome polu da mi možda kad vozim nizbrdo pa kočim pred semafor malo brže/bolje spušta brzine.. Za takav tip promjena sam mislio ako ima netko ko zna kakve su sve sada došle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore sam napisao, ništa. Kažu akcija VW-a, dakle o njihovom trošku.. Samo se javi u svoj ovlašteni servis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 stupanjske volkswagenove sam shvatio po priči ovog u servisu. Nije navodio iznimke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je 7stupannski.dsg.ima tu akciju. Valjda su nasli kakve probleme s sintetikom i sad ide mineralno. Idu 2l nepune i to ulje je klasicno.ki.u rucnom.mjenjacu. Servis nike duzan rec da je odradjena akcija..to je stvar proizvodjaca.... Ima akcija x u vw-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako dakle, nisan ima problema ni prije, ali nadan se da će bit samo bolje onda s ovim mineralnim..(cita san vec da su kombinirali vec i prije te dvi vrste...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odma u ponedjeljak idem u ovlateni vidit jeli i moj DSG u akciji.. 7-stupanjski je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ako tko naiđe na razgovorljivog servisera nek malo priupita da li su što točno mijenjali u radu samog mjenjača osim ulja... meni se čini malo drukčije "da diše"..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Tako je 7stupannski.dsg.ima tu akciju. Valjda su nasli kakve probleme s sintetikom i sad ide mineralno. Idu 2l nepune i to ulje je klasicno.ki.u rucnom.mjenjacu. Servis nike duzan rec da je odradjena akcija..to je stvar proizvodjaca.... Ima akcija x u vw-a

Na temelju cega? Znaci oni mogu nesto promijenit meni na autu i sutit?

 

I ja idem u sesvete moj je 6 stupanjski pa javim

Tvoj nema to bez brige.

Morat ces platit zamjenu ulja

Edited by Laky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..mogu jer je tvornicka akcija koja se odradi dok je vozilo na servisu... U bunker se naljepi naljepnica da je akcija odradjena a i ostane u povjesti popravaka.

Nisu duzni reci iako mislim da svaki serviser rece. Updatevsoftware-a uz podesavanje lamela... Usput postoji akcija i za rucnu kocnicu kod 7mice npr...

I na 5icama je bila.akcija izmj ulja u manualnim.mjenjacima.. ispiranje s mineralnim.te naljevanje novog mineralnog.

6gang dsg mislim da nema nikakvu akciju..pogotovo na ulje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio krajem 4 mj. na redovnom servisu, isto nesto mjenjali na DSGu, neka akcija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vjerojatno isto ovo, meni su rekli da ta akcija nije tek sada počela, već je od ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vjerojatno isto ovo, meni su rekli da ta akcija nije tek sada počela, već je od ranije

da, ista prica...

neka njihova akcija... gratis ovo ono...

 

ionako bi sljedece godine morao mjenjat ulje...

 

pa nek je bar to bilo gratis, kad su mi htjeli uvalik kocnice za 1779,-kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dobro je i ovo.. darovanom konju nećemo gledat u zube. Iako čim sam čuo da daju free mislio sam da su nešto zeznuli prije pa se vade... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije free vec su ocito imali nekih problema s.mjenjacima pa su skontali da je do ulja. Znaci akcija ili ti ga opoziv samo bez galame i bez poziva... znaju da ce auto doch na servis dok je garancija i tako mirno rjesit te stvari. Akcija nema.rok nego pogodjeni br sasije je ima.pa bilo to sad il za 10god...cim se udje s brojem.sasije na server proizvodjaca blinka obavjest o akcijama. Eto ista stvar ki i na nekim benzincima kad se.mjenjaju bobine... Update motornog software-a je isto pod dobar dan ;) Cr motori zadnje gen imaju isto akciju.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tresnja prilikom kretanja na 1.6 TDI Golfovima sest? mogli su i tu neku akciju...il mozda staviti malo kvalitetnija kvacila

 

nakon 30000km pocne trest

 

 

maloprije vozio 2012 godina 35000km na satu.

 

u servisu kazu da je u toleranciji i da nije prvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, i nikome ništa?

Ja sam sinoc malo testirao kako se ponaša dsg mjenjač sada nakon ovog upgradea, i stvarno... podignut je broj okretaja pri kojem on ubacuje u brzinu više, u driveu i u sportu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odma u ponedjeljak idem u ovlateni vidit jeli i moj DSG u akciji.. 7-stupanjski je..

 

 

Tvoj nema takvu akciju jer se radi od DQ500 mjenjačima koji su izdržljivi kao konj.

Inače ti mjenjači ( DQ 500 ) su se počeli koristiti u njemačkoj i na streetrace.ovima,i drže 1000 ks bez otvaranja i prepravki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jutros bio u ovlastenom i provjerio za moj DSG. Nije u akciji. Meni je to zamijenjeno na 90 tisuća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje u DSG.u ide na 60tkm pa onda na 120tkm (svakih 60 tisuća)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2