0
ivan_t

Problem s rikverc svijetlom

Recommended Posts

Radi se o Seat Leonu mk1 pa prepodstavljam da bi vozaci golfa 4 mozda znali koju vise.

 

Uglavnom kada ubacim u rikverc straznja svijetla se ne pale. Ne znam kada se to pocelo dogadjati i postoji li odredjeni

problem posto auto nisam vozio 6 mjeseci...

 

zarulje su ok i rade, osigurac je dobar i nije pregorio...

drugo mi nista ne pada na pamet pa ako je netko imao slican problem neka predlozi nesto.

 

hvala i pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda te zafrkava prekidač rikverca.

Pogledaj da nisu kontakti tam zahrđali, zaštekao prekidač ili nešt. Izvuci van jack i probaš direktno spojit pa vidi jel rade svijetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jack je spojen, tj jack koji ide u rikverc svijetlo isto tako omogucava i stop svijetlu da radi, ili maglenkama, nisam siguran, sad cu bas prespricati wdom malo kontakte pa da vidim dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno ga nisi razumio mislio je na jack tj prekidac rikverca na samom mjenjacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam skuzio, hvala Razzor,

gdje se taj prekidac nalazi ako netko zna?

 

Jer sam vec probao skinuti tu kozu od rucice mjenjaca i spuzvu ali nisam se

trudio pretjerano gledati i nisam vidio nikakav jack?

 

Hvala

Edited by ivan_t

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na samom mjenjacu desno od motora izgleda ko nekakva crna kapa pricvrscena s 2 satrafa na mjenjac, na nju idu 2 zice ako se ne varam. Neznam kak da ti to jednostavnije objasnim.

Edit: Pretpostavljam da je ko na g3

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

getriba-golf-iv-1.9-tdi-slika-39412743.j

 

Ovdje se nalazi skroz desno gore u ćošku,na biraču. vidi se kako viri van.

Ako je otišao prekidač onda moraš kupit komplet tu kutiju. Tako je bar na trojci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi trebao biti ovaj jack koji mi se cini dobar skupa s zicama

 

emame4ym.jpg

 

sy5anere.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je. Ja sam imao problem na mk4 da kad prebacim u rikverc auto se ugasi jer izgubi struju, mrtav auto, kad sam to iskopco sve normalno osim sta nisam imao rikverc svjetla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadio, prespricao procackao i dalje nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi probao izvuči taj jack ( konektor ) i spojit dvije žice direktno da vidiš jel ti rade svijetla ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, izvadio sam jack prespricao i prekontrolirao zice...jer nisam htio kupusat zice iz jacka ali sutra cu opet rastaviti pa vidjeti za direkt spojiti...

 

@ Spoky, mislis da kupim samo senzor sta je zavidan u mjenjac?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Prvo otpoji konektor i kratko spoji/zbrikaj stopice sa komadom zice, daj kontakt i vidi jel radi rikverc svjetlo

 

Ako radi kupi prekidac mjenjaca, ako ne radi treba trazit dalje kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na MK4 sam promijenio taj prekidač na mjenjaču.

Koliko se sjećam nije bio skup cca 100 kn.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugl da napisem jos nesto...

101% je neka glupost posto evo jucer cura vozi autonu rikverc kad ono rikverc svijetla rade.... danas joj kazem neka pogleda ako rade i gle cuda.... opet ne rade... ima li netko jos kakvu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideju si dobio...prebrikaj jeb zice. Znaci samo utaknes kabel u jednu i u drugu stopicu... mozes i obicnu baustela zicu. Ako tad radi svaki out BINGOOO

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novi topic.

jel moze i do tog prekidaca bit da mi rikverc svjetla ostanu radit,to sam sinoc skuzio, upalim auto, krenem iz grada doma i vidim u retrovizoru da iza mene nesto bljesti,izadjem iz auta i rikverc svjetla rade, udjem u auto,prebacim rikverc pa u prvu i ugase se,danas opet ostala radit dok se normalno vozim,i ugasim tako da stanem,rikverc,prva, ugase se normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% prekidač, sad da li se zaglavi ili je do kontakata u samom prekidaču, i nije bitno, kupi novi i riješićeš problem. Isto vrijedi i za ovog što je prije postavio pitanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam ga dignuo na dizalicu i pokusao doc do tog prekidaca na getribi ali malo morgen,nemres mu nikako ni od ispod ni odozgo.

Kod mk4 pljunes na njega kad otvoris haubu...

Sad ce bit solucija da cu skinut zarulje iz lampi iza...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0