1 1
golf 3 tdi

xenon golf v 2008

Recommended Posts

poštovanje ljudi triba mi mala pomoc.

Jel neko zna sta mi treba za golf v 2008 god za ugradit xenone jer citam po internetu da treba ovo ono, pa ako netko zna da mi tu napisi da znam sta kupit ili preporucite nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoće bit 100% legalan trebaju ti i peraci farova i automatska nivelacija.. to je komplet sa xenon farovima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

poštovanje ljudi triba mi mala pomoc.

Jel neko zna sta mi treba za golf v 2008 god za ugradit xenone jer citam po internetu da treba ovo ono, pa ako netko zna da mi tu napisi da znam sta kupit ili preporucite nesto

 

A mislio si ić na original ili ove kineske?

 

Za original kao što su dečki napisali već, a za kinu ti treba set od dva balasta i dvije žarulje... no to nikako nije preporučljivo, bar koliko se piše jaaako puno je

bilo izgorenih motora brisača itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoće bit 100% legalan trebaju ti i peraci farova i automatska nivelacija.. to je komplet sa xenon farovima..

 

100%legalan po/na papiru , al ko to jos ima realno(osim ko ima u serijskoj opremi)?

ima masa auti koji stavljaju farove s lecom i xenon,pa i sam sam jedan od tih bio i uskoro ponovno, a tehnicki prolazim bez da me iko ista pita, policija zaustavlja ovdje kod mene i na jadranu takoder niko nista ne pita . super je to stvar imat ko moze platit, al ak ovak masa nas prolazi sve bez toga cemu onda bacat novac na to. tak da kaj znaci bit 100% legalan,kad tehnicki i policija nista ne prigovaraju ?

Edited by Penic91

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da. ubacis farove s elektronikom, konverziju sa 10 pin na 12 i na bordnetz dovedes za klapnu i kodiranje da su bixenoni.

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovjek je lijepo napiso da se kaže to mu sve treba..i napiso sam mu. To hoće li ga ili ne neko peglat radi nečega je druga priča.

Ja na svom golfu nisam imo nivelaciju i nisu me prije peglali, a bi li sad, to ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

2008 godina mozes bez problema ubost bilo koje xenone i vozit (nelegalno) a ako oces bit legalan treba ti sve sto je vlaho reko a za to ces izvalit pozamasnu svoticu

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas 3 mogucnosti:

1: najjeftinije i najruznije-stavit xenon u obicne farove: xenon kit, ponistavace gresaka i adaptere za zarulje

2: kupit zamjenske farove sa lecom u koje ide h7 zarulja+xenon kit. Ako te ko jebe na tehnickom stavis obicne zarulje

3: i najskuplja nac original xenon farove sa zaruljama i balastima+adapteri ili kupit samo konektore i dat nekom da ti zbrika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i 4. original farovi, zarulje, balasti, adapteri, nivelacija i peraci farova

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma idemo na kineskr samo triba uzet ponistivace gresaka da ne gori motoric btisaca hvala svima na pomoci i jos ako netko zna koje lefice uzet za tablice i unutrasnjost il ako netko prodaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sekiraj se i nikakvi ponistavaci gresaka. ako je 2008 godina auto samo stavi xenone i vozi. imas u raspravi o xenonima koji su se pokazali dobri tj koje ja koristim. Nemam ponistavace nemam nikakve kemije a balast stane u far i sve izgleda ko original

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu, zanima me ovo za izgaranje motorica brisaca? To sam cuo od par ljudi, da li je to samo za kineske ili i ako se stavi original?

 

Pretpostavljam da za original ih treba staviti spojiti struju balaste i to i iskodirati, neka me netko ispravi tj uputi ali molim vas netko tko zna 100% a ne netko tko je cuo/procitao negdje...

Edited by RI VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vise info nazovi covjeka koji zna sve moguce u vezi farova

Popravak farova balasta kodiranje ugradnja leca i sve moguce

Covjek je inace iz vrapca

Branimir poznatiji kao jens

+38598609787

 

Meni je ugradjivo morimoto leca u farove prezadovoljan sam sa odradjenim poslom

Moja osobna preporuka

Edited by slatki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako oem bixenon farovi onda trebas adapter iz 10 pinova na 12 pinova i povuc na svaki far jednu zicu iz bordnetza koja ti otvara klapnu za bixenon i iskodirat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pitacu ovde

Hocu fa stavim ksenone h7 canbus na golf 5 marke ollo (ima li ko iskustava). Vidim fa se pominju i ponistivaci gresaka pa da vidim treba li meni to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam slozio da imam bi xenon farove, nisam kupovao nikakve posebne adaptere nego u ovlastenom 2 12pinska konketora i preslozio (tihi je preslozio) pinove iz 10 u 12 jer samo 11 pin sluzi za tu klapnu i njega sam spojio na duga svijetla i sve radi kako treba, isto sam u vag comu upalio xenon svijetla a unutra je slozeno d2s zarulje na obican balast s can busom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me ekipa koja je u golfa V (moj je 2008 god.) stavljala zamjenske farove sa lećom i kineski xenon kit... Koji xenon kit se pokazao najbolji, tj. da se ne događa da pregori motorić brisača, prebrzo pregori žarulja itd.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto mene opet u ovoj temi malo.

 

Nasao sam hella farove koji izgledaju isto kao original farovi od petice, imaju lecu i sve samo sta nisu bixenon. Fora je da ti novi farovi kostaju dosta manje od originalnih (oba fara oko 2000 kn) i imaju konektor 10 pinova i sve pase cak navodno bi trebala raditi i nivelacija preko tipke u autu kao za halogene farove. Također postoji za uzeti xenon kit koji stane unutar farova tako da se balasti ne vide i sve izgleda ko original.

 

E pa sad zanima me da li ih je netko kojim slucajem stavio na auto i jel ima netko iskustva sa njima.

 

Također vidim da su po njuskalu cijene od 1800-2500 kn pa vjerujem da se daju nabaviti za manje novaca jer i ti ljudi koji ih prodaju zarade nesto na njima. Gledao sam po ebayu, ima ih ispod te cijene ali nitko ne salje u HR. Znaci ako netko zna di neka kaze.

 

Planiram uskoro to slagati pa skupljam sve informacije.

 

Sigurno je najbolje uzeti original sa nekog auta ali to ispod 600-700€ ne mogu sloziti i opet je sve to polovno i koliko ce to sve skupa raditi dok nesto ne krepa, a sa ovom kombinacijom od helle imam sve novo po nekoj mojoj procjeni za 2000-2500 kn.

 

Sve info dobrodosle.

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu li ti farovi tyc i kratko je d2s a dugo h7? ima ih kod nas na piku za oko 250eura, i ja sam nesto slicno gledao, mene vise brine aftermarket xenon, jer izgleda da bas ima dosta fus tih canbus balasta pa crkava motoric brisaca

edit ima li ko za preporuciti neki aftermarket canbus xenon, kod nas se nudi neki ollo

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imo to na svom bivsem golfu koji je bio 2007.g. i sve je radilo bez ikakvih problema. Nikad nisam imo problema s motoricem brisaca ni s bilo cim drugim vezanim za svjetla. Kratko je bilo xenon, dugo H7. Nivelaciju nisam imo, perace jesam. Senzor za svjetla sam isto imo i sve je radilo kako treba

Balasti su kupljeni 2007. i bili su Phillips. Tad su kostali ko suho zlato. Sijalice su bile isto Phillips. Kod mene je sve to radilo znaci punih 6.g. i prodo sam auto s tim u ispravnom stanju. Jedino sam nakon 5g. promijenio jedan balast jer mi je zarulja pocela bila blicat tu i tamo. Pa sam kod kolege elektricara uzeo neki sto je on imo i sve je bilo ok.

Tako da eto, to je moje iskustvo s aftermarket xenonima za peticu.

 

E da, i farovi su bili od Helle, taj xenon look..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to mi treba, info iz prve ruke.

 

Reci mi gdje si kupio farove i ako ce kojim slucajem cijene sjecas? Sta nije ti radila nivelacija preko tipke u autu one lijevo ispod volana ili autonivelacija kad upalis svijetla? Perace si isto slagao ili si ih dobio sa autom?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1