4 4
marko147

golf4 osvjetljenje u vratima

Recommended Posts

pozdrav svima !

 

neradi osvjetljenje u vozćevim vratima ,skinio sam đek i provjerio s volt metrom ono nema struje u đeku .što bi moglo bit i što da pogledam da to riješim uspješno .

 

ps. nisam baš sa strujom najbolji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada otvoriš vrata da li se upali svjetlo u kabini?

Ako ne, onda je mikroprekidač u vozačevoj bravi u banani i ne kuži da su vrata otvorena, ako se ne kužiš u to daj nekom električaru da to sve rastavi i promijeni ako treba i nek sastavi natrag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi sve i svjetlo u kabini i suvozaćeva vrata ,samo vozaćeva ne rade kad se otvore vrata


radi sve i svjetlo u kabini i suvozaćeva vrata ,samo vozaćeva ne rade kad se otvore vrata


problem je ja mislim u tome što uopće nema struje u đeku šta ide na svjtlo? zašto to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Pa nemas struje ako ti prekidac ne kuzi da su vrata otvorena, jel ti se pali stropno svjetlo kad otvoris vrata vozaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi sve i svjetlo u kabini i suvozaćeva vrata ,samo vozaćeva ne rade kad se otvore vrata

 

problem je ja mislim u tome što uopće nema struje u đeku šta ide na svjtlo? zašto to?

provjeri multimetrom otpor na svim mogućim osiguračima, pogotovo na ovim manjima 5A 7,5A eventualno 10, ako ima koji sa beskonačnim otporom, tj ne dobivaš neki minimalni otpor (0.2 0.3 - 0.7ovisno o multimetru) zamjeni, ako nije to, što vjerojatno nije jer ne vjerujem da ima osigurač posebno za osvjetljenje jednih vrata, onda prati žice da nije neki prekid negdje skini onu gumu šta vodi žice iz vrata(poslje ju zasilikoniziraj nazad), ne znam šta bi drugo moglo bit,

kako si točno mjerio tu struju, koje sve žice imaš i na šta si multimetar namjestio i kako si ga spojio na te žice

slike neke?

 

znači govorimo o osvjetljenju tipki ili lampa neka da se vidi u mraku da su otvorena vrata ili da svjetli pod noge il što?

ne kužim se ni ja nešto previše al volim se ponekad ovako pravit pametan pa ako ispadne točno super, ako ne jbg

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada otvoriš vrata da li se upali svjetlo u kabini?

Ako ne, onda je mikroprekidač u vozačevoj bravi u banani i ne kuži da su vrata otvorena, ako se ne kužiš u to daj nekom električaru da to sve rastavi i promijeni ako treba i nek sastavi natrag.

kod mene je slucaj kad otvorim vrata nepali se svitlo u kabini nit gori svitlo u vratima(usuvozacevim radi),a kad ugasim auto i izvadin kljuc iz brave svitla u kabini se upale...onda bi triba bit mikroprekidac u banani il je cak i problem u bravi il kljucu.

A i 2x mi se desilo da startam motor i on se ugasi nakon sekund izvadin kljuc zakljucam otkljucam i upali nrmalno, sad u cem bi moga bit problem bravi kljucu da nepripozna kod il neki relej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači ovo što ti se ne pali svjetlo kabine i što ti ne pali svjetlo u vratima to su ti definitivno mikroprekidači u bravi vozačevih vrata, imao sam isti problem, sve rastavio polemio očistio i sve radi super, tako da ako ti brava šljaka normalno nema razloga nju mijenjati, nego ili su ti popucali lemovi kao i meni ili moraš kupiti nove mikroprekidače i polemit ih...

 

evo tu ti je tutorial po kojem sam se ja igrao:

 

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461-MKIV-door-locks-explained-why-you-re-having-problems!!!-%28

 

a to što te kod paljenja zeza to neznam, spoji auto na dijagnostiku pa vjerovatno ima kakva greška što se tiče toga...

 

nadam se da sam pomogao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kad se vraća onaj lim na vratima, dal ga je potrebno ponovno silikonirati ili lijepiti s čim?
da nebi bilo da poslije pušta vodu u auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je puštalo vodu jer se to tvorničko ljepilo malo stvrdnulo i nije nalljegalo kako treba cijelom površinom. Tako da sam stavio brdo silikona i sad nema ni kapi, i naravno pobrtvi oko zvučnika jer i kroz njega curi unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je puštalo vodu jer se to tvorničko ljepilo malo stvrdnulo i nije nalljegalo kako treba cijelom površinom. Tako da sam stavio brdo silikona i sad nema ni kapi, i naravno pobrtvi oko zvučnika jer i kroz njega curi unutra.

to sam i pretpostavljal, hvala :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kad se vraća onaj lim na vratima, dal ga je potrebno ponovno silikonirati ili lijepiti s čim?

da nebi bilo da poslije pušta vodu u auto?

da definitivno, kod mene je skidano i nije zabrtveno i sad pusta na sve strane.

a rijesenje je http://m.loctite-reparaturexperte.de/content/uag/loctite-msg/germany/mobile/de/products/gasketing-products/Loctite-si-5990/_jcr_content/packshot.img.png/1402506787839.png

:D

 

cca 100kn u intercarsu

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači ovo što ti se ne pali svjetlo kabine i što ti ne pali svjetlo u vratima to su ti definitivno mikroprekidači u bravi vozačevih vrata, imao sam isti problem, sve rastavio polemio očistio i sve radi super, tako da ako ti brava šljaka normalno nema razloga nju mijenjati, nego ili su ti popucali lemovi kao i meni ili moraš kupiti nove mikroprekidače i polemit ih...

 

evo tu ti je tutorial po kojem sam se ja igrao:

 

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461-MKIV-door-locks-explained-why-you-re-having-problems!!!-%28

 

a to što te kod paljenja zeza to neznam, spoji auto na dijagnostiku pa vjerovatno ima kakva greška što se tiče toga...

 

nadam se da sam pomogao :)

 

 

 

gdje si kupio mikroprekidace?

Edited by type-r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su mi bili ok, puknuo je lem na jednom i na drugom je bilo lufta pa sam ga fiksirao i to je to... tako da nemoraju nužno biti loši, treba ih isprobati. Ima ih u chipoteci i tako tim elektro dučanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ćlanovima na pomoći ,problem riješen! problem bio u mikro prekidaću ,to promjenjeno i sad radi bez greške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sličan problem. Kod mene ponekad rade svjetla u vratima (vozač i suvozač) a ponekad ne. Rekao bih da radi kad je hladnije vrijeme..a onda i pali svjetlo u kabini otvaranjem vrata. Tako i u gepeku svjetlo, nekad se upali a nekada ne.. Otvaranjem stražnjih vrata se uredno pali svjetlo u kabini. Ima li tko ideju što bi bio uzrok? Ne bi trebao biti mikroprekidač ako radi ponekad..možda lem kakav..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvadit brave i prelemit, pregledat ozicenje na pregibu vrata. i meni se dogodi da ponekad kad auto duze stoji vani a hladno je, upali svjetlo.

nikako da to rijesim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, imam problem jedan..ne pali mi sr svjetlo kad otvorim vrata vozaceva ili suvozaceva, i kad otvorim lijeva zadnja vrata pobekad se pali a nekad ne dok desna zadnja vrata stalno..onda dalje, crkla mi je baterija na daljinskom za centralno i zamjenio sam bateriju al sad opet ne radi al je stvar sta kad zakljucavam vrata od auta samo vozaceva mi se zakljucaju i ne svjetli lampica a dok zakljucam od suvozacevih sva vrata zakljuca i ona lampica mi svjetli na vozacevim vratima al onda nemogu otkljucat sa vozaceve strane nego samo suvozaceve..

 

E sad ak ste skuzili u cemu je problem..ne kuzim sr bas u te stvari a elektricari sta su oko mene svi zatrpano sa poslom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rastavi sva vrata koja štekaju i riješi te mikroprekidače kao što je prije navedeno. Neće ti zaključati vrata na kojima su loši prekidači jer će misliti da su vrata otvorena.

Bunker me isto bio mučio a na kraju sve zato što kad bi prao zadnju šajbu bi voda ulazila i močila kontakte... Obrati pozornost na sve prije navedeno i to je to... Samo volje i živaca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se svjetlo nekada pali a nekada ne, ako neki put blinke kada zaključaš a neki put ne, ako se neka vrata ne žele zaključati, ako se pali svjetlo na tabli da nisu vrata zatvorena... da, mikroprekidači su onda problem. Ako imaš baš nekih čudnih pojava onda na dijagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam slican problem sa svjetlom u suvozacevim vratima.. kad otvorim vrata ne radi gornje sredisnje svjetlo ni u vratima ali kad vrata napola zatvorim upale se ta oba svjetla, otvorim ih opet radi sve... onda zatvorim vrata do kraja i opet ih otvorim ne radi.. jeli bi to moglo bit do mikroprekidaca ili je negdje los spoj???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam slican problem sa svjetlom u suvozacevim vratima.. kad otvorim vrata ne radi gornje sredisnje svjetlo ni u vratima ali kad vrata napola zatvorim upale se ta oba svjetla, otvorim ih opet radi sve... onda zatvorim vrata do kraja i opet ih otvorim ne radi.. jeli bi to moglo bit do mikroprekidaca ili je negdje los spoj???

Mikroprekidač u bravi

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4