0
Veky_G

Polo 6r 1,6 TDI - 55, 66, 77 kw - chip

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam pitanje vezano uz 1,6 TDI motor koji se ugrađuje u Pola 6r u verzijama od 55, 66 i 77 kw.

Da li je istina da se zapravo radi o istom motoru sa istim turbinom, getribom, spojkom i da se samo razlikuju u software-u?

Vidim da se sve tri verzije mogu chipat na istu snagu (većinom na oko 120, 130 KS) pa me zanima da li se zaista radi o istom motoru i da li je isto chipat 75 KS na 120 KS kao i 105 KS na 120 KS?

Unaprijed hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto kaže vise manje stoji, razlikuju se po kočnicama.

Auto treba i zaustaviti...

Edited by kopa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negdje sam procitao da je razlika i u intercooleru, da zato nemozes 55kw chipat kao 77kw. Ali u sustini motor je isti, barem je tako bilo objavljeno kad je polo 6r krenuo u prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam negdje pročitao za 90ks verziju...neki auti imaju intercooler kao 105ks, a neki manji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedinu razliku ETKI, koju sam pronašao, naravno osim kočnica, između CAYA, CAYB, CAYC je zadnji ispušni lonac.

 

Osim toga, Volkswagen u SSP-u (Selbststudienprogramme), navodi da je razlika u softwareu.

 

Citiram: " Der 1,6l-66kW-TDI-Motor ist baugleich mit dem 1,6l-55kW-TDI-Motor. Die Software im Motorsteuergerät ist der höheren Leistung anpasst. " Isto tako i za 77kw navodi.

Edited by Ivo_022
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sad ce puknut cip a bremze ko sisa :) Tko koci taj gubi,ne?

Ako ti je pod jamstvom zaboravi ikakvo softwarenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

75-ica na bubnjevima iza... :vozi

 

Koči sasvim dobro, pitanje je kako bi se ponašao sa puno više snage...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je sa onom dobrom starom "sila pokrece masu" ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cem ti pricas?

Taj auto sa 75 ks ide sasvim pristojno i kocnice su napravljene da ga izdrze, a sa 30 ks vise ide bolje (dosta bolje), ali ako ti ne kocis sa max brzine na kojoj ces bit 3 puta u godini (ako) koja se razlikuje ovisno o snazi onda ne vidim razliku, auto ima isto kila koliko je i imao.

 

Jasno je meni da jaci auto ima jace kocnice, ali to nisu neke ogromne razlike.

Edited by Tomislav Kt

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sad nekom nije jasno...

 

e...

masa je majka...

pa bila ona jednaka il ista...

 

 

jebote, pa na 105ks su sam tak iz jebe stavljali vecu bremzu.... da budu skuplji djelovi na redovnom servisu u ovlastenom...

 

66ks pa chip na nolko,ono, 120...

 

uzmi ubi pa se pistolj

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sad nekom nije jasno...

 

e...

masa je majka...

pa bila ona jednaka il ista...

 

 

jebote, pa na 105ks su sam tak iz jebe stavljali vecu bremzu.... da budu skuplji djelovi na redovnom servisu u ovlastenom...

 

66ks pa chip na nolko,ono, 120...

 

uzmi ubi pa se pistolj

Svaka cast.

Jel i onda na modele nekih auta sa 4 sarafa na glavcini (ovisno o motoru) stavljaju peti saraf da se ne raspadne nest?

 

Daj mi objasni svoj post malo...kakva je to razlika izmedu 75 i 90 ks na istom autu?

Jedino ak ti drzis gas dok kocis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, drago mi je cuti razlicita misljenja. Meni osobno odgovaraju kocnice adekvatne snazi, proizvodjac nije uzalud stavio bubnjeve na slabiji model. Vecinu vremena sam na autocesti, sto u hr sto u inozemstvu. Trudim se tecno voziti ali dese se napete situacije, u rijetkim prilikama se malo jace provozam na cestama koje to dopustaju, tada naucis cijeniti vece kocnice.

Ali da se vratim na temu, osobno ne mislim da su u ovom slucaju potrebne puno vece kocnice. Pokusao sam pokretacu teme dati konstruktivan odgovor jer je jedina razlika u kocnicama.

Nisam odvjetnik nikome, bez obzira na to me zalosti da clanovima koji su tu godinama i doprinose forumu odgovaras "o cem ti pricas". Ali ovo je forum i svi imamo pravo napisati sto zelimo :-D

Ne bi te sprdao, to radim samo osobama koje poznajem :-)

Malo je odgovor rascjepkan jer pisem sa stvarno malog moba...

Edited by kopa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast.

Jel i onda na modele nekih auta sa 4 sarafa na glavcini (ovisno o motoru) stavljaju peti saraf da se ne raspadne nest?

Daj mi objasni svoj post malo...kakva je to razlika izmedu 75 i 90 ks na istom autu?

Jedino ak ti drzis gas dok kocis.

ma gle.

 

neda mi se....

u biti

zaboli me joko za 66,75 i 86 ks...

 

a i za njihove bremze me zaboli...

 

a ti chipaj kolko hoces...

i imaj na umu 3 put godisnje da malkice ranije pritisnes bremzu

 

 

aj bok

 

EOD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gle.

 

neda mi se....

u biti

zaboli me joko za 66,75 i 86 ks...

 

a i za njihove bremze me zaboli...

 

a ti chipaj kolko hoces...

i imaj na umu 3 put godisnje da malkice ranije pritisnes bremzu

 

 

aj bok

 

EOD

Najpametniji si ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, drago mi je cuti razlicita misljenja. Meni osobno odgovaraju kocnice adekvatne snazi, proizvodjac nije uzalud stavio bubnjeve na slabiji model. Vecinu vremena sam na autocesti, sto u hr sto u inozemstvu. Trudim se tecno voziti ali dese se napete situacije a u rijetkim prilikama se malo jace provozam po alpskim prijevojima, u tim trenucima znam cijeniti vece kocnice.

Ali da se vratim na temu, osobno ne mislim da su u ovom slucaju potrebne puno vece kocnice. Pokusao sam pokretacu teme dati konstruktivan odgovor jer je jedina razlika u kocnicama.

Nisam odvjetnik nikome, bez obzira na to me zalosti da clanovima koji su tu godinama i doprinose forumu odgovaras "o cem ti pricas". Ali ovo je forum i svi imamo pravo napisati sto zelimo :-D

Ne bi te sprdao, to radim samo osobama koje poznajem :-)

Malo je odgovor rascjepkan jer pisem sa stvarno malog moba...

Ma nisam nikog htio uvrijediti, ali ne razumijem zasto je toliki problem napisati malo vise o tome sto mislis, a ne jednu "pamenu" recenicu.

 

Mozda sam ja u krivu, ali zelim da mi netko onda objasni kak i zast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpametniji si ;)

pa ak vec hoces tak, onda ocito jesam, malkice pametniji ispadam nego ti sa svojom izjavom, pa masa je ista...

a sad kreni racunat razliku u sili, energiji, potenciji i impotenciji...ak letis malo brze....

 

e da, a zasto su nekad bili M12x1,5 sarafi, a sad su M14x1,5

 

da i to izracunamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam nikog htio uvrijediti, ali ne razumijem zasto je toliki problem napisati malo vise o tome sto mislis, a ne jednu "pamenu" recenicu.

Mozda sam ja u krivu, ali zelim da mi netko onda objasni kak i zast :)

Ma nitko nije u krivu, kvarimo čovjeku temu.

Edited by kopa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopa, slažem se s tobom.

Znam da uz veću snagu trebaju ići veće kočnice al ja ne trebam dodatnih 30 - 40 ks da cijelo vrijeme jurim pa da moram svako malo kočiti.

Nemojmo sad svi biti fizičari i pričati o silama, kilama i ostalome, ja sam samo želio čuti kakva su iskustva sa tim motorm i čipanjem istog..

Btw. i ja bi 77kw i diskove pozadi ali izbor je pao na 55kw Highline sa skoro svom mogućom opremom umjesto na neki 77kw Trendline..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopa, slažem se s tobom.

Znam da uz veću snagu trebaju ići veće kočnice al ja ne trebam dodatnih 30 - 40 ks da cijelo vrijeme jurim pa da moram svako malo kočiti.

Nemojmo sad svi biti fizičari i pričati o silama, kilama i ostalome, ja sam samo želio čuti kakva su iskustva sa tim motorm i čipanjem istog..

Btw. i ja bi 77kw i diskove pozadi ali izbor je pao na 55kw Highline sa skoro svom mogućom opremom umjesto na neki 77kw Trendline..

I stavi ga na 77 kw i danas sutra ak ti bas treba stavis iza diskove.

A ovo sta si rekao, slazem se, ne treba tebi stalno tih 105 ks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

55kw ili 66kw dizel, ista je to stvar, neide ni jedno ni drugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0