1 1
Igor031

passat B6 2.0 tdi 103kw

Recommended Posts

Pozdrav

 

kako najbolje i najbezbolnije (iako je to nemoguće) riješiti problem s uljnom pumpom?

 

I naravno koliko to zadovoljstvo boli?

 

Jeli bolje uzeti reparation kit sa lancem ili izvoditi neku kemiju?

 

Ima li tko nekih informacija, iz prve ruke?

 

Hvala

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadis sve to van i metnes klasicnu pumpu na lanac... pase od starijih tdi-ova. Jel fasovala turbina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadis sve to van i metnes klasicnu pumpu na lanac... pase od starijih tdi-ova. Jel fasovala turbina?

Kaj pasu rupe i onaj zatezac za lanac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set..zupcanik lanac natezac pumpa... treba zatvorit jedan vod ulja na bloku gdje je spoj s modulom i to je to.

Navodno da se.mogu osjetit neznatno vise vibracije motora... Nisam radio pa ti samo prenosim procitano i vidjeno s neta. A mozda ima i na yt-u jer svaki klinac bude tamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjet cu sta majstor kaze, danas ce rastavljati. Nije fasovala turbina, barem koliko se cinilo. vidjet cemo nakon paljenja.

@autofreak Hvala... imas li mozda neki link za tu konverziju da pogledam, jer sam trazio po netu i ne mogu naći? Thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala autofreak
Auto je silom prilika otišao na bubanj u stanju kakvom je bio...

Pošto nemam autodatu a i prvo iskustvo s b6 nije bas neko, trebam informaciju

Imam priliku relativno povoljno (povoljnije od povoljnog) uzeti u dobrom stanju b6 2006g 2.0tdi 140KS oznake motora BMP sa servisnom i svim računima, sa 250 000 km

citam po netu da taj model ima 8v i jednu bregastu te da je manje problematičan a također da je odmah dolazio sa bosch diznama, i malo glupo pitanje-jel to puno kilometara za taj motor? :gleda

 

Ima li tko pouzdanih informacija?

Unaprijed hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj ti isto ima modul doli :) :)

Taxisti prelazu i s onim kvarljivima i preko 300tkm...

Taj 8ventilas mi je bas drag jer nije nako nabijen..da se radit oko njega... al taj modul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo po meni najboljeg rijesenja za uljnu pumpu na pasatu 2.0 tdib160e94e65a7bd58a5b3f257a39f117b.jpgstara i nova osovina u balansu 8mm i u pumpi 6mm a ovo je stara potrosena izvrtila see2e7f1b007d913bd95b9490e75092881.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo i rastavio pumpu i dao covjeku koji je to poslao autobusom u njemacku i za dva dana dobio to sve natrag u ovom boljem obliku,osobno bi preporucio svima koji vozite passate 2,0 tdi da to napravite oko 150,000km jer moze biti samo vece stete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djaba kad je tih 6mm il 8 shebano u pumpi il.modulu. Ovo nije trajno rjesenje...

Prevelike su vibracije da bi taj prenos to dugo izdrzavao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je rješenje za taj stabilizator ler gasa kako ga oni zovu, stavi se ovaj zupčanik na bregastu, sva ta grdosija izbaci van i stavi normalna uljna pumpa....5b4f94a35de2d0d3da7dd0ab4a63324c.jpg

 

Srećom nisu stavljali te module u Octavie, vidim, jedino passati, golfovi i superbi...

Edited by Prako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali ti jos sastavnih djelova a treba i jedan kanal zblendat. Svi 2.0tdi evi to imaju...bilo u skodi il seatu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kažem sto je rješenje, prijatelju sam toga nabavljao posto se taj zupčanik vise ne može naručiti u ovlaštenom pod tim kataloskim....

Nema niti jedna octavia, baci oko u elsu, od Škoda jedino Superb ima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo i rastavio pumpu i dao covjeku koji je to poslao autobusom u njemacku i za dva dana dobio to sve natrag u ovom boljem obliku,osobno bi preporucio svima koji vozite passate 2,0 tdi da to napravite oko 150,000km jer moze biti samo vece stete

Meni je to moj mehanicar isto rekao ali nekak sam bio sumnjicav da se salje u njemacku i tako brzo sredi. Mislio sam da netko mulja mog mehanicara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1