0
jledenko

golf 3 TDI ispada iz 5 brzine

Recommended Posts

Vozim golfa mk3 tdi 90 ks i jucer mi se pocelo desavati da ispada iz 5 brzine, ostale brzine sve normalno, znaci ubacim ga u 5. i dok drzim rucu na mjenjacu nece ispada i osjetim na ruci kako ručicu mjenjaca povlaci prema leru pri dodavanju gasa, i jos jedna stvar, prije toga nekad nije htio u petu brzinu, onda ga vratim u ler i upadne, i mjenjac mi je cijeli "mlohav", npr. kad ubacivam iz 2. u 3. moram ga "nositi" nije ono kad idem u trecu ubacit ko na ostalim autima da trzne odma u ler i samo gurnem mjenjac naprijed nego ga moram dat malo u desnu stranu i u trecu ubacit ajo me razumijete sta hocu reci...

I da napomenem auto ima 300 000 km

Edited by jledenko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze biti nosac motora?

I danas san gledao na vrhu getribe ima ona crna poluda sa onim mehanizmom sta je spojeno na mjenjac, ima lufta malo vise, sad neznam jel to normalno tako...

I sta je to sinkron mjenjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod ugašenog auta ubaci u prvu brzinu ili bilo koju drugu , digni haubu , stani ispred auta i ljuljaj ga napred nazad vidjet češ ako ti se motor i getriba tj sve zajedno ljulja više nego što bi trebalo onda su nosači motora i getribe.

A sad odgovor na tvoje pitanje: Kako ču znati kako se mora motor smije tj nesmije ljuljati?

Odgovor: Sigurno češ primjetiti. Možda ti negdje i lupa lagano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic, isto je u pitanju trojka 1.9 tdi, dogada se to da kad je u petoj brzini i pri usporavanju na niskim okretajima zašteka u petoj brzini. pri visim okretajima se to ne dogada. Jel zna netko sta bi to bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda ulja fali u getribi, pa zato izbacuje iz pete brzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Di se provjerava razina ulja u getribi, danas sam gledao al nemogu nac nikakav cep ili nesto slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas gledano ulje, ima ga, curi na onaj saraf kad se otpusti...

Izgleda da je problem u onom mehanizmu na gdtribi, e sad di ima kupit dijelova za to i sta bi mogao biti kvar na tom mehanizmu, svd ono ima lufta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itko?

Kako bi mogao "reparirati" polugu na getribi onu sta stoji na vrhu getribe u motornom prostoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A najprije mu je to, ako mu je na sajle altung, a ako je na poluge, tu bi moglo biti svačega... samo ne vjerujem da je na poluge, nisam nikada vidio trojku sa njima, ma da možda ima i toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na poluge trojki koliko hoces...mislim da su svi koji imaju kvacilo na sajlu...mjenjac na poluge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ma nisam bio siguran, pogotovo za novija godita da se ugraduje, za starija sam i sumnjao da imaju to...sad je pitanje samo u njega koji je sistem, ali mislim da je na sajle po njegovoj priči

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zupčanik 5 brzine i ukapčalica su najvjerovatnije potrošili, možda čak i vilica koja ubacuje u brzinu,trebat ce mijenjat. To ti neki majstor koji se malo bolje kuži u to može pogledat na autu. Treba skinuti crni poklopac sa 5br na mjenjaču i pogledati u kakvom su stanju zupčanici.
Al to bi trebao pogledati netko ko je to vec radio da zna što treba gledati.

Edited by Žac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora nuzno...prvo nek ti netko to pogleda kroz poklopac kako ti je Žac napisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizem temu iz mrtvih ali bolje i to nego da otvaram novu.. Naime u zadnjih par dana golf 3 1.9 tdi 90 ks tesko upada u 3. brzinu, kad se lagano salta upada bez problema, ali kad su malo veci obrtaju zapinje i tesko upadne, ima netko ideju sto bi moglo biti?

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Nisam napomenuo da se dogada iz 2. u 3. brzinu...

 

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos koji detalj, kad je auto u brzini mjenjac ima "lufta" lijevo desno, i pojavljuje se iz 4. u 3. brzinu ali nije izrazeno kao iz 2. u 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjac ima lufta....mislis na rucicu?

Provjeri luft sajli i spoja s mje jacem pa luft samog biraca

Share this post


Link to post
Share on other sites
0