0
Flumen

Golf V 1.6 plin - gasi se

Recommended Posts

Ovako ekipica, imam problem prilikom prebacivanja sa benzina na plin. Cim mi se auto zagrije i pokusa prebaciti na plin, ugasi se. Na benzin radi sasvim normalno. Zanima me u cemu bi bio problem po vasem misljenju?

Edited by Flumen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak posjeti servisera...

Kad je zadnji put servisiran plin,koliko je prešao na plinu itd...

Uzrok mogu biti začepljeni filteri tekuće ili plinske faze,dizne, itd itd...

Napisao si toliko podataka da ti se teško može dati suvisliji odgovor...

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam....Na fsi-u je priča s plinom puno manje isplativa zbog ubrizgavanja benge svaki 3-ći takt...

Mpi vulgaris vjerojatnije...Onaj 102ks..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije fsi, 102 ks je. Zvao sam u boyski i narucio se na servis pa cemo vidjet sto i kako dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o Golfu 5, 1,9 tdi, BKC oznake, 77 kw, 2004 godina, 240000 km.

Prije nekih desetak dana ujutro bilo hladno i normalno je upalio, nakon toga je cca. minutu radio na leru i ugasio se.

Upalio sam ga normalno.U danima kasnije počeo se gasiti u vožnji sve češče i češče.

Sad je malo toplije pa se ne gasi, znači gasio se samo dok je jako hladno.

Znači, u vožnji, u bilo kojoj brzini motor se ugasi na sekundu dvije i u tih sekundu dvije upali se lampica grijača.

Jel imao netko takvih sličnih problema, ako je, kako to riješiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je bio kvar?

Rekli su da je centralina, zamijenili su (stavili rabljenu) i zasad funkcionira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o Golfu 5, 1,9 tdi, BKC oznake, 77 kw, 2004 godina, 240000 km.

Prije nekih desetak dana ujutro bilo hladno i normalno je upalio, nakon toga je cca. minutu radio na leru i ugasio se.

Upalio sam ga normalno.U danima kasnije počeo se gasiti u vožnji sve češče i češče.

Sad je malo toplije pa se ne gasi, znači gasio se samo dok je jako hladno.

Znači, u vožnji, u bilo kojoj brzini motor se ugasi na sekundu dvije i u tih sekundu dvije upali se lampica grijača.

Jel imao netko takvih sličnih problema, ako je, kako to riješiti?

Novi problem.

Prije dva tri dana ujutro bilo hladno cca. -10.

Upalio je i radio dvije tri sekunde kao na tri cilindra,motor se smirio i nakon par sekundi zasvijetlila lampica rashladne tekučine i pištalo.

Ugasio i ponovo upalio i sve ok,lampica ugašena.Antifriza u posudi nije nedostajalo.

Danas ga mehaničar spojio na dijagnostiku i pokazuje grešku -previsoka temperatura grijača na četvrtom cilindru-, što pretpostavljam nema veze sa lampicom antifriza.

Danas kupio grijač pa ću ga zamijeniti ovih dana.

A ovo što se gasi,možda je problem u filteru nafte.I njega ću zamijeniti ovih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To s lampicom za vodu je do senzora razine i posudi...

Ako grijac neradi eto razloga da cudno radi kad je tako hladno...

Provjeri dali to radi tj dal ti baca pumpa iz rezervara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zamijenio filter nafte i grijač,sad čekam jako hladno jutro za probu.

Kod zamjene grijača napukla ona plastika na par mjesta koja povezuje grijače,nadam se da to ne smeta.

 

Autofreak,kako da provjerim dal baca pumpa iz rezervoara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta plastika svima kad tad pukne... i ona zna bit u prekidu.

Pumpa da nebaca mislim da sad nakon izmjene filtera nebi ti motor radio neg koji minut samo i nebi ga vise upalio.

Filter je ulozak i nemoze bit problem osim kakve gumice na njemu il bash da je pun mulja sto vise i nije cest slucaj osim ako se nenaljeva iz starih bacava itd itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prolaze žice kroz nju. al tebi je vjerojatno puklo onaj dio šta se natakne na grijač?tu uglavnom popuca al to nema veze ako je onaj konektor žica nataknuta na grijač (valjda si vratija te puknute navlake na grijač ako se nisu raspale skroz). al to je skupo ko vrag ta instalacija za grijače. vidi na otpadu jer to uglavnom ekipa kad vadi motor pokida instalaciju i onda prodaju motor komplet sa instalacijom(jer ih boli neka stvar za te sitnice). pa vidi kod kojeg švercera na otpadu možda nađeš šta. tako sam i ja doša tražiti tu struju, on gleda šta ja sad tražim i odmo do motora ja mu pokažem on samo isčupa i nosi (kreten dok je čupa pokida žice pa sam mora nešto kemijati) ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puklo je na mjestima di su krugovi,ne vidi se na slici di je puklo jer je sa druge strane.

Srečom nije popucalo na onom dijelu di se natakne na grijač.

Danas sam isprobao grijač kojeg sam izvadio za kojeg je na dijagnostici pisalo previsoka temperatura grijača na četvrtom cilindru,grijač je original Beru sa vw oznakom na sebi.

Neznam što mu to znači da mu je previsoka temperatura jer grijač izgleda ispravno jer sam ga danas spojio na akumulator i zažario se.

Nadam se da je ovo četrvrti cilindar označen na slici.

 

vw%20grijai_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak je... skroz desno je cetvrti a tu temp i gresku nisam nikad imao... hmh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o Golfu 5, 1,9 tdi, BKC oznake, 77 kw, 2004 godina, 240000 km.

Prije nekih desetak dana ujutro bilo hladno i normalno je upalio, nakon toga je cca. minutu radio na leru i ugasio se.

Upalio sam ga normalno.U danima kasnije počeo se gasiti u vožnji sve češče i češče.

Sad je malo toplije pa se ne gasi, znači gasio se samo dok je jako hladno.

Znači, u vožnji, u bilo kojoj brzini motor se ugasi na sekundu dvije i u tih sekundu dvije upali se lampica grijača.

Jel imao netko takvih sličnih problema, ako je, kako to riješiti?

 

 

Diagnostikaaaa ;)

Evo kako su stigli hladniji dani opet se počeo gasiti ali sve češće,cca. jednom u dva dana.

Spijili smo ga na dijagnostiku i nema nikakve greške.

Bojim se da ne ostanem u kvaru pa bih htio riješiti to čim prije pa Vas molim nekakav savjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U međuvremenu sam saznao da bi razlog mogao biti dotrajala električna instalacija od dizni.

Frend od frenda je tako riješio taj problem.

Kaj vi mislite ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o Golfu 5, 1,9 tdi, BKC oznake, 77 kw, 2004 godina, 240000 km.

Prije nekih desetak dana ujutro bilo hladno i normalno je upalio, nakon toga je cca. minutu radio na leru i ugasio se.

Upalio sam ga normalno.U danima kasnije počeo se gasiti u vožnji sve češče i češče.

Sad je malo toplije pa se ne gasi, znači gasio se samo dok je jako hladno.

Znači, u vožnji, u bilo kojoj brzini motor se ugasi na sekundu dvije i u tih sekundu dvije upali se lampica grijača.

Jel imao netko takvih sličnih problema, ako je, kako to riješiti?

 

 

 

 

Evo kako su stigli hladniji dani opet se počeo gasiti ali sve češće,cca. jednom u dva dana.

Spijili smo ga na dijagnostiku i nema nikakve greške.

Bojim se da ne ostanem u kvaru pa bih htio riješiti to čim prije pa Vas molim nekakav savjet.

 

Evo ga,stigli hladniji dani i opet se auto gasi, u vožnji, na semaforu dok stojim, svejedno mu je.

Znači sve po starom,upali se lampica od grijača,malo se zacukne i nakon toga opet sve normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probat bolju diagnostiku.... ako imas nekoga u ovl....

Prati vrjednosti davaca temp kad je hladan pa dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probat bolju diagnostiku.... ako imas nekoga u ovl....

Prati vrjednosti davaca temp kad je hladan pa dalje...

Ok,hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0