4 4
T.Valjak

Zadnji amortizeri na 69%

Recommended Posts

vecina tih testera je kurac ,na GANC novom polu GTI koji ima sportske amortizere,pokazali su 9%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na.kecu slicno...ispuhan amort oni kazu ok su :):) Beisbarth uredjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

U par prethodnih postova stavio sam rezultate testiranja svojih amortizera. Povodio sam se logikom da štoje postotak veći da to je amortizer u boljem stanju, ali sada više nisam siguran. Nedavno dam naišao na post jednog kolege koji tvrdi suprotno i ako bi prigušenje amortizera bilo 100% da bio bio tvrd kao seljačka kola. Optimalna vrijednost bi po njegovom trebala biti od 75-80% a iznad te vrijednosti da je pretvrdoa da se tolerira sve do 40%. Sve ispod tog postotka je loše i treba zamjenu. Sličnu tvrdnju sam pročitao od jednog koji radi u STP-u.

Prema navedenom tablica postotka prigušenja bi trebala izgledati ovako:
.....100-80% - pretvrdo
.......80-70% - optimalno
.......70-40% - dobro
...........<40% - loše

Složio bih se da ti uređaji nisu mjerodavni ili nemaju opciju ispitivanja različitih amortizera pojedinačno tj.standardne, sportske, tvrde, mekane ili neke treće pa su zato pojedini dobiveni rezultati tako zbunjujući. Ima li netko možda više saznanja o kojim postotcima se radi ili možda neki prikaz tablice ili slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kaže da je sve u redu sa amortizerima.

 

Usporedbe radi, na OEM (original) federima, Bilstein B4, tada skoro novi, svega 4tkm, su imali: prednji:76% / zadnji:82%. U istoj STP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz,stavio sam nedavno H&R opruge na golfa 5(30/30),i prvi meh. koji ih je pokusa mijenjat pa je odusta prednji lijevi amortizer je pri vrhu uhvatio klijestima jer se nije htio odvit saraf,jucer na brzoj cesti sam sa malo vecom brzinom naletio na rupu i dosta jako je sklapao isti amortizer,nakon toga sam isa na ac i kad sam izisa sa nje stao sam i vidio da je procurilo ulje iz njega,tj.da je otisa u k... e sad ga treba promijenit,da li da stavim oem opet isti ili da uzmem sva 4 sa nizom platformom,npr isto od h&r-a,jeli ostisa on zbog stiskanja kad je oba budala mijenjala opruge ili je otisa zbog nizih opruga,ostali su svi ok. Koje preporucate? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz,stavio sam nedavno H&R opruge na golfa 5(30/30),i prvi meh. koji ih je pokusa mijenjat pa je odusta prednji lijevi amortizer je pri vrhu uhvatio klijestima jer se nije htio odvit saraf,jucer na brzoj cesti sam sa malo vecom brzinom naletio na rupu i dosta jako je sklapao isti amortizer,nakon toga sam isa na ac i kad sam izisa sa nje stao sam i vidio da je procurilo ulje iz njega,tj.da je otisa u k... e sad ga treba promijenit,da li da stavim oem opet isti ili da uzmem sva 4 sa nizom platformom,npr isto od h&r-a,jeli ostisa on zbog stiskanja kad je oba budala mijenjala opruge ili je otisa zbog nizih opruga,ostali su svi ok. Koje preporucate? :)

na 30/30 uzmi sasch ,kayabu ,plinske i bok

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 30/30 uzmi sasch ,kayabu ,plinske i bok

Da samo njega promjenim jer mislim da sa ostalima nebi trebalo bit problema jer lola njih nije stiska odusta je od posla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da samo njega promjenim jer mislim da sa ostalima nebi trebalo bit problema jer lola njih nije stiska odusta je od posla?

nikako.barem u paru ako ne sve 4 al kad već skidaš onda se uvijek nađe koji selen ili sponica pa špur tak da rađe sveskupa

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4