5 5
ljubobj

Udobnost (tvrdoca) sportskih opruga H&R/ Eibach

Recommended Posts

Imas u postovima prije ima decki koji imaju pro kit.

Uglavnom zakljucak je da sportline dosta nize i udobnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima netko iskustva sa ap sportfahrwerke oprugama? Ne mogu nigdje naci da bi netko rekao koliko su tvrde, neudobne i jel spuste 3cm kak je deklarirano

Imao sam ja, super su iz razloga šta spuštaju koliko piše i mrvicu su neudobnije od originala, isto kao lowtec. Nisu skupe a odrađuju jako dobro posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako ti federi izgledaju na mk6 1.6 tdi rucni mjenjac

 

vw_golf_vi_1_6_tdi_slika_72972573.jpg

 

I kakve su sportline u odnosu na pro kit? udobnost? ima li razlike u visini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odusto sam od ugradnje jer sam mislio ici na 19" ali nista...imam te opruge za prodat nove potpuno ne koristene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se zajebal sa tim pro kitom, nije bas sjel koliko sam htio niti koliko tam piše......

 

al dobro, bolje je nego kak je bilo haha, neda mi se skidati to sad.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iz prve ruke nakon opruga(eibach) i seta gewindi(ta tehnix) mogu rec da su AP gewinde najbolja opcija

 

Sad sam na 19 cola, auto normalno vozim kao i na 15 celicnim. malo tvrdje ali direktnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod stavljanja kracih opruga na serijske amortizere,jel treba kratit odbojne gume na straznjim amort? Ako da,za koliko,tj,po cemu se to odreduje?

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nisam uradio ali sam dobio savjet da to radim. Kaze da ostavim samo 2cm a ostalo odrezem i da ce se auto jos spustiti. Uskoro cu saznati jeli tocno :)

 

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne odrezes anortizer udara na tu gumu i tvrđe je nego treba biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,to mi i je logicno da se malo skrati zbog smanjenog hoda,sad mi je samo upitno za koliko? Nekak mi ovo samo 2cm da se ostavi zvuci premalo,al ne znam,ima netko iskustvo s tim? Inace,odbojne gume su nove gore,kao i amort.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne kuzim sta treba kratiti i zbog cega?

Sve radi i funkcionira kod mene a auto spusten..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ti amortizer bude dole, uguraj osovinu skroz unutra do krajnjeg polozaja, izvuci ga za nekih 3-4 cm i stavi odbojnu gumu tako da osovina ne moze ici skroz unutra do kraja, nego da uvijek ostanu ta 3-4 cm...

 

Ja nebi manje od tih 3-4 cm, jer i ta guma se sabije kada ju opali par tona udarca ;)

 

 

Odbojne gume se stavljaju da osovina amortizera ne lupi u tijelo amortizera i ne osteti unutrasnjost samog amortizera, one nikako ne utjecu na visinu vozila niti nanikakva svojstva, samo u ekstremnim slucajevima se amortizer toliko sabije da dodje do odbojne gume, a ona je tu da spasi stvar i zastiti amortizer i smanji udar u karoseriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skrati stupove amortizera da amortizer ostane u svojem radnom podrucju,

odbojne gume odrežeš da ostane 2-3 cm a da ih niti nema

u ovom slucaju nemogu udarati u dno amortizera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja zaboravio , ali evo da javim H&R federi za passata b6.. po meni odlični .. udobnost je skoro ista kao i sa sport oem ovjesom, al zbilja je minimalna razlika .. auto je niizak skoro kao na gewindama.. ja prezadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem za svog passat karavana sportske opruge. Prve me zanima kako se mjeri kolko će ti opruge spustiti auto. Znači ako piše 30/30 da li se to mjeri od ruba kotača pa prema gore će biti lufta 30mm do branika. Ili će u odnosu na orginalne opruge spustiti 30mm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to znaci da ce ti spustiti auto za 30mm

ako je sada razmak blatobran guma npr 60mm onda ce nakon spustanja biti duplo manji..kuzis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se isplati kupovati polovne opruge od čovjeka kojeg ne poznaš za u pola cijene novih? Mislim ima to neki rok koliko km mogu prijeći ili je to praktički nepoderivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako dobro izgledaju i nisu hrdave isplati se...hrda je ono sto ubija opruge...dakako i zamor materijala...ali sve sto su pukle puknu na mjestu gdje su najhrdavije jer su tu oslabile.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5