5 5
ljubobj

Udobnost (tvrdoca) sportskih opruga H&R/ Eibach

Recommended Posts

Razmisljam o oprugama za Golfa 7 1.6 tdi. Taman bi mi bilo 3 cm da spustaju negdi, al pozeljno da nisu neudobne.

Preporuke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eibach pro kit..nemas brige sto se neudobnosti tice..gotovo identicne oem oprugama su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija ako se stave na golf 5 1.9 tdi opruge od petice gti-a, dal padne i ako da dal netko zna odprilike koliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija ako se stave na golf 5 1.9 tdi opruge od petice gti-a, dal padne i ako da dal netko zna odprilike koliko?

Slabo

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ola. htio bi da mi golf padne svega par cm. 16 cola su na njemu. htio bi da nije onakva rupetina iza. mislim da je eibach pro kit dosta, kak ti 3 cm. mislio sam stavit eibach na nove amortizere, molim preporuku za amortizere i cijenu otprilike. da li bi trebao jos sta mijenjati ili pripasavat? htio bi sto manje izgubit na udobnosti, a da padne tih 3-4 cm. ne zelim gewinde za 2k, a ne dam 7k. savjeti preporuke?

 

golf 4 96kw 1.9 tdi

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li kakva razliku u oprugama ako imam DCC (elektronsko podesavanje ovjesa) na autu?

 

Da li su serijske opruge tvornicke nize ili su iste kao i bez DCC-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi rekao da su iste, DCC u nekakvom sport modu ne spusta auto, samo stvrdne amortizer ali znam da aftermarket opruge imas za auto sa i bez DCC kao razlicite modele ali opet sumnjam da je razlika u visini medju njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje li kakve opruge za ne spustanje auta? Posto su originalne propale malo trebao bi nove, mozda malo tvrde ( jace ) da malo vise mase stane u auto a da ne legdne... Sta uzeti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo fk, pisalo da spustaju 4 cm, stavio ih na auto, a auto visok :)

 

Tako da eto hahhaha


DEA566_BB-_F47_D-4674-9_E06-28_F0_DCD7_F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te sam i ja gledao na CMOD stranici. 1100 kn tako nesto za duju. To bi dakle bile ok opruge. :gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo fk, pisalo da spustaju 4 cm, stavio ih na auto, a auto visok :)

 

Tako da eto hahhaha

 

 

jesu ga opruge ista spustile (ne tih 4cm) ili ga uopce nisu spustile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili opruge nisu za taj motor ili leze na odbojnim gumama inace bi mora se prizemljit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tdi je, nema tezeg motora, iza nemam motor nego sub od 40 kg i vidis da je iza jos i visi...

 

opruge se nisu stisle kako to inace zna bit na ovim kracim da se spoje obruci...

 

a dal se spustio, cisto sumnjam... nebi znao jer sam prije imao gevonde i bio je do guma spusten...

 

Ne uzimaj u c-modu jer su u fk po 40-50€...

 

www.fk-shop.de narucis i dodje za 3-5 dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prijatelj na obicnog passata tdi 3c stavio h&r opruge 40mm od passata 4motion pa se auto nije nista spustilo cak je bio i malo visi nego tvornicki.tako da..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao mi covjek sliku od pola sa h&r oprugama i auto je do gume, trazio je 80 kn za njih i tako sam ocekivao da ce i ove biti...

 

Bar iza, jer iza su svi isto teski pa oprema i motor ne utjecu na visinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti je najvjerovatnije do odbojnih guma na amortizeru probaj ih odrezat za 2cm pa onda vidi 100%lezi na njima pa amort.i opruga ne diu dovoljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tdi je, nema tezeg motora, iza nemam motor nego sub od 40 kg i vidis da je iza jos i visi...

 

opruge se nisu stisle kako to inace zna bit na ovim kracim da se spoje obruci...

 

a dal se spustio, cisto sumnjam... nebi znao jer sam prije imao gevonde i bio je do guma spusten...

 

Ne uzimaj u c-modu jer su u fk po 40-50€...

 

www.fk-shop.de narucis i dodje za 3-5 dana ;)

Nema ih za duju. Samo njihove gewinde. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za tu malu razliku ti onda bolje gewinde uzet :)

 

a obicne opruge imas na www.silux.hr po cca 200-300 kn kom...


Onda ti je najvjerovatnije do odbojnih guma na amortizeru probaj ih odrezat za 2cm pa onda vidi 100%lezi na njima pa amort.i opruga ne diu dovoljno

 

Nema odbojnih guma izmedju opruge i amortizera, tako da se tu neda nista napravit...

 

na “golo” idu :)


A39_E75_B5-_ADAB-4_C27-_BC58-_E219_BAF81


E348_AF20-_D57_B-4_FFE-_B0_A2-40_BAD3_E3


Uglavnom uzas je sada :(

 

 

treba mi jedna prednja gewinda da ih mogu vratit nazad, jer moja se osovina ostetila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su uopce to gewinde jer mi se jeftino cine. Hoce li propisati nakon jedne ture cementa u gepeku? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nemam pojma kakve su za teret, ja sam imao Raceland koje su isto oko 200€, pa su trajale preko 100k km, osovina je otisla kada sam ga podigao za 2 cm...

 

Da ga nisam dizao, vjerovatno bi jos trajale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je pametno to staviti uopce? Nigdje nisam tako nesto vidio.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ljudi zna za to

Šta fali umetne se u oprugu gumeno je

a i uporište amortizera je također gumeno.

dobra stvar za brzo podizanje spuštenog auta

umetne se između kruga gdje se krugovi opruga dodiruju.


Dobro je dok vozis nesto, inace skidat to...

možeš voziti i duže vremena samo treba voditi racuna da je

guma i da sa vremenom ode

ali za ono šta njemu treba je idealno staviš dok ti treba

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5