5 5
ljubobj

Udobnost (tvrdoca) sportskih opruga H&R/ Eibach

Recommended Posts

4 hours ago, simest said:

Dakle,preporuka i dalje je eibach pro kit?

Cijena atesta cca 900kn i treba se prethodno najaviti u stanicu za tehnicki?

Ma ocekivano mi ja da izgubim garanciju na ovjes ako ugradim aftermaket opruge ali ne znaju mi odgovoriti direktno nasi "predstavnici",neki kazu na cijelo auto (sto mi nema smisla,pogotovo ne na motor/getribu i slicno) dok neki samo ovjes pa nisam siguran sto je istina (ima tko konkretnog iskustva s ovim?)

Moras najavit se na tehnickom da. Felge ako imas upisanu domenziju u prometnoj nemas s njima brige.

 

Da pro kit preporuka. Nemas brige

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radio nedavno. Isprintan TUV od opruga, isprintan TUV od felgi ako nisu OEM i ispis sa optike/geometrije kotaca ne stariji od mjesec dana. Najava u tehnicku stanicu. 813kn prvi dan, za dva dana kad dobijes potvrdu na mail nazad u tehnicku stanicu i nova knjizica. 100kn.
Dok si na atestu osjecas se ko malo dijete na ispitu sa tisucu pitanja i sa sto ako nekaj nadju i ne prodjes. Mene je ubijala pomisao da mi felga ima svega 2-3mm do amortizera pa kao da li ce za to praviti probleme. Na kraju sve ok.

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh na ovu temu, da ne otvaram drugu.

 

na B6 pasatu, fabricki amortizeri, ali je previsok.

Eibach Pro Kit ili H&R ?

na njemu imam 19”, mada po  zimi vozim na 16” :D 

Da ne bude bas ni previse nisko i da moze na fabricke ove amortizere. 
Ima li neko iskustva mozda

 

Evo kako izgleda sada :( 

1-D5-A393-E-FE44-4-FE9-B4-D2-710-D1-A4-E

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, projektilski said:

Moj glas za Eibach Pro Kit. 

I ja sam vise za Eibach, ali ovde mogu samo polovne da ih nadjem-mada kao u dobrom stanju bar na izgledu…nove skupe kao da placam amortizere i opruge zaj :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, iskreno ne znam koje su cijene. Moji B6 i B8 su na Vogtland oprugama i kostale su me oko 170€ sa postarinom iz DE ali mi smo EU pa nema nikakvih davanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako su i eibach...150-200€ ovisi koji auto. Makar zadnjih 4-5 setova za razlicite automobile,sebi i drustvu narucivao, platio u tom rasponu.
Imam sad h&r na cc-u..na proslom bmw sam imao eibach i malo mi se h&r cine tvrdji. Al opet nit je isti auto nit amortizeri nit felge/gume pa je malo nezahvalno usporedjivat

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, PeSti0018 said:

Tako su i eibach...150-200€ ovisi koji auto. Makar zadnjih 4-5 setova za razlicite automobile,sebi i drustvu narucivao, platio u tom rasponu.
Imam sad h&r na cc-u..na proslom bmw sam imao eibach i malo mi se h&r cine tvrdji. Al opet nit je isti auto nit amortizeri nit felge/gume pa je malo nezahvalno usporedjivat

Ovde kod nas je ta cena ali za polovne i jedne i druge… h&r je 160-180e a eibach je oko 120-150e… ove h&r sto jedan nudi je bas od cc… ali cekam jos malo mozda naleti neko sa eibach :D ako ne idu h&r pa kako bude…fabricke su svakako tu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas cc-a slobodno ih uzmi. Kazem,malo je tvrdji al nije nepodnosljivo. Cak i na 19zoll je po mom misljenju jako dobro. Stavio ih samo na 1dan za probu pa nemogu rec kako je na duzem putu, al ne virujem da ce biti tvrdje ista. Uglavnom jako zadovoljan,btw moj ima one edc amortizere il kako se vec zovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eibach pro kit. Imam na Polu ih i super zadovoljan. Malo je tvrđi auto, al ništa strašno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Stavio sam Eibach Pro kit na Passata i zadnji kraj je nizi od prednjeg.

Kako podici zadnji kraj malo, ne bih prednji spustao.

Pada mi na pamet samo promjeniti donju gumu opruga za ovakvu sa zeljezom 

J7763Pb.jpg

https://www.ebay.com/itm/203475798734

Sada je gore, odnosno dolje, nova OEM guma koja je cijela bas gumena

Oxg7ZjO.jpg

Ako i dalje bude nizi zadnji kraj nekako zaljepiti OEM gumu na ovu drugu?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opruge su po njihovoj stranici za taj Passat s tim motorom koji imam, CFFB

https://web2.carparts-cat.com/default.aspx?34=0,2047566&240=0&32=356&230=29&1271=48&1272=0a24eddb-2361-48e7-a75c-7defd23f1826&10=1C1B6585815D45C49A0912E43FEECAA0279004&14=4&12=130

E10-85-016-04-22

Uslikat cu kasnije bolju fotku, ovo je kad sam ga preuzeo jucer, 1h prije posla.

W45Bb9B.jpg

 

EDIT:

Ovo je stock visina bila

nAJLA6f.jpg

TUV

4FcFLTK.jpg

Oznaka na autu:

6263zrv.jpg

Edited by Veki-os

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su nove malo se provozaj jos,dok "nalegnu" lipo. Prednji kraj ce ti sigurno jos malo se spustit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se, pricekat cu jos malo, ako i dalje bude isto probat cu s onim drugim gumama ispod opruga.

Evo malo boljih slika

MrngS0Z.jpg

Zadnji kraj

cJuSphi.jpg

Prednji kraj

BEQ2xNc.jpg

Nije tako ni strasna razlika, naprijed je 2 prsta izmedju gume i ruba blatobrana a nazad prst "i pol" .

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5