1 1
sauhea

straznji lezaj vw golf mik5

Recommended Posts

Pozdrav, imam problem sa zadnjim lijevim lezajem, svaki koji stavim nakon kratkog vremena ode... Prvi koji sam stavio trajao je par mj., odma nakon toga je promjenjen novi i nakon 2 tjedna su se rasuli balini u lezaju i posto sam jos uvijek imao garanciju na njemu poslan je na reklamaciju i odma mi je stavljen drugi, međutim nakon sto je taj lezaj vracen sa reklamacije mehanicar koji mi je to radio je rekao da su mu rekli da je razlog sto su se balini rasuli u lezaju taj jer mi je navodno most iskrivljen i ajde kontam mozda su to rekli samo da bi se izvukli bez da daju novi dio, međutim nakon samo mj dana od zamjene tog novog lezaja poceo se i ovaj novi lagano cut al kontam mozda nije on nego drugi i eto nakon 5 mj. od kad je stavljen taj novi lezaj on je sad totalno otisao... I sad pitanje je dali ima negdi da se provjeri jeli stvarno most iskrivljen ili je to jednostavno do lezaja jer nije orginal nego zamjenski ili moze bit zbog neceg sasvim drugog? Bezveze mi je da svako malo mjenjam lezaj koji kosta 750 kn ( orginalni 1682kn ) ili ako je stvarno most iskrivljen da kupim drugi i tako rijesim problem...

 

 

PS: Krivo sam stavio u naslovu mik5 umjesto MK5 :D

Edited by sauhea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da bi se to trebalo pokazat prilikom obavljanja optike. Iako nisam siguran. Definitivno nesmiju tako cesto odlazit. nesto nevalja za imam zamjenske nazad jedan vrti 5 tisuca nedavno stavljen a drugi je odvrtio 50+ tisuca i jos ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...optika ce pokazat. Da je optika u banani vec bi vidio tragove na gumi. Il su losi lezajevi il nestrucna ugradnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sam siguran, jer svaki put kad mi je lezaj stavljen sam bio kraj auta...

 

Autofreak

Sto se tice guma nisam nista moga primjetit jer sam bas u tom vremenu kad se to događalo promjenio gume, a sa prva dva lezaja sam prisa samo po cca 1000km, samo sa ovim zadnjim cca 5000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao ležajac koji je u tom poslu još od 1992 godine, moguće je svašta.

Ono što mene uvijek zanima jest to koji brand je ugrađen da krenem od toga da li je to doista do proizvoda, jer stvarno ima loše robe na našem tržištu,

ali ima i lažne, tako da je to uvijek vrlo teško ustanoviti.

Ali kako je cijena od tih 700+kn, onda mi se čini da je u pitanju neki FAG, SKF ili SNR, a za sve druge brandove je to preskupo.

 

Dakle, nije bio jednom slučaj da su ležaj/glavčinu ugrađivali nestručno, ali to je uglavnom bilo jednom, drugi puta su to napravili ispravno

pa u ovom slučaju je moguće da bude nešto i do ostalih komponenti koje svakako uvjetuju i rad ležaja.

 

Ja bih eto molio samo informaciju o kojim je brandovima bila riječ da počnem od tuda, a svakako isto tako preporučujem neku veću detekciju oko tih pratećih elemenata koji mogu dovesti ležaj kotača u problem u eksploataciji.

 

I da, još jedno pitanje, da li je auto bio ikada udaren?

Naime, događalo mi se to da su ljudi stalno mijenjali ležajeve kotača i stalno bili nezadovoljni da bi na kraju žena (kad je jednom prilikom došla),

valjda slučajno izlanula da je auto bio udaren i taj dio, ali eto, čini se da nije bio dovoljno dobro napravljen.

Inače u takvim slučajevima ako lećaj nije u centru ili u liniji rada, već ga negdje nešto vuče u stranu, on to fizički ne može trpjeti, dolazi do pregrijavanja,

ostaje bez podmazivanja usljed toga i naravno da onda to daje svoje.

 

Eto, toliko od mene.

 

LP

 

Anđelko

 

Lageros d.o.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lezaj je skf, a auto je bio udaren al sam to skonta nakon sta sam ga kupio, a da bi ga prodava sad samo radi problema s lezajem i radi toga sta sam sazna da je udaren ne isplati mi se jer bi bezveze izgubio dosta na njemu ... A mehanicar koji mi je i osobno prijatelj mi je reka da je najvjerojatnije iskrivljena osovina lezaja, pa da bi kao to trebalo prominit, al se navodno ne isplati kupovat novo jer je skupo pa mi je reka da bi triba nac polovni... Sto se tice toga ja se bas i ne razumim tako da...

Edited by sauhea

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda smo na kraju ipak došli do mogućeg problema.

Sad ipak treba tražiti onda taj dio da se promijeni.

 

Nadams e da će potraga biti uspješna :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice cjelokupnog auta, ono je urađeno odlicno jer vozi ko da nikad nije ubio udaren osim tog dijela... Pa nista trazit cu na auto otpadu osovinu pa cemo vidit oce ispas to kako triba. Jer kaze mi mehanicar da ne moze nista drugo utjecat na lezaj osim te osovine... Pa sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ležaj je osjetljiv na masu stvari, a zahtjeva idealne uvijete za rad, bilo da to bude "kao po špagi", sa što manje vibracija i udaraca, u što čišćim uvijetima rada. Dakle sve ono što se na autu događa, to svaki ležaj mora "trpjeti". Oni naime i jesu rađeni za takve uvijete pa su i zaštićeni protiv vlage i prašine, kao i da budu čvršće konstrukcije, ali kad nešto nije u centru, tu nema šanse da niti jedan preživi i to duže radno vrijeme.

 

Sve u svemu, sretan lov na stražnju osovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam svjedok iste situacije kao kod tebe, auto udaren odozada, zadnji desni ležaj odlazio svako malo, čovjek se namjenjao ležajeva kojekakvih brendova, na kraju bio problem u osovini na koju je ležaj išao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, idem u potragu za osovinom pa cemo vidit sta ce dalje bit... Nadam se da ce na kraju ovoj muci doci kraj.. Javim se sa novostima kad sve rijesim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je nesta krivo optika mora to zabiljezit.... bar u petici natrag mozes mnogo stelat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sta ja jos nisam bio na optici pa nemogu rec u cemu je stvar, jer sam auto kupio prije 10 mj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zasto nisi napravio optiku kad si promjenio gume. Ja napravim optiku svaki put kad promjenim gume ili bilo sta mjenjam od ovjesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sta je optiku napravio vlasnik prije mene, jer je stavljao zimske gume, a ja sam auto kupio u 2 mj, i nakon 2 mj. sam stavio ljetne gume koje su prije bile na njemu tako da nisam ima potrebe radit optiku... Da lakse objasnim, optika je napravljena netom prije nego sam kupio auto... Vjerojatno je vlasnik znao za problem pa kao prije nego ga proda stavio nove zimske gume i napravio optiku, eto zato nisam radio ja!

Edited by sauhea

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1