0
Joggu

Golf VI - zvuk ovjesa

Recommended Posts

Pozdrav!

 

Imam problem s prednjim ovjesom. Zvuk je kao na snimci ispod. Na malim rupama se ne čuje, samo na ležećim i na velikim neravninama.

 

Seleni su novi i nema nigdje lufta na ovjesu. Ukoliko netko ima iskustva molim za savjet.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0TTAE8kAaYg

 

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je to nesto do amortizera, koliko km ima auto?

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se necuje u voznji , ali zato kod parkiranja recimo u brijegu kad je aktivna automatska kocnica, i kad motam onda cvrci ovjes. Cuje se neka guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod/iznad amortizera imaju neke odbojne gume koje se stisnu kad je hladno i proizvode ovakav zvuk, tako je i kod mene. Treba ih podmazat i neće više škripat...neko vrijeme...

ili čekaj da zatopli pa će samo od sebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se necuje u voznji , ali zato kod parkiranja recimo u brijegu kad je aktivna automatska kocnica, i kad motam onda cvrci ovjes. Cuje se neka guma

 

 

S čim podmazuješ i kuda podmazuješ. Jel gore kroz otvore na muldama ili negdje ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put cujem da se te odbojne gume mazu s necim. Dosad sam ih promijenio i na golfu i na Tiguanu, i nikad se nisu cule ni kad su bile polu raspadnute..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne povjerujes, to se i kod mene na sedmici cuje, samo kad je hladno vani.

Ja pitao u servisu, ekipa se radi grbava, to je njima normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto imam bijele miseve po autu, :lol2

to kad dodje zima nisu istine, do sada vozio golfa V 20tdi ,sada passat CC i mos ga jebat, nema tog VW koji ne proizvodi zvukove, a ako oces to maknut , moras postat mehanicar da ovima u ovlastenom pokazes prstom di je problem , da to poprave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, i kod mene na 5-ici se cuje samo zimi,i to kad je bas hladno a ljeti nikad ne cujem da nesto skripi bas neopisiv zvuk. Sve pregledano sve gumice dobre, seleni dobri...A savjetovali su me da odozdo sve gumice koje su u dodiru sa zeljezom malo podmazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cuje i sada kad je toplije 37000km majku mu i stvarno se dosta cuje, spustim prozor idem lagano preko lezeceg i mali skripi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cuje i sada kad je toplije 37000km majku mu i stvarno se dosta cuje, spustim prozor idem lagano preko lezeceg i mali skripi.

 

Možeš li išta na garanciju probati riješiti. Ma da mi je samo znati što škripi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cuje i sada kad je toplije 37000km majku mu i stvarno se dosta cuje, spustim prozor idem lagano preko lezeceg i mali skripi.

Kod mene se sad apsolutno ništa ne čuje. Odi u servis neka malo podmažu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao sam im, ekipa gledala i rekli da nista ne skripi.

Odemo na voznju i tad se jos malo culo i rekli su da ce prestat.

Danas stavljam felge sa ljetnim gumama i vidim da su mi napukle zastitne plastike na amortizerima, da mozda to nije uzrok tom cviljenju ili kak da to vise nazovem.

Ali zanimljivo, kad se brze prode preko neravnina onda nema nikakvog cudnog zvuka, ali 20-30 na sat onda se sve cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi opet u servis i reklamiraj im te plastike i škripanje...moraš biti malo dosadan nekad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno nisam podmazivao ništa. Prvi put sam reklamirao na servisu, oni su to podmazali, ali je ubrzo počelo opet škripat...

Skužio sam da se to događa samo kad je vani hladno i kad je auto hladan pa nastojim ne obraćati previše pažnju. Kad se ugrije dobro motorni prostor smanji se ili prestane skroz...ili kad vani zatopli...

S obzirom da si napisao da su ti napukle te neke plastike, svakako odi i reklamiraj neka ih promjene na garanciju i usput srede škripanje, ako mogu.

Edited by Mirage

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rijesio to sitnjicavo škripanje (zvuk ovjesa). nasao majstor oko desnog selena na vilici neku hrđu..sve skino ocistio i podmazo,...ovjes je sad tih bolje nego na novom.. ;-)

 

mozda nekom pomogne

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i meni škripi...

Sad kad budem stavljao ljetne gume pogledam malo sto bi moglo skripiti...

Nema nigdje lufta sve je ok barem kad sam optiku radio....

S čim podmazati?

Silikonsko ulje iz Lidla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i meni škripi...

Sad kad budem stavljao ljetne gume pogledam malo sto bi moglo skripiti...

Nema nigdje lufta sve je ok barem kad sam optiku radio....

S čim podmazati?

Silikonsko ulje iz Lidla?

 

WD40 silikonski rješava škripanje na mjesec-dva.

 

Meni prednji seleni škripe kad je hladno. Nije cviljenje nego nekakvo tupo struganje gume o metal.

 

Probani su novi lemforder i ista stvar. Vraćeni tvornički, povremeno ih našpricam i to je to. Čuje se i kod drugih samo što to drugi ne čuju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0