2 2
ljubobj

Golf VI 1.6 tdi gubi antifriz

Recommended Posts

Moj 2.0 tdi isto gubi malo, nista strasno, ali gubi. Zivcira me to.

 

strpi se malo i stedi za novu glavu motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubobj Kad je hladnjak u pitanju onda se upali check engine i greska je tipa protok povrata isp plinova..

Vodena je preko zupčastog ki i na pd motorima... malo vise posla neg na pd za doci do nje.

Kompletno pregledaat sve cjevcice oko motora...demont zastitu ispod motora i posvjetlit odozdola prema ispusnoj grani...tu je taj hladnjak... te pogledat sta ima oko i ispod remenice na radilici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

strpi se malo i stedi za novu glavu motora

Heh, da, moguce je. No takav mali gubitak imam vec 5 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubobj Kad je hladnjak u pitanju onda se upali check engine i greska je tipa protok povrata isp plinova..

Vodena je preko zupčastog ki i na pd motorima... malo vise posla neg na pd za doci do nje.

Kompletno pregledaat sve cjevcice oko motora...demont zastitu ispod motora i posvjetlit odozdola prema ispusnoj grani...tu je taj hladnjak... te pogledat sta ima oko i ispod remenice na radilici...

puno hvala kolega..

budem koji dan kad uhvatim vremena probao provjeriti odozdo situaciju..ako ništa ne nadem vozim ga u servis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo cisto da javim. Kako sam u prvom mjesecu nadolio antifriz tako i stoji na max nivou, evo nakon 3mjeseca. Izgleda da sam bezveze panicaro. Pozzz

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto mi nije jasno. Zadnja dva puta kad sam bio na redovnim servisima u ovlaštenom, nalili su mi antifriz na razinu kao što se vidi na slici. To je preko one oznake min/max sigurno 2-3 cm (oznaka je odmah malo ispod polovice posude). U uputama od auta lijepo piše da mora biti unutar te oznake. Nemar ili to treba tako biti? Zadnji put sam odmah izvadio višak.

bc714d28d5e0f46686403ef3de615923.jpg

P.S. Netko tko ima 6icu 1.6 TDI i radi servise u ovlaštenom, neka mi se javi na PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na toplo ok, ali na hladno, prema uputama, trebalo bi biti unutar oznaka. Ovo je slikano na hladan motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem... cak i kod novih pise da ako je razina preko max da nije potrebno nista radit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni također gubi vodu. kada sam mijenjao ulje za ljeto nisam nigdje vidio na karteru vodu (zamijenjen zupčasti prije godinu dana) al sam vidio da pri visokim okretajima mi ide lagana para ispod akumulatora pa pretpostavljam da je neko crijevo oko hladnjaka zraka prdnulo. još nisam rastavljao ništa. nadoljevam dok ne popizdim i raskopam sve :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uvik livan tako ko i kod tebe oko 1cm preko te polovice. tako mi je nekako lakše nego striktno do polovice.to je dovoljno i nije puno priko da bi izbacio višak.a i lakše ti je za kontrolirati jer bolje vidiš :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, radi se o passatu b7 2.0tdi gubi mi antifriza.

Samo da napomenem da ima 178000km a veliki servis je odrađen na 169000 kad je vodena pumpa propišala.

Naravno pogledati ćemo vodena kod majstora, ono što me zanima šta još pogledati gdje bi moglo puštati.

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, radi se o passatu b7 2.0tdi gubi mi antifriza.

Samo da napomenem da ima 178000km a veliki servis je odrađen na 169000 kad je vodena pumpa propiala.

Naravno pogledati ćemo vodena kod majstora, ono to me zanima ta jo pogledati gdje bi moglo putati.

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Hladnjak ispusnih plinova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,

Danas mi se upalila lampica od vode i zmiga, pogkledao sam posudu, antifriz fali skoro do dna, pogledao sam uz motor onoliko koliko se vidi sa lampom, sve je ispod na poklopcu mokro i vidi se da je i motor mokar u donjem djelu...

Savjet sta bi to moglo.biti i kako to da tako jako pusta. Neki dan sam gledao i sve je bilo ok!

I da li se s time mogu voziti par dana do servisa u nadoljevanje?

Auto je 1.6 tdi passat 2013. 130000km

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,

Danas mi se upalila lampica od vode i zmiga, pogkledao sam posudu, antifriz fali skoro do dna, pogledao sam uz motor onoliko koliko se vidi sa lampom, sve je ispod na poklopcu mokro i vidi se da je i motor mokar u donjem djelu...

Savjet sta bi to moglo.biti i kako to da tako jako pusta. Neki dan sam gledao i sve je bilo ok!

I da li se s time mogu voziti par dana do servisa u nadoljevanje?

Auto je 1.6 tdi passat 2013. 130000km

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

na poklopcu od prijenosa remena itd? onda je pumpa vode.. malo čudno da već procuri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sve je mokro ispod poklopca remena. A vidi se antifriz ispod na poklopcu ispod motora.

Zasto puma propiša?

Da li se moze mijenjati samo puma ili treba ili je bolje sve skupa (remen puma set komplet)?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze samo pumpa ali remen i 3 spanera su ti cijena ko i pumpa pa se to ne isplati samo mijenjati.. majstor ce ti naplatiti vjerojatno isto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je preporuka ovlasteni za cca 3000kn ili ostali servis?

Ciji su kompleti dobre kvalitete, mislim na proizvodace?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlašteni ti oko 5000 ako dodaš mikro remen, i remenicu alternatora i misim natezač od mikro remena.

Tako sam bar ja bio dobio predračun u zubaku u Pž.

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2