0
rusina

Svijetli lampica ABS i ESP

Recommended Posts

Edit:

Otiao zadnji ležaj, tj. magnet. Tokić novi ležaj 836kn. Stvarno sam se malo iznenadio koliko je skup. Ali izgleda da je prednji jeftiniji hahaha

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit:

Otiao zadnji ležaj, tj. magnet. Tokić novi ležaj 836kn. Stvarno sam se malo iznenadio koliko je skup. Ali izgleda da je prednji jeftiniji hahaha

Ma kupi polovan s nekog skrsenog auta. Bar će ti biti orginal a ne zamjenski i jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam lud da kupujem polovni, bio je i ovaj dobar nije brujao niti nista ali taj magnet je otisao, sol ga pojela trulo sve. Bilo je nekih TQ ali nisam htio to jer znam da ne valja i neće dugo. Ovaj Skf bi rekao da je najbolje sto sam mogao uzeti trenutno. Majstor se isto iznenadio koliko kosta, mislio je da dodje isto kao sto je gore spomenuto cca 500kn. E da hrđa mi se zavukla pod ostatak magneta i počela je senzor zuljati da nisam promjenio vjerojatno bi mi i senzor otisao uskoro.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam lud da kupujem polovni, bio je i ovaj dobar nije brujao niti nista ali taj magnet je otisao, sol ga pojela trulo sve. Bilo je nekih TQ ali nisam htio to jer znam da ne valja i neće dugo. Ovaj Skf bi rekao da je najbolje sto sam mogao uzeti trenutno. Majstor se isto iznenadio koliko kosta, mislio je da dodje isto kao sto je gore spomenuto cca 500kn. E da hrđa mi se zavukla pod ostatak magneta i počela je senzor zuljati da nisam promjenio vjerojatno bi mi i senzor otisao uskoro.

zato? Pa ima auta ubijenih koliko hoće s par tisuća kilometara, znači novo a orginal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Di će ti naći golfa 5 novog s par tisuća km :-) a svaki vlasnik će ti reći nije puno napravio na tim lezajima samo da proda a kasnije se nema pravo žaliti jbg. Ma tko zna sto kupujes može ti sutra krepati pa te na kraju izadje duplo skuplje nego da si odmah kupio novo. Za takve stvari mislim da nije pametno uzimati polovno makar moje misljenje.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitam tu jednog kolegu pa ti javim. oni imaju samo vw komplet svih godista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže kolega davno su zaboravili 5etice samo novije godite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su toga imali za bacanje. Izgleda da sam malo propustio taj prijelaz. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorup prica o starom sistemu abs-a. Kod mk5 je na lezaju samom unutra magnet i senzor cita brzinu lezaja....

Skine se senzor... breake cleaner i ispricat dobro uz okretanje kotaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz okretanje ako je magnet čitav... ako ga fali pola zali bože spricanja :)

Majstor mi je rekao da na golfovima 5 u 90% slučajeva mijenja ležajeve jer odlaze ti magneti pogotovo u krajevima gdje se puno soli baca. Sam ležaj bude jo dobar.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javlja mi se opet problem s kombinacijom abs esp lampicom ali ovaj put drugacije. Upale mi se u vožnji, ugasim vozilo, kad upalim sija samo abs kratko i ugasi se odmah kroz kratko vrijeme i onda sam napravio nekih 500km sve normalno dok su se opet upalile kasnije se opet ugase. Malo sam promatrao pale se kad snijeg pada i kad je mokro. Ne znam jeli moguće da je do kabla senzora abs-a slab kontakt ili sl. Magnet i lezaj nisu sigurno. Hladno je pa mi se trenutno ne da zezati s tim. Jeli imao tko sličnih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promjenio senzor ali na žalost nije do njega, ocito je magnet i moram lezaj mijenjati.

Na drugoj strani sam imao simptome da odmah nakon 50 metara mi upali lampice. A sad sam vozio i po 100km tek onda upali, senzor BOSCH ode u vjetar 350kn.

Ima tko kataloski broj za zadnji lezaj golf 5 1.9 tdi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, po tom broju mi baca golf 6,7. Naao sam na skf stranici samo me buni jer imaju dvije vrste za zadnji osovinu.

https://www.vsm.skf.com/mt/en/search-parts?market=eu&hits=10&searcher=vsm-kits-pagination&tab=tab_1_automotive&offset=20&vehicleid=eu0002-18114&l=en

VKBA 3656

Bearing 30x137x68 mm

Flange Ø: 136,5 mm

VKBA 3644

Bearing 32x137x69 mm:

Flange Ø: 136,9 mm

 

https://www.vsm.skf.com/mt/en/search-parts?market=eu&hits=10&searcher=vsm-kits-pagination&tab=tab_1_automotive&offset=10&vehicleid=eu0002-18114&l=en

E sad koji od ta dva, kad unesem sve podatke od vozila nudi mi te dvije vrste za zadnji osovinu. I ti su dosta povoljniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato imas auto dijelove i oni ti imaju program koji po sasiji da taj i taj lezaj... Cuvas racun naravno i mir u kuci.

Da si imao diagnostiku dala bi ti gresku da je mehanicka greska (ako je prsten) Za vidit kakav je lezaj tj magnet u njemu.... trebalo bi imat specijalo stakalce koje kad se gleda kroz njega pokazuje podjele i odmah se vidi jel ok il nije... tko to ima.. neznam... nama je ovaj iz ATE-a predavac to donio.. a mislim da je na njemu pisalo skf al ajd sad znaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam narucivati iz njemačke preko ebay pa mi nije zgodno vraćati. Imaju neki od 30 i 32 promjera sad ovisi. Budem provjerio po broju šasije u tokić pa koji mi kažu budem naručio. Zadnji desni je bio bez popusta 800kn a nasao sam identične na ebayu po 400kn cca

Imao sam dijagnostiku i javljalo mi je mehanicku grešku. Ali kako sam na drugoj strani već mijenjao lezaj zbog iste situacije ali skroz drugi simptomi, mislio sam da je do senzora. Nije mi bilo jasno kako se ugasi lampica mogu voziti par stotina km do trenutka kad se opet upali.  Prvi put kad sam mijenjao lezaj radi magneta majstor mi je pokazao može se viditi kad se skine kociona celjust ne treba njega skidati. Ali kakvo je vrijeme i hladnoće velike nisam skidao ništa. Ima skf kartica neka kroz koji se gleda vidio sam i to. 

Danas sam ga vozio spojenog na dijagnostiku i na senzoru okretanja kotaca onom grafu gdje su četiri kotaca vidim "rupe" kad očita nulu.  Tako da je do magneta sigurno. Svaka škola kosta ali sto bi.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljen novi lezaj, stari je strunuo bio,  pogotovo magnet. Ide promjer 30 kod mene, po broju šasije nudi dvije verzije i 30 i 32. Lampice ugašene ja sretan, lezaj je SNR.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
0