0
gordan-051

Golf 3 1.9 D neće da upali kada je topal

Recommended Posts

Golf 3 1.9 D neće da upali kada je topal .

 

znači vozim pola sata ili 3 sata nebitno, stanem na benzinsku ili do dućana i teško upali, verglam i verglam i onda nakon petog-šestog puta upalim.

zadimi standard ništa posebno, akumulator dobar, negdje sam pročitao neki električni skolp DDS ili tako nešto. ujutro pali ko lud bez greške.

 

jel zna netko možda kako izgleda gdje je ili daj bože ima sliku.

 

hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anlaser kakav je? Ja sam imao problema sa njim, palio dok je hladan, kasnije kad se auto ugrije na sve jade, sve dok jednom nije skroz otiao, promijenio sve pet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je vruc grijaci mu netrebaju osim ako je na samrti.... Kakvo je stanje kad probas start spray-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

decki hvala, ali možda sam ja loše objasnio,

 

znači kada ga upalim i vozim kratko može upaliti i 20 puta zaredom, ali čim se malo zagrije i odvozim 10-tak minuta, stanem ugasim ga odem do prodavaonice ili slično na 5 minuta , vratim se oću upalit i verga vergla i neće. Vrti anlaser bez greške,čak se znaju upalit lampica od grijača i neće.

 

znači nisu grijači, jedino sam nedavno promjenio filter od nafte, a vidim da prema bosch pumpi iz njega ide prozirna cijev i u njoj znam vidjeti balončiće od zraka (možda filter ne valja), neznam da li smiju biti ti balončići zraka iz filtera ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu reci da ce ti pomoci sigurno, ali probaj pa javi rezultat - iz osiguracke kutije skini relej grijaca pa ga probaj toplog upalit na nacin da das kontakt i sacekas cca 3 sekunde pa zaverglaj...

 

Taj relej inace, kad je auto zagrijan, nece upaliti grijace.. Medjutim, kad je skinut, pri svakom davanju kontakta pale se grijaci.. Ako ti je motor pri kraju onda i kad je topal vergla i nece upaliti, medjutim bez tog releja svaki put pali grijace te kad je topal sacekas cca 3 sekunde i morao bi upaliti na zub...

 

Jedina napomena ti je da ne drzis kontakt predugo jer bez releja ih nema sta ugasiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se mogu paliti grijaci ako je relej skinut? pa on je taj koji spaja + iz akumulatora i grijače. (preko osiguraca )

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala svima, ali riješio.

 

bio nepovratni ventil na filteru nafte vukao - zrak kad se zagrije pa se pumpa napunila zraka.

sada još i bolje vuče !

 

hvala još jednom na trudu i pozdrav !

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se mogu paliti grijaci ako je relej skinut? pa on je taj koji spaja + iz akumulatora i grijače. (preko osiguraca )

Koliko ja znam, on je taj koji gasi grijace, a bez njega grijaci rade na kontaktu a nema ih sta ugasiti tako da kad je auto topal, oni se svejedno pale jer nema tog releja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamijenio si davac temperature sa relejom. uostalom probaj istekati relej grijaca pa probirkom na grijacu vidi dali dobivas sta ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu tvrditi jer nisam siguran ali znam da na dvojki kod mene mi je mehanicar pokazao taj crni komad i izgleda kao relej i trenutno stoji u ladici u vratima... I kad je topal pale se sad grijaci i pali na zub uvijek, a prije kad je topal ne pali grijace i isto vergla i jedva upali...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0