5 5
fakefucker

Restauracija felgi

Recommended Posts

Meni je to realna cijena za DOBAR posao. Ja sam pokusao polirati jednu 18 felgu i znam kakav je to posao

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

Oprosti jesi kad probo polirat

To je krvavi posao

A sto se tice cjene...

To nije nesto sto moras imat na autu

Nije nesto od velike vaznosti da ti auto nece palit ili tako nesto pa onda da to moras napravit

To je cisti luksuz pa ko hoce luksuz onda nek i plati

A cjena od 1000kn je sasvim realna za poliranje lica krakova

to sam i izjavio kada sam rekao da cijenim posao....svaki posao cijenim daj mi odgovori za 18 gti g6?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orginal stanje nemoguce jer je to tvornicki polirano odnosno tvornicki odljev grubi da se moze primit plastifikat i to po meni nije polirano

Jer nesto polirano je potpuno glatko pod rukom a ovo nije glatko pod rukom

Mislim na aluminij ispod plastifikata nije potpuno gladak

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je pre skupo....ja nebi dao soma kuna za poliranje felgi iskreno....

 

edit cijenim svaki posao i znam da se čovjek namuči jako dok to obnovi ali mi je to prevelika cijena.....ja gledam ovako kada sam vozio original od mk6 gti felge na obnovu čovjek ih nije uzeo jer je rekao da se te nemogu restaurirati?! jel to istina da se one nemogu vratiti u prvobitno stanje?

Ali zato bez beda istreses 20 hiljada kuna za farove, to ti je jeftino. Kad jednom odes u ducan, kupis sve vodobrusne papire razlicitih granulacija, krede paste, sredstvo za skidanje plastifikata i sve sta ti je potrebno i to platis i shvatis koliko to kosta, onda dodes u garazu, uzmes felgu, operes je, i krenes skidati plastifikat sa tim sredstvom sta si ga kupio i shvatis da je siknulo samo 10%, onda krenes taj isti plastifikat na ruke skidati sa vodobrusnim, pa kad ga nakon pun kurac vremena skines shvatis da jos nisi ni poceo sa poliranjem. Onda krenes sa grubljim papirom sve do 2000 i onda dalje sa pastama kredama ovisi sa cim radis, razjebes si sve prste na rukama, onda shvatis da imas jos tri felge. E pa kad bi tako nesto probao onda bi mozda cijenio neki posao koji nisi nikad probao raditi a ne sjedio za kompom i lupao po tipkovnici. Da se razumjemo, ne bavim se poliranjem felgi ali sam ih polirao za sebe pa znam koliko je krvav posao a mrzim kad se netko pravi pametan a nikada istu stvar nije probao raditi, jer da je nebi nikad tako pisao.

 

Bez ikakve ljutnje i tenzija molim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo za 400 kn je smiješno skroz.

Još je i tu uračunato pjeskarenje ali neznam čega jer ako je rubova to je još više posla za poliranje.

Ja kad sam dao farbat za Passata phoenix 17" izvana i izunutra mi je čovjek uzeo 1200 kn za 4 komada.

Mislio sam da je to skupo pa sam za Mb Vito original Brabus felge išao sam sređivat i potrošio 100€ materijala i pon q..... vremana i na kraju me to još više izašlo.

Ako taj lik radi za tu lovu imam jedan kamion felgi za sredit pa se nadam da bi dobio još bolju cijenu. :lol2 :lol2 :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

Ma ovo za 400 kn je smiješno skroz.

Još je i tu uračunato pjeskarenje ali neznam čega jer ako je rubova to je još više posla za poliranje.

Ja kad sam dao farbat za Passata phoenix 17" izvana i izunutra mi je čovjek uzeo 1200 kn za 4 komada.

Mislio sam da je to skupo pa sam za Mb Vito original Brabus felge išao sam sređivat i potrošio 100€ materijala i pon q..... vremana i na kraju me to još više izašlo.

Ako taj lik radi za tu lovu imam jedan kamion felgi za sredit pa se nadam da bi dobio još bolju cijenu. :lol2 :lol2 :lol2

dali si bio kad u zagrebu?znaš di je cibona? ako znaš nemoj biti lijen lako je pisat imam kamion felgi za sredit ako imaš super dečko će do ljeta imati posla...sjedi dođi i napravi .

Ali zato bez beda istreses 20 hiljada kuna za farove, to ti je jeftino. Kad jednom odes u ducan, kupis sve vodobrusne papire razlicitih granulacija, krede paste, sredstvo za skidanje plastifikata i sve sta ti je potrebno i to platis i shvatis koliko to kosta, onda dodes u garazu, uzmes felgu, operes je, i krenes skidati plastifikat sa tim sredstvom sta si ga kupio i shvatis da je siknulo samo 10%, onda krenes taj isti plastifikat na ruke skidati sa vodobrusnim, pa kad ga nakon pun kurac vremena skines shvatis da jos nisi ni poceo sa poliranjem. Onda krenes sa grubljim papirom sve do 2000 i onda dalje sa pastama kredama ovisi sa cim radis, razjebes si sve prste na rukama, onda shvatis da imas jos tri felge. E pa kad bi tako nesto probao onda bi mozda cijenio neki posao koji nisi nikad probao raditi a ne sjedio za kompom i lupao po tipkovnici. Da se razumjemo, ne bavim se poliranjem felgi ali sam ih polirao za sebe pa znam koliko je krvav posao a mrzim kad se netko pravi pametan a nikada istu stvar nije probao raditi, jer da je nebi nikad tako pisao.

 

Bez ikakve ljutnje i tenzija molim te.

moji novci moja odluka,ja sam pljunuo i pljunut ću ako Bog da za svog golfa još 200 tisuća kuna što se tebe tiče...ako tebe brinu moje financije a vidim da brinu i ako me toliko brižno pratiš šta pišem onda samo daj ....mi smo tapicirali i radiona još uvijek postoji u novoj Ves...kožna garnitura...znači mjenjanje cijelog drvenog sadržaja unutar fotelja trosjeda mjenjanje spužve uvijanje i pranje kože....znači to je koštalo kao novo cc 25 tisuća kuna...normalna je cijena za takve stvari oko 500 kuna i to je gornja cijena....znači jedino što ostane od te prijašnje stolice je koža koja se presvuče...drugo ništa....ja ako kažem da je meni za nečiji trud i rad puno to dati onda MI JE TO PUNO MENI GOVORIM ZA SEBE!!! I PONOVIT ĆU PONOVNO ŠTO PIŠEM U ZADNJA TRI POSTA SVAKA ČAST DEČKIMA KOJI SE TIM BAVE JER CIJENIM SVAKI POSAO.da se nebi ponovno povlačila ova degenerična retorika ajde ti uzmi pa ti radi ako ti je puno.PUNO MI JE I NEBI RADIO JER TO NIJE MOJ POSAO,PUNO MI JE DATI KAO ŠTO JE NEKOME PUNO DATI 20 TIS KN ZA FAROVE KAO ŠTO SI I NAVEO.

 

Bez ikakve ljutnje i tenzija molim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dali si bio kad u zagrebu?znaš di je cibona? ako znaš nemoj biti lijen lako je pisat imam kamion felgi za sredit ako imaš super dečko će do ljeta imati posla...sjedi dođi i napravi .

Da,bio sam u Zagrebu i znam di je Cibona.

 

Samo meni kao i svima koji su se javili u ovom postu nešto smrdi u toj cijeni.

Jer tip ili loše radi ili radi iz zabave jer od tog posla po toj cijeni nema apsolutno NIŠTA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cjena poliranja, farbanja zavisi o puno stvari

pocevši od velicine felge,

njezinog stanja i oblika.

Sve košta tako da je poliranje, farbanje felgi neisplativo

raditi nešto na nekoj felgi koja nova košta komad 500-600 kuna je neisplativo za vlasnika

isplati sa uložiti i napraviti felgu koja je rijetka ili ih više nema

to je realno a druga je stvar sta je nekome želja srediti neku felgu.

želje koštaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budući da je tema aktualna da vas pitam

imam ovakve felge http://data.motor-talk.de/data/galleries/647708/146554/bild-39332.JPG

i na licu oko čepova se lagano oljuštio plastifikat. Sad planiram srediti ta lica felgi pa me zanima dal mogu desolom skinuti taj plastifikat s lica bez da oštetim boju na bočnim stranama krakova i ostatku felge? Ili cijeli plastifikat smirglati vodobrusnim?

Znam da će dugo trajati, ali nigdje mi se ne žuri pa stignem lagano polirati felgu po felgu do ljeta, a i rubovi felgi nisu nigdje oštećeni ni ništa pa mislim da neće biti potrebe za pregrubim šmirglom.

I ako zna netko gdje kupiti krede za poliranje u okolici Varaždina.

Edited by DejanM

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je pre skupo....ja nebi dao soma kuna za poliranje felgi iskreno....

 

edit cijenim svaki posao i znam da se čovjek namuči jako dok to obnovi ali mi je to prevelika cijena.....ja gledam ovako kada sam vozio original od mk6 gti felge na obnovu čovjek ih nije uzeo jer je rekao da se te nemogu restaurirati?! jel to istina da se one nemogu vratiti u prvobitno stanje?

sve se može

pitanje je samo koliko ce koštati

 

Budući da je tema aktualna da vas pitam

imam ovakve felge http://data.motor-talk.de/data/galleries/647708/146554/bild-39332.JPG

i na licu oko čepova se lagano oljuštio plastifikat. Sad planiram srediti ta lica felgi pa me zanima dal mogu desolom skinuti taj plastifikat s lica bez da oštetim boju na bočnim stranama krakova i ostatku felge? Ili cijeli plastifikat smirglati vodobrusnim?

Znam da će dugo trajati, ali nigdje mi se ne žuri pa stignem lagano polirati felgu po felgu do ljeta, a i rubovi felgi nisu nigdje oštećeni ni ništa pa mislim da neće biti potrebe za pregrubim šmirglom.

I ako zna netko gdje kupiti krede za poliranje u okolici Varaždina.

ne vjerujem da ce ici bez da se ošteti boja na bocnim stranama

jedino možda kako kažeš šmirglati vodobrusnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sam sam zainteresiran za sređivanje odnosno bojanje svojih felgi pa sam malo pretražio forum i našao par dobrih tema.

01_http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/11602-poliranje-i-bojanje-felga/
02_http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/49300-lakiranje-felgi/
03_http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/26247-gdje-srediti-felge/
04_http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/31346-lakiranje-alu-felgi-osijek-i-okolica-vukovar-ili-vinkovci/
05_http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/15404-alu-felge-4x100/
06_http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/20186-fog-motorsport/

Nedavno sam bio u trgovini koja drži auto boju i malo se informirao o cijeni i što mi sve treba za poduhvat. Samo materijal okvirno iznosi cca.250-350 kn ovisno kakav lak koristiš. Znači vodobrusni papir različite granulacije do P2000, primer, boja, učvrščivać, lak i tu nije uračunato pjeskarenje ako je ta opcija u planu što isto košta a tome nisam dodao kit ako je potreban za mala oštećenja. Znači samo materijal bi mogao iznositi i do 400 kn.

Isprva sam htio dati nekome da mi ih sredi jer ako to netko radi svaki dan ima puno više filinga i manje mogućnosti da pogriješi ali nakon gore pročitanih tema nekako sam se odlučio da si sam napravim kada budem imao zimske rezervne gume i da ih u miru mogu srediti pa kako ispadne, ispadne.

Jedino me još kolega slatki može razuvjeriti nakon ovog što sam vidio pa možda ipak prepustim njemu jer vidim da radi profesionalno i onako kako bih htio da na kraju izgledaju. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budući da je tema aktualna da vas pitam

imam ovakve felge http://data.motor-talk.de/data/galleries/647708/146554/bild-39332.JPG

i na licu oko čepova se lagano oljuštio plastifikat. Sad planiram srediti ta lica felgi pa me zanima dal mogu desolom skinuti taj plastifikat s lica bez da oštetim boju na bočnim stranama krakova i ostatku felge? Ili cijeli plastifikat smirglati vodobrusnim?

Znam da će dugo trajati, ali nigdje mi se ne žuri pa stignem lagano polirati felgu po felgu do ljeta, a i rubovi felgi nisu nigdje oštećeni ni ništa pa mislim da neće biti potrebe za pregrubim šmirglom.

I ako zna netko gdje kupiti krede za poliranje u okolici Varaždina.

 

Znam ja covjeka koji bi ti to uradio vrhunski ali je u bosni,,,lice bi prebrusio, ostatak felge matirao i sve lakirao u crnu bazu i onda opet lice izbrusio i lakirao sve sa bezbojnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije posao, boja ili lak na plastifikat

ako ide lakiranje onda sav plastifikat dole.

Pjeskarenje felgi izađe 400- 500 kn za 4 komada

na to špricaš prajmer, bazu pa lak.

može i za 50 kn po felgi, 4 kom 200 kuna

ali onda majstor ide sa vecim zrnom i nabije pritisak na 9-10 :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo put od varaždina do bosne i natrag košta ko jedna felga, a i nebi mi smetalo da ih samo ispoliram bez lakiranja jer će se još više sjajiti. Opet imam i hrpu različitih voskova pa mi ih neće biti problem održavati takve bez bezbojnog gore, samo me muči taj prijelaz na lakirani dio da ga ne oštetim, jer onda moram sve lakirati definitivno.

Najvjerojatnije onda koji mjesec malo pomalo šmirglati plastifikat, sreća pa nije velika površina :)

 

@WV Polo - rađe bi bez lakiranja jer su rubovi i ostatak u odličnom stanju, samo je sol oko srednjih čepova počela odizati plastifikat.

Edited by DejanM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojanje, obrada rubova i varenje od jedno 2-3 cm di je kao napukla felga, na 19" je mene kotalo 1600kn.. to su bile one Ultre. Odradjene su bile extra! Čak je majstor natpise OZ i Ultraleggera najmanjim kistom bojio u boju starog zlata..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

sve se može

pitanje je samo koliko ce koštati

 

ne vjerujem da ce ici bez da se ošteti boja na bocnim stranama

jedino možda kako kažeš šmirglati vodobrusnim

bravo puno ti hvala na odgovoru majstore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na polirani dijo se neprima bezbojni tako da bolje ne spricat jer ce sve ispucat kroz neko skoro vrijeme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nikad nije nista smirglao rucno neka suti i plati za uradjeni posao koliko se trazi,, jeben je to posao.

apsolutno...

ja osobno sam jedne svojim rukama obradio...

zapustene rubove od granulacije 40,80,120,240, 360, 500,600,800,1000,1200,1500,2000.... i onda jos tri ruke poliranja...

 

em je na materijal oslo pun kufer, em su prsti stradali... zajebancija za cijelu zimu...

 

jebote... 4 metra drva izgorilo u garazi, dok sam ih sređivo....

 

i nebi nikad vise...

 

neisplativo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na polirani dijo se neprima bezbojni tako da bolje ne spricat jer ce sve ispucat kroz neko skoro vrijeme

kad kamencic napravi prvu rupicu onda sve ide dole

također sa vodom pod pritiskom.

može se npr u lak ubaciti elastifikator to bi onda nešto duže trajalo,

ima i ljepilo za boju ali ce isto malo zamutiti sjaj

ali prava stvar je prozirni prajmer za aluminij

probaj ga nac, cjena se niti netreba pitati.

prozirna plastifikacija nije dobra jer bude žuto mutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ljudi vole komplicirati nesto sto moze biti jako jednostavno :S

Uzmimo prvu opciju da nadjemo taj skupi prozirni primer za aluminij,naspricamo ga i izgubimo 30% sjaja,di si bio,sta si radio (polirao) NISTA.

Ili pospricamo sa bezbojnim,evo sto ce ispucat,sto ce kamencici dignit taj lak i opet ce se bacit npr 1000kn i radit se dupli posa jer se felge opet tribaju radit jer ce izgledat ko nista iza nicega.

A uzmimo sad onu jednostavniju opciju,ispolirate felge (ili vam ih neko ispolira),kupite meguiars nxt all metal polish pastu (100kn) ili tako neku bolju pastu i nekad kad se sjetite (jednom u tri miseca) odvojite satak vrimena,uzmete pamucnu krpu i istrljate felge i one se vrate u prvobitno stanje kao na dan poliranja.Poslje toga ih mozete dobro navoskat da voda klizi sa njoh i da se ne zadrzava i to je to.Naravno ovo vridi ako se polirane felge ne peru sa kiselinama,zna se cime se polirana felga pere,blagi šampon,spuzva i ispiranje cistom vodom,i nesmi se pustit da se crnilo od kocnica uhvati po felgi jer je inace sranje...

Eto toliko

Edited by king_tomo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam koliko je baš to jednostavno održavanje

ukoliko se auto koristi svaki dan i felge su stalno na autu.

Ja na svojima kad ispoliram rubove ici ce sigurno prajmer i lak

prajmer sam pronašao i trebam dobiti

lakirao sam sve i svašta od plasticnih farova, stakla, vizira za kacige

probat cu da vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslikaj felge odma nakon poliranja i nakon prajmera i laka i usporedi koliko ces izgubit,sigurno 30%

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5