0
jledenko

ta technix stelanje visine

Recommended Posts

Mala pomoc mi treba, stavljam gewinde na golfa trojku, e sad, kako bi bilo optimalno namjestiti visinu na gewindama i jel se visina stela tako da se odvidava onaj prihvat gdje se zavidava amortizer na vilicu ili na opruzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci sa maticama stelam visinu?

Stavio sam gewinde, odvidao sam cca 5-6 cm zadnje i prednje stupove iz onih prihvata a sa one dvije matice sam stelao visinu, e sve je super samo sta mi zadnji kraj bas jako skace na prijelazima na cesti, npr. sa debljeg sloja asfalta na tanji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da je to gewinda, ocekivao sam to, samo mi se cini da puno poskoci :)

A jel bi sta dobio na tvrdoci da matice na oprugi otpustim malo, pa ga dignem da cijeli amortizer izvidavam da dobijem istu visinu kao sta i je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je dosta spuszen i da lupi u odbojnu gumu, probaj nju skratiti za pola. Ja sam svoju bio vise od pola skratio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravilu na taj način bi trebao dobiti na udobnosti, ali navodno da to ne funkcionira baš :S to bi ti najbolje mogao reći netko tko ima takve gewinde i tko je to pokušao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas smo frend i ja usporedivali ta technix i moje fk. Moje su puno udobnije nego njegove. Ja se naprijed vozim bez odbojne gume a on ima kracenu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod ta tehnix gevindi

Nesto mi je cudno

Dakle rjec je o mk4

Na prednjoj gvindi je spusteno skoro do kraja

c22b6c84b3a06c7687b610f0b32964f9.jpg

A auto i nije bas tako zakucan

Ovo je sad na balonkama 16

c59999d1c8ce2853eacd33a352522fe0.jpg

Cini mi se kao da bi trebalo jos dole ic

 

Takodjer me zanima kad dodju ljetne 18 oceli trebat auto spustat ili dizat

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovisi o et-u felge.. Ako ti bude strugalo na vanjski rub morat ces ga malo dignut ili izvlacit rubove.. Ja sam danas skroz do kraja spustio i prednje gewinde i super, ne struze mi nigdje.. Plastika zastite motora mi je cca 50mm od poda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zadovoljan s prednjim krajem, bas lijepo upija al zadnji skace...

Npr. preko lezeceg prednjim krajem prijeđem, lijepo amortizira a zadnji skoci kao da je zavaren, uopce amortizacije nema, amortizer je izvidan 21mm a opruga je na 106mm trenutno od kraja navoja prema gore, sad bi li sta poboljsao da ga jos dignem i oprugu spustim dole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dobio bi to da bi ti auto bio nazad nizi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio vozio samo jednom navoj skroz gore i bio je ko kamen. Doslovnooo poskakuje na rupama, moras ga spustit i sve 5 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja imam sad opet drugi problem

Felga 18" 8J ET 35 + distanca 3mm

Sad kad dodje guma strah me da nebi strugalo

fcdb479497da28dfe2c797d1b3323f0c.jpg

 

Sta ucinit po tom pitanju jel ima neko nekakvo pametno rjesenje

Vani vise nesmjem ic jer je ravno sa blatobranom

Cuo sam da se izvadi ova mala opruga

Sta bi se s tim dobilo kako bi se ponasao auto jel to neko mozda radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio vozio samo jednom navoj skroz gore i bio je ko kamen. Doslovnooo poskakuje na rupama, moras ga spustit i sve 5 :)

pa normalno kad si doveo amortizer u krajnji razvuceni polozaj i dodatno sabio oprugu koja u takvom polozaju ne moze ''raditi''

 

zato je dosta vas tu napisalo da sto je auto vislji , da je tvrdi

 

to je djelomicno tocno jer ta gewinda nije napravljena da radi u tom polozaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasan je meni taj dio:) to sam pokusavao staviti zimske i da bude kako treba, na kraju sam ih spustio malo i sve 5.

Moze ih se podizati ali cim se krene sabijati mala opruga postane puno tvrdji, dok je opustena je super.

 

@slatki- ovisi ti o gumi, ako ce neka imali stretch ici moglo bi biti ok. Knap ali prolazno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platis cevape i vozis se ki covik.

 

Dzinne a sta ce mu KW?

Ne misli kupit pehare s autom. Ove low budget gewinde se znaju namistit da budu dosta mekane i vozljive. Tako da ne vidim potribu za kompliciranjem.

Edited by ĆaćeTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasan je meni taj dio:) to sam pokusavao staviti zimske i da bude kako treba, na kraju sam ih spustio malo i sve 5.

Moze ih se podizati ali cim se krene sabijati mala opruga postane puno tvrdji, dok je opustena je super.

 

@slatki- ovisi ti o gumi, ako ce neka imali stretch ici moglo bi biti ok. Knap ali prolazno

Guma ide gore standard 225/40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knap ce biti svakako, visoka je malo guma i vjerovatno ce zapinjat. Stavit malo vecu distancu i malo nagiba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platis cevape i vozis se ki covik.

 

Dzinne a sta ce mu KW?

Ne misli kupit pehare s autom. Ove low budget gewinde se znaju namistit da budu dosta mekane i vozljive. Tako da ne vidim potribu za kompliciranjem.

bila je to sarkasticna izjava :slika cudi me da se netko nije javio i posrao se po low-budget gewindi...takodjer imam ta-technix i zadovoljan sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas probao stelati gewinde straga, i koju god kombinaciju izmislio uvik mi se cini da je jednako tvrd, sad ili posto je jeftina gewinda ili ja nisam navikao na tvrdocu gewindi naspram standardnog amortizera ali mi bas natrag puno skace...

 

probao sam i ovako, amortizer sam izvidao 7 cm i a navoj od opruge sam spustio skroz dolje, na slici rukom drzim oprugu da se vidi razlika

wp20150417001.jpg

 

 

pa sam probao i komb da zavidam amortizer skroz a sarafe od opruge sam dotegao toliko da oprugu nemogu micati gore-dole, i ima jos 8 cm navoja a auto je sputen da jedva stane prst izmedu gume i blatobrana, tako sam i ostavio i mrvicu je meksi....

 

i probao sam namjestiti gewindu prema mjerama iz tuv certifikata ali opet isto, cak mi je tad bilo i najtvrđe

Share this post


Link to post
Share on other sites

gornja matica neka ti stisne oprugu tek toliko da je napeta i onda stelas dolje visinu i to je to.

 

tvoji amortizeri nemaju stelanje tvrdoce negi samo visine.

 

a ako gornju maticu precvise dignes gore , opruga ce biti prednaptegnuta i onda ce ti auto jos vise skakati to je nuspojava, a ne prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon isprobavanja dosta kombinacija stelanja opruge mislio sam to ovako napravit...savjetovao sam se s jednim deckom sta isto ima ta technix i rekao mi je da je on sebi izvidao amort iz prihvata koliko god ima navoja da skrati hod amortizera i oprugu spustio koliko god moze dole i odbojnu gumu skratiti na pola, pa bi htio cuti vase misljenje o tome i jel pametno skracivat odbojnu gumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vozim naprijed bez odbojne gume..

Share this post


Link to post
Share on other sites
0