3 3
NoOne

Set zupčastog remena, ovlašteni ili ne?

Recommended Posts

Večer,

 

evo kao što piše u naslovu, radit ću uskoro izmjenu zupčastog remena, pa me zanima koje je vaše mišljenje o sljedećem.

 

Dakle, u ovlaštenom servisu bi me uz 4+ "akciju" sve izašlo 2600kn, dok me u neovlaštenom servisu to izađe oko 2000kn.

 

U neovlaštenom servisu stavljaju Continental dijelove.

 

Auto neću prodavat još dugo tako da mi nije bitno da li će u servisnoj knjižici pisat ovlašteni ili ne, garanciju imam i u neovlaštenom, pa me zanima što vi mislite o tome. Da li ušprati tih 600 tinjak kuna i kupit dobre gume? :D

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolegi je u ovlaštenom bio uvjet za tu akciju da vodena pumpa bude original, inače ako je zamjenska 1000kn skuplje. Auto Hrvatska Zadar.

Ako si tu informaciju već provjerio izvini na uzbuni :D

 

Ja sam radio Contitech remenje + neovlašteni sa garancijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi je ponuda iz ovlaštenog. Jel to SVE što bi trebao mjenjat ili fali neka stavka/dio?

F1ot2Hv.jpg

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve stalo radio u neovlastenom a to u ovlastenom. Iskrenovise bi hio siguran da nisam radio u ovlastenom ali zbog garancije 2 godine sam isao u ovlasteni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu kod mene fali remenica zupčastog remena i još nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

contitech remenje,kvalitetnu vodenu pumpu i svog majstora..ne znam kako vi al ja volim biti uz svoj auto prilikom radova

Share this post


Link to post
Share on other sites

contitech remenje,kvalitetnu vodenu pumpu i svog majstora..ne znam kako vi al ja volim biti uz svoj auto prilikom radova

Slazem se s tobom.... kolegi je u servisu radjen veliki servis na audi a4 i nakon par mjeseci mu je puknuo spaner, rolica ili tako nekako. Ostao na cesti, jos mu i auto zakuhao nakraju, nemoze to pokriti sto garancija i reklamacija kad se dogodi autu jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,takva sranja se dogadjaju..ne kazem ja da u ovlastenom nema dobrih majstora,al kad ne znas tko ce ti to radit,mozda netko neiskusan,mozda netko nemaran i tako..svega ima.. a poslije se uglavnom mozes slikat i sa garancijom i bez..uvijek nadju neku kvaku,ak nis drugo,priznat ce ovo il ono,a neki postotak moras opet platit.. tako da..samo na svoje oci kad vidis da je sve novo ugradjeno i stavljeno,onda si miran

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ProParts

1480kn set zupcastog INA kanalni remeni Conti Valeo vodena pumpa i SNR natezac kanalnog remena. Antifeiz Specol G12+.

 

Izmjena 400kn i 2.godine garancije na sve dijelove i rad.

1480kn set zupcastog INA kanalni remeni Conti Valeo vodena pumpa i SNR natezac kanalnog remena. Antifeiz Specol G12+.

 

Izmjena 400kn i 2.godine garancije na sve dijelove i rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki ,

a kada Žena / djevojka ide kod ginekologa na pregled dal idete isto sa njom u ordinaciju i stojite kraj doktora :lol2:lol2:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

:grrr Ne,posto je ginekologica..tak da imam to rijeseno :ne2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba samo pouzdan majstor, koji se neče sramotit i imat probleme radi 20kn.

O.k ja si radim skoro sve sam tako da imam najgoreg majstora picajzla u tri PM. kresnul bi mu ponekad jednu za uho.

 

neke zahtjevne radove više zahtjevni radi alata, za to imam pouzdanog majstora, mogu si stavit i stolac i gledat kaj radi, ali jednostavno nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kompletnu izmjenu zupčastog remena bi trebalo ići sljedeće:

 

Zupčasti remen, natezač, rola, vodena pumpa, semering, remenica, kanalni remen, natezač kanalnog remena i antifriz. Da li je to sve?

 

Semering, kanalni remen i antifriz vjerojatno ide samo na moj zahtjev?

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene isto čeka zamjena zupčastog pa kada riješiš servis javi kako je sve prošlo. Imam dvije ponude, jednu od Fišera a drugu od Zubaka Sesvete od prošle godine pa možeš usporediti sa svojom friškom.

Fišer VT............................(16.10.2014.)
A 1510 11015...................Servisni paket VW 4+ zupčasti remen..........................PO 1575,30 kn......... *1969,12 Kn
19501936.........................Pumpa rasladng sredstva demont.i mont
038198119A.....................Zupčasti remen
03L121011GX..................Pumpa za rashl.sred.s br

ZUBAK Sesvete................(14.11.2014.)
..........................................Zamjena zupčastog remena i vodene pumpe...............PO 1555,72 kn......... *1944,65 Kn
19501936..........................Pumpa rashladnog sredstva demont.i mont
15191950..........................Zakretna remenica zupčastog remena d+m
15271981..........................Zatezna remenica demont.i mont
038198119A.....................Set za popravak za zupčas
03L121011GX..................Pumpa za rashl.sred.s br

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3