0
Juicy

Zvuk motora/usisa u kabini

Recommended Posts

Pozdrav, malo je glupo pitanje i nije problem, već više znatiželje radi pitam, pa me nemojte popljuvat :)

 

Dakle, prošli tjedan mi bile raskopane one plastike ispred vjetrobranskog stakla i haube, jer sam mijenjao mehanizam brisača.

Uglavnom, vozio sam se tako par dana, i zvuk turbine je bio prejeben u kabini.. Fićukanje, pa onaj zvuk kao od wastegatea kad se otpusti gas i sl.

Kako vozim dizela, nemam što puno tražiti od zvuka motora osim tog zvuka turbine koji mi je super, i znam da bi trebao ići straight pipe i protočni lonac za iole bolji zvuk.

Ali iskreno, takav zvuk mi nije nešto jer zvuči kao neki benzinac koji se vrti do 4krpm-a, barem ako je suditi po youtube-u i par filmića sa foruma. Najbolji dio mi je od lera pa do oko 2 tisuće kada se čuje turbina...

 

Da ne duljim, bilo mi je prejebeno voziit se s tim zvukovima tih par dana, pa me čisto informativno zanima, postoji li koja fora kojom se taj zvuk može naglasiti u kabini, a da nije kopanje svih tih plastika...

 

Znam da se zamaram pizdarijama, ali ako tko ima iskustva, bio bih zahvalan na odgovoru :)

 

EDIT: bi li ugradnja CAI-a imala kakvog utjecaja na opći doživljaj?

Edited by Juicy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pise osim o kojem se autu radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sori, auto je ovaj koji piše u profilu, Leon 2.0 TDI 16V BKD :)

 

Naravno, znam da nije VW, ali pretpostavljam da je sličan mkV (kad sam rastavljao plastike, pratio sam tutoriale od mkV R32)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0