1 1
stipe_zd

smrad iz klime

Recommended Posts

na polu, dok mi klima radi, sve je ok, ali kad je ugasim i drzim ventilaciju, osjeti se smrad...

 

mislio sam da nije do filtera, ali on je suh i cist...

 

di su mu kanali za odvod kondenzacije?

 

 

 

i jos jedno pitanje...

 

radio je na mjestu jedno 5 minuta, klima upaljena...

kad sam maknuo auto, pod je bio suh. sto se ne bi trebala ona kondenzacija ciditi doli?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj s sprejom za denzifekciju... najucinkovitije je da se nasprica sami isparivac unutra.... Odvod se zna zacepit il da kondezat izlazi nekud u kabinu.... Baci oko na odvod.... Na trziatu ima gro sprejeva... neki se samo aktiviraju u kabini a neki imaju cjevcicu s kojom dodjes do hladnjaka i isparivaca klime (u kabini) Filter mjenjaj svako god il 30tkm ovisi sta prije nastupi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prije mjesec dana iz istog razloga s tom pjenom za dezinfekciju. Ima cijev koju kroz sve otvore guras unutra i pustas pjenu dok ne izađe van. Za 20 min miris ko na novom, a pjena 45 kn kosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sam i ja sa sprejem napravio. U sve otvore zavuko tu cjevcicu, nasprico i onda zatvorio sve prozore i stavio da zrak cirkulira unutar sistema nekih 20 minuta, na grijanju.. poslije toga sve super, apsolutno nikakvih mirisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se na hladjenju..klimi... cak mislim na lo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u jednom ovlastenom to covjek radio i reko je da stavim na HI, na najvisu temp..kao kad je sto toplije, bolje ubija te bakterije i plijesan koja se skuplja u tim cijevima..

 

Pa eto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na grijanju?

 

A zna li itko di je odvod?

 

Koji odvod? Pjena nestane nakon 15-20 min kad odradi..mrvicu baci ventilacija van poslje

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i ja sad procitao da se na hladenje stavi..od spreja na deklaraciji piše..

i ventilator na najbrzu brzinu..

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

u zagorju Auto klasik ducan. ali ima tokić isto to mozda malo skuplje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad klima radi ventilacijaa u samom kutiji hladjenja drugacije putuje i zato treba palit klimu a i metnit recirkulaciju... naravno tad je dobro pospricat i sami vanjski ulaz zraka i izmjenit filter...

Ima wurth sprej sa dugom cjevčicom.... dosta je skuplji a dobro radi posao... Ima i valeo kao sonax spray koji se samo aktivira i ostavi u autu zatvor. prozora na klimi i recirkulaciji nekih 20ak min....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nitko nije spomenuo rakiju ubacit unutra hahaha samo brlje nasipat unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno,meni je rijec o ventu sa klimatronikom,di da to naspricam moze malo pojasnjenje,lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasprica se dok je ugaseno predpostavljam.... jer bi inace svu pjenu izbacalo van odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakljucak ovog videa je sljedeci;
Otvorite sve otvore za provjetravanje
pokrenuti motor
Uključite grijanje na max
tako ostaviti auto

 

Postavljaju se 2 pitanja;

1) ovdje se spominje grijanje a neki spominju hladjenje na max

2) pali li se A/C ili ne (autofreak spominje da da zbog samog "puta" zraka) te mislim da se svi slazu da je ukljucena recirkulacija zraka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se skuplja najvise bakterija.... kad to proguglate zasnat cete sta treba palit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dalje me zanima da li netko zna gdje je odvod kondenzata na polu?

 

htio bih i to provjeriti jer mislim da je zastopan...

 

cak sam i malu kamericu stavljao kroz otvor od filtera klime, ali nisam uspio naci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dan nakon korištenja klime iz ventilacije smrdi da popizdiš, s upaljenom klimom je ok ali čim uključim obično onda je :fuj, kao da je netko u ventilaciju nalijao ocat. Inače nekoliko km prije cilja ugasim klimu i ostavim upaljenu ventilaciju da se raspuše ali ne pomaže baš. Onaj neki Sonaxov sprej sam kupio za dezinfekciju koji moraš ostaviti da odradi svoje kad je klima upaljena ali i to je banana jer očito se moraju direkt napasti otvori ventilacije. Promjenjen i filter kabine a i kroz zimu je povremeno klima radila.

Da li netko iz prve ruke može reći da mu je ovakva pjena pomogla?

Edited by viper84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je proslo ljeto bilo okej,nekih 2 miseca je to drzalo bez smrada,nakon toga se malo osjeti da smrdi nista strasno....al evo ove godine mi se cini da cu opet morat pjenu unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1