1 1
stipe_zd

smrad iz klime

Recommended Posts

Kada sam ugrađivao Bora ventilaciju vidio sam da su ulazi svi bili masni, neki ostaci valjda od te kemije koju je bivši vlasnik stavljao u utore tako da to ne planiram koristiti, jedino dezinfekcija ozonom mi se sviđa jer ne ostaju naslage poslije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kupio tu pjenu neki dan

I bas sad googlam i u nekim videima kazu grijanje na max a neki AC na max

A pjena se sprica direkt na mali hladnjak...sta vi kazete na kraju AC ili grijanje?

I ja kupio tu pjenu neki dan

I bas sad googlam i u nekim videima kazu grijanje na max a neki AC na max

A pjena se sprica direkt na mali hladnjak...sta vi kazete na kraju AC ili grijanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ozon nije svemoguć...

bio sam prosle godine u Draganiću i prvo klimu vacum plin ulje itd i onda taj ozon tj sam ozon cca 40min i bilo je ok mozda mj dana opet se osjeti i isao ponovno k njemu i for free neki klinac kao ozon ali bijeli gusti dim napravi u autu i tako 30 min pa sat vremena ozon opet i bilo je ok do sada kak opet svakodnevno u pogonu... bio opet ali osjeti se...ne jako ali... sad neznam dali ostali vlasnici ne kuze smrad ili samo trpe i šute ....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u polu smrdi iz ventilacije nemoguće. I onda nakon nekog vremena prestane, ili se naviknem. To samo kada palim ili gasim klimu. Napravili su u servisu "servis" klime, bilo je ok par dana. U golfu koji je 9 godina stariji nije bilo takvih mirisa.

 

Mislio sam od sonaxa sprej uzet i pustit ga da obavi svoje. Nadam se da će biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ista stvar i kod mene sad kad sam napunio klimu pa sam pricao s kolegom i on kaze da kupi u lidlu nekakav sprej koji je napravljen za klime pa sad cekam kad ce biti da kupim. stvar je takva da se mora klima upaliti na max recikulacija i sprej staviti na sredinu auta tipa kod naslonjaca za ruku i kad ga se stisne on se zablokira i mislim da ostaviti 10 min. mislim da je tako, kad kupim pa vidim. uglavnom tu godinu je dobro. valjda sam ga dobro razumio. tako on svake godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako rade ti sprejevi, pocnu sistati i pustati taj sprej, to se radi u zatvorenom autu i ukljucena je recirkulacija i klima na maks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tome je sprej bolji od pjene? Nisam ni vidio te sprejeve nigdje...moze neka dojava kad bude u lidlu? Posto ne idem cesto u lidl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam isto pokusavao sa pjenom u fabiji ali smrad bi nestao 15ak dana i onda bi opet pocelo smrditi

napravio ovo sa sprejem, sonax bocica 50ak kn, i misec dana bez smrada,zasad funkcionira.

plan je isto i u touranu napraviti

mislim da je ima uzeti u svim ducanima sa auto dijelovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dobio prije par godina od jednog kolege kaj se bavi klimama 1l koncentrata neke florocentne žuto zelene tekučine, ljepo miriši po svježini čak malo po limunu, 2deci na 1l ide vode, i to si na svakom autu svako prolječe i jesen oko 30 puta špricnem sa onom pumpicom za stakla prati u onaj otvor di je motor di si on zrak vuće iz vana, s tim da prije izvadim filter i to napravim bez filtera, stavim nakon toga novi filter i njega našpricam malo sa maglom...

Špricam oko 15 puta na grijanje i 15 pota sa upaljenom klimom, pojačano ventilator do kraja da puše napred i pod šajbu.

S tim si i u kuči nutarnju jedinicu našpricam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako rade ti sprejevi, pocnu sistati i pustati taj sprej, to se radi u zatvorenom autu i ukljucena je recirkulacija i klima na maks.

E točno to. Tako mi je i objasnio. Rekao je da je pronaao od sonaxa u plodinama slično ali da je zadovoljniji bio vie s ovim iz lidla. Tako da čekam katalog od lidla kad ce biti pa cu probati. On kaze odprilike izdrži sezonu kako koristi klimu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti sprejevi pjene rade na principu da stvore neki film na naslagama

nećistoće i to traje jedno vrijeme

za pravo čišćenje treba rastaviti sve.

 

Ja dobio prije par godina od jednog kolege kaj se bavi klimama 1l koncentrata neke florocentne žuto zelene tekučine, ljepo miriši po svježini čak malo po limunu, 2deci na 1l ide vode, i to si na svakom autu svako prolječe i jesen oko 30 puta špricnem sa onom pumpicom za stakla prati u onaj otvor di je motor di si on zrak vuće iz vana, s tim da prije izvadim filter i to napravim bez filtera, stavim nakon toga novi filter i njega našpricam malo sa maglom...
Špricam oko 15 puta na grijanje i 15 pota sa upaljenom klimom, pojačano ventilator do kraja da puše napred i pod šajbu.
S tim si i u kuči nutarnju jedinicu našpricam...

Dobra stvar ali dok se sve ne rastavi to je očišćeno na pola.

Poskidaš sve šta se može opereš u kadi a ostatak na zidu

IMG_20180511_174650.jpg

 

vidi kako je čisto bez da se rastavi sve

a ima 2 godine otkad je montirano

filteri se redovito peru i čisti se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti sprejevi pjene rade na principu da stvore neki film na naslagama

nećistoće i to traje jedno vrijeme

za pravo čićenje treba rastaviti sve.

 

Dobra stvar ali dok se sve ne rastavi to je očićeno na pola.

Poskida sve ta se može opere u kadi a ostatak na zidu

IMG_20180511_174650.jpg

 

vidi kako je čisto bez da se rastavi sve

a ima 2 godine otkad je montirano

filteri se redovito peru i čisti se

Slažem se, ali ja bi morao komplet tablu skidati i onda sve rastaviti očistiti i vratiti. Malo mi je to puno posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok sprejevi popravljaju sitaciju cisti sa sprejevima.

ja u četvorci ne gasim klimu stalno radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da tko ima automatsku klimu da treba stalno bit upaljena govori mi majstor jer kao onda se spriječi smrad....e sad vjerovati ili ne neznam znam samo da mi klima smrducka ako nije upaljena odmah po kretanju s autom ili ak ju ugasim prije no što dojdem do cilja...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da tko ima automatsku klimu da treba stalno bit upaljena govori mi majstor jer kao onda se spriječi smrad....e sad vjerovati ili ne neznam znam samo da mi klima smrducka ako nije upaljena odmah po kretanju s autom ili ak ju ugasim prije no to dojdem do cilja...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

e točno tako da. Dok je upaljena sve ok i dok ju neupalim jedino prije cilja ugasim i onda smrad jao. A s upaljenom nemogu stalno em djete em kratke relacije. Ovo bi trebao biti taj spray ali čekati cu onaj iz lidla.

IMG_20180512_083220.jpg

Edited by jooka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sprej 0 bodova ... bacit ćeš novce ja sam pjenu gurao u kanale wurth sredstvo neka tekućina s crijevom za dezinfekciju isparivača znači nije pjena nego tekućina kao razređivač nekakvi brzo hlapi sve to u razmacima od 10 dana taj sprej s slike pa smrdi pa pjena i opet smrdi samo miris pjene zamaskira problem i onda taj wurth i kao malo bolje pa opet sprej s slike i kao ok 2 tjedna i opet po starom ak zbrojiš pjena 60kn sprej 2x55kn wurth 110kn =280kn a nista nisam napravio i filter jos nadodaj pa onda u Draganić još toliko i opet je pocrlo smrditi nakon 2 tjedna i zovrm tipa kazem smrdi on kaze dojdi ponovo i onda seanse kompresor s tekućinom i špricao isparivač pa neki uređaj što dim radi gusti bjeli dim to bilo skoro sat vremena pa ionizator isto dugo i sve free jer rekao da neće smrditi pa kao moja reklamacija uvažena ali jbg opet se počelo osjetiti čim klimu ugasim u vožnji

da znam da bi skidanje instrument table rijesilo problem napravio bih i to....

e točno tako da. Dok je upaljena sve ok i dok ju neupalim jedino prije cilja ugasim i onda smrad jao. A s upaljenom nemogu stalno em djete em kratke relacije. Ovo bi trebao biti taj spray ali čekati cu onaj iz lidla.

IMG_20180512_083220.jpg

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je stalno uključena spriječi se ustajalost

i bolje je za kompresor.

Da se sve rastavi rješio bi problem sigurno.

Da ti možda ne curi negdje voda u auto ili bali hladnjak

grijanja pa zato smrdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sprej 0 bodova ... bacit će novce ja sam pjenu gurao u kanale wurth sredstvo neka tekućina s crijevom za dezinfekciju isparivača znači nije pjena nego tekućina kao razređivač nekakvi brzo hlapi sve to u razmacima od 10 dana taj sprej s slike pa smrdi pa pjena i opet smrdi samo miris pjene zamaskira problem i onda taj wurth i kao malo bolje pa opet sprej s slike i kao ok 2 tjedna i opet po starom ak zbroji pjena 60kn sprej 2x55kn wurth 110kn =280kn a nista nisam napravio i filter jos nadodaj pa onda u Draganić jo toliko i opet je pocrlo smrditi nakon 2 tjedna i zovrm tipa kazem smrdi on kaze dojdi ponovo i onda seanse kompresor s tekućinom i pricao isparivač pa neki uređaj to dim radi gusti bjeli dim to bilo skoro sat vremena pa ionizator isto dugo i sve free jer rekao da neće smrditi pa kao moja reklamacija uvažena ali jbg opet se počelo osjetiti čim klimu ugasim u vožnji

da znam da bi skidanje instrument table rijesilo problem napravio bih i to....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Ma neznam ni sam, nije to neto strano i jako ali kako sam kažem napunio klimu do kraja osjeti se. Taj spray neću ni kupovati jer je i kolega rekao da nije ba ali s ovim iz lidla je zadovoljan. A čuj sve ja mislim ovisi o tome koliko su kanali zaprljani. Možda pomogne ovaj iz lidla a makar malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ne smrdi toliko jako ali eto kad sam vec uzeo tu pjenu reko idem probat

I jucer stavio pjenu po hladnjaku naspricao(snimio mobitelom gdje se sta nalazi u tunelu) i u ventilator naspricao da razbaca jos dodatno svuda i ostavio grijanje na max 10ak min i onda jos jednom ponovio ali drugi put s klimom upaljenom na low i poslije opet grijanje na max i onda novi filter stavio...sad je super osjeti se svjezina a vidjet cemo koliko ce trajat

Pjena je neka MKD marka i bas je ugodnog mirisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to sa grijanjem to je iz upustva?

pa grijanje potiče razvoj bakterija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne pise na uputi ni jedno ni drugo...to sam na svoju ruku tako jer sam citao po netu jedni pisu klimu jedni grijanje reko ja cu oboje ?

A i grijanje je posusilo to sve sto od pjene ostane

Gledao sam i videa gdje stavljaju pjenu u otvore ventilacije al ja nisam to htio jer kad sam vidio kako leti pjena svuda kad sam upalio grijanje odustao sam od te ideje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažeš grijanje da probudi sve bakterije :lol2

pa na hlađenje da ih dokrajči

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ih je sve pobilo taj sok temperaturni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da javim imamo nekakva zuti spray s jako dugačkom cijevcicom koja se ugura u prozorcice i puni lagano i izvlaci. Kad se napune kanali ostavi se 10 minuta i gotovo. Prvi utisak super mirise limun i ugodno je ali kad se klima opet ugasi u vožnji smrad je jos malo prisutan i nestaje tako da morat će biti popravak ali kako je bilo sad je sasvim ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1