0
Mirage

Golf 6 struganje volan

Recommended Posts

Pojavilo mi se kao neko struganje prilikom okretanja volana na mjestu sad kad su ove vrućine. Ima li još tko takav simptom na 5/6ici? Zvuk je nabliži struganju diskova kad skroz lagano pritisnete kočnicu, a auto polako ide. Što bi moglo biti? Servo malo stenje od vrućine ili me uskoro čeka popravak?

Edited by Mirage

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu biti i gume, lezaji amortizera...ja bih za zadnje ostavio letvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahaha,citam i ne vjerujem,meni se danas dogodila ista stvar,to se cuje samo na mjestu prilikom okretanja volana. sad kad nas ima vise takvih,nadam se da je od vrucine,mozda na lezajevima one gume,nezz tocno naziv..predlazem da se priceka jutro, da se ohladi,,pa da vidimo jel ce se onda kaj cut,jer kad sam ujutro krenuo na posao nije se culo nista a dosta sam osjetljiv na takve zvukove.. G6 u pitanju

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na passatu b7 isto tako cuje, prvo jedno vrijeme ništa i onda kad okrecem volan pocne se isto cut ko neko pucanje. Nedavno sam kupio taj auto pa su mi na pregledu rekli da trebam mjenjat prednje ležaje amortizera (isti su kao i na golfu 6), cijena orlginalnih je 175kn po komadu. Ovih dana cu ih zamjenit pa cemo vidjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nema pucanja, samo se čuje kao lagano struganje. Izvana se ne može čuti ništa specijalno, samo iznutra...

Nije velik iznos ako je to u pitanju.

 

@ MarioIV: Gume mislim da nisu sigurno

 

@ D.M: Ma ja sam bolestan na bilo kakve strane zvukove, izluđuje me to. Čuje se kod mene i ujutro kad je hladan auto (možda ne toliko, ali se čuje)

 

Istraživao sam malo po netu, imaju Golfovi 5 i 6 dosta problema s kojekakvim škripanjima vezanim uz volan.

Edited by Mirage

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jutros ništa...sve normalno. Vidjet ćemo popodne kad ugrije kako će biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ujutro se opet malo culo al ne tako jako kao jucer popodne,tako da mislim da su lezajevi u pitanju zbog vrucine.. Kod mene isto nema pucanja samo lagano kao struganje koje se samo cuje unutra.Nezz,ako se nastavi ili pogorsa,onda posjet dizalici i mehanicaru,valjda nije(iskreno se nadam) letva. :-S

Edited by D.M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim i ja da su ležajevi. Sad kad je vruće opet se čuje, a primijetio sam da se čuje malo i preko onih kratkih žutih ležećih...

Zimi se isto čuju kad su niske temperature (škripe kao stari krevet). Neka stoje do idućeg servisa, mislim da to što se malo čuje nema nikakvog utjecaja na funkciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se.. Tako cu i sam pricekat B-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dogodilo da se odlijepila naljepnica koja je sa stražnje strane volana i strugala po plastici oko volana.

Zvuk je bio takav kao kad na starijim autima odu klizni kontakti na volanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na B6 Passatu desni lezaj skripao kod motanja volana na mjestu a lijevi je lupao zbog zracnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja poceo danas cuti neko jako lupkanje odnosno pucanje iz volana dok ga vrtim. Passat b6. Bas se veselim popravku

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se cuje isto struganje lagano ispod samog volana...mislim da zavojnica tako reagira na temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj passat ispušta slične zvukove kad su te ekstremne temperature.

Popodne sve škripi, drugi dan ujutro je ko novi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni struze kad skrecem kad malo vise okrenem volan i polako kad idem,i naprid i nazad kad vozim. Struze malo al kao da preskace to struganje,ne znam kako da opisem,mislim da je kod tockova nesto,dikovi nisu,plocice sve nove. Auto je golf 5. Zna li iko ista o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore sta moze bit je letva tj. otiđe senzor kuta pa tako struze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregled ovjesa i obavezno napravit optiku. Barem meni je tako nestao (negdje u dnu stupa volana) zvuk struganja gume. Zvuk je bio izrazit ljeti kod parkiranja nakon duže vožnje.

 

Dogodi se da se raštela špur iako niste ništa radili na ovjesu. Penjanje na nogostup ili prelazak preko većih rupa može biti jedan od uzroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni evo stalno nesto struze i lupka, kao da se nateze i preskace, ma koma. Morat cu pod hitno kod mehanicara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zategnuto nesto kod letve, kao bilo rastelano isad se cini bolje, ali svega 500m sam napravio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imam ja mehanicara ali znam da je to skup zahvat. Za sada radi a tu i tamo malo zacvili. Vise mi treba netko tko ima Passat B6 sa RNS510 i OPS da saznam long coding :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se nadovežem na stariji post,Passat B7 struganje kod zakretanja u lijevo i desno u kretanju s mjesta te kad motam puni u rikverc,sto bi moglo biti?

 

Poslano sa mog HUAWEI P7-L10 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0