0
CroRipke

PASSAT B6 ili B7

Recommended Posts

Pozdrav ekipa :)

Prodali smo neki dan audija a6. Super auto u globalu, ali očito malo lošiji primjerak. Imali smo neke sitne problemčiće s elektronikom i riješili ga prodati jer uvijek kad negdje krenemo na dalji put, njemu se baš i ne ide.. :)

 

Uglavnom da ne davim s audijem, htjeli bismo kupiti passata. E sad, mislili smo uvesti iz Njemačke passata b7 (2011- ). Budžet je 'ograničen' do nekih cca 12000 eura.
Našli smo neke passate u Njemačkoj koji bi se za 12ooo eura dali uvesti u HR, ali nemaju baš neke opreme.
Zapravo smo u nedoumici, uzeti noviji model tj. B7 sa ponešto manje opreme, ili naći neki B6 highline sa brdo opreme.
Nešto od opreme na što smo navikli u audiju pa bi bilo dobro da i passat ima: automatska klima, navigacija, tempomat, senzori za svjetla i kišu, multifunkcionalni volan, da je 2.0 TDI, i naravno, ono najbitnije - automatik :)
i da je od 2010. pa nadalje proizveden..

Btw, kakav je passat b7 inače? Ima neke mane, sitnice koje nerviraju, probleme s elektronikom..?
Pretpostavljam da b6 2010.g. ne bi trebao nikakve probleme...

P.s. sorry admine ako ima ovakva tema, spoji ih onda :)

 

Živili

Edited by CroRipke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja bi radje b6 jer ces dobiti vise za manje novaca a auti su slicni s tim da mi je b6 lijepsi. Passat b6 nema dnevna svijetla i to je jedino kaj meni fali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš složiti da ti maglenke rade kao dnevna svjetla vcds-om, pritom ne svijetle instrumenti niti stražnja svjetla. Umjesto DRL Scandinavian mode se odabere Norh America, i onda na drugom bitu se odabere use fog lights as DRL. Google je ionako pametniji od mene. Jedino što se ne može složiti bez nekog retrofita je paljenje maglenki u zavojima i pri paljenju žmigavaca, nego se mora mijenjati CECM.

 

I ja bih isto prije B6, puno mi je ljepši od B7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to znam i imam slozeno ali to nije to. Ugradit cu si philips difusna led dnevna pa ce ona biti prava dnevna, spojena na cecm od 2012 modela pa ce se iskodirati sa vcds. Novi cecm imam vec.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja bi radje b6 jer ces dobiti vise za manje novaca a auti su slicni s tim da mi je b6 lijepsi. Passat b6 nema dnevna svijetla i to je jedino kaj meni fali

nebi se baš s time složil.. Razliku pojede visoki CO2 te se b6 nikako ne isplati uvozit... Na kraju te isto košta a voziš staru liniju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kodirao maglenke kod skretanja da se pale i radi bez frke, 2007 je auto

Kako si to složio, može neka slika koda?

 

@projektilski, mora li se nužno mijenjati CECM za paljenje maglenki pri skretanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebi se baš s time složil.. Razliku pojede visoki CO2 te se b6 nikako ne isplati uvozit... Na kraju te isto košta a voziš staru liniju...

 

Kolika je razlika u CO2 i kolika je razlika u cijeni izmedju B6 i B7? Ne znam, mozda si u pravu, ali trebalo bi staviti na papir pa zbrojiti...

Kako si to složio, može neka slika koda?

 

@projektilski, mora li se nužno mijenjati CECM za paljenje maglenki pri skretanju?

 

Cini se da ne treba no nije tesko probati, ako imas opciju u VCDS-u onda ne trebas mijenjati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si to složio, može neka slika koda?

 

@projektilski, mora li se nužno mijenjati CECM za paljenje maglenki pri skretanju?

poslikam ti kad se vratim sa mora (neda mi zena da kopam po autu dok se ne vratimo)

U globalu ides na centralu/modul 09, Coding, Long coding, trazis opciju Algoritma za Corner lights mislim i otvaras padajuci izbornik gdje biras sto da se pali kod skretanja: maglenka, dugo svjetlo itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle najveci problem su ti dnevna svjetla i zakretne maglenke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem? Usputno sam pitao kako je to Luka uključio. Dnevna svjetla sam složio, zanimalo me može li se složiti paljenje maglenki pri skretanju. CroRipkea su zanimale razlike i isplativost modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0