4 4
RaZ0R911

Koju dijagnostiku uzeti?

Recommended Posts

Odis i vas koriste istu glavu odnosno vas504a. Mozda u originalu nije tako ali ove piratske verzije vas pc-a te odis-e i odis-s koriste istu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavija san dijagnostiku iz linka gori (vcds) i mogu reć sve najbolje.Na golf 6 radi ko urica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavija san dijagnostiku iz linka gori (vcds) i mogu reć sve najbolje.Na golf 6 radi ko urica...

Ako misliš na verz. 12.12 onda ću te morati razočarati jer ne radi kodiranje kako treba :ne ......npr cornering

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 500-700kn kosta kvalitetan clone (usb kabel koji se spaja na OBD port) ciji se VCDS software da update-ati, a original kabel + soft je blizu 4000kn ako se ne varam (sa svim nametima).

Isto tako VAS5054A (glava koja se spaja na OBD PORT) kvalitetan kosta oko 800kn a programi ODIS-S i ODIS-E se skidaju s neta kako su kreknuti. Original necu ni spominjati cijenu :)

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je tvoja preporuka od gore navedenog i imaš li možda link gdje bi se mogao nabaviti neki solidan po toj cijeni za osobne potrebe ili vikend majstora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 500-700kn kosta kvalitetan clone (usb kabel koji se spaja na OBD port) ciji se VCDS software da update-ati, a original kabel + soft je blizu 4000kn ako se ne varam (sa svim nametima).

Isto tako VAS5054A (glava koja se spaja na OBD PORT) kvalitetan kosta oko 800kn a programi ODIS-S i ODIS-E se skidaju s neta kako su kreknuti. Original necu ni spominjati cijenu :)

 

1500 kuna sam platio mikro can original kabel vcds

 

ne cita starije od 2004e ali to mi ni netreba ,bitno da cita sve ove nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovni ili sto? Ako odes na rosstech stranciu tam se fino vide cijene, pa dodas postarinu, carinu i pdv i evo te. Ako kupujes pak od eu sellera onda i njihova marza i tak ali znam da sam si ja gledao i bilo je 3500kn

 

Microcan ne podrzava dosta vozila a i ima ove limitacije:

The Micro-CAN does not support Turbo Mode, the Clear All DTCs function or Activating/De-Activating Transport Mode. A HEX-USB+CAN is needed for those functions.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sa neke americke stranice ,zastupnici za ross tech ,a i to je bilo prije 2 godine dolar je bio ispod 5kn :) ispalo me super povoljno ,mislim da je bilo 254$ plus dostava 35$ ,doslo mi doma na adresu nisu carinili ,a da jesu opet bi bilo oko 2000 kn sve skupa

 

rade clear all dtc ,neki dan radio :D

Edited by Dario_ED30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitetan klon (VCDS_HEX+CAN) se ne može kupiti ispod 1200 kn (pod tim mislim klon koji koristi original SW a ne ove koji koriste krekane SW-e)

a original je negdje oko 3200kn i može se kupiti u Sloveniji i Srbiji pošto te dvije zemlje imaju distributere

 

Ovdje je popis Distributera originalnih kabela - Link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam malo ponude što imaju na Auto-Intern.de stranici i cijene se kreću od 149,00 do 407 EUR-a za novije modele sa podrškom za CAN-Bus koji meni ne treba. Ovaj za 149 EUR-a bi mogao biti zanimljiv samo to će morati malo pričekati ako se odlučim za njega.

Diagnoseadapter AI Multiscan USB...http://www.multidiag.de/deutsch-vag-12-12-2-vollversion.html

Ovi što se nude za 30-tak EUR-a bih mogao nešto prije riješiti a za početnika možda sasvim OK. Da mogu iščitati logove, možda uključiti/isključiti neke opcije ili poništiti greške ako se nađu. Verzija 12.12.3 ili 4, podržava dugo kodiranje a ova 14.10 verzija je nešto poboljšana od prethodne 12.12.3/4 ali ne podržava dugo kodiranje pa treba odlučiti što je prioritet.
01_Deutsch VAG 12.12.2 Vollversion.......................................http://www.multidiag.de/deutsch-vag-12-12-2-vollversion.html
02_VCDS 14.10 German version vag com hex usb interface...http://www.multidiag.de/vcds-14-10-german-version-vag-com-hex-usb-interface.html

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitetan klon (VCDS_HEX+CAN) se ne može kupiti ispod 1200 kn (pod tim mislim klon koji koristi original SW a ne ove koji koriste krekane SW-e)

a original je negdje oko 3200kn i može se kupiti u Sloveniji i Srbiji pošto te dvije zemlje imaju distributere

 

Ovdje je popis Distributera originalnih kabela - Link

Pa ne bi se bas 100% slozio sa ovim, klon koji koristi originala software takoder ima universal loader tako da nije 100% originalan a uskoro ce to rjesenje imat probleme..

Ja svoj vag com koristim nekoliko godina bez problema, uvijek imam najnoviji program ( 15.7.1 trenutna verzija, radi sva kodiranja bez problema u principu sve kao original...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam vcds al neradim mnogo s njim... radi đast fajn...kabel je slan u zg u sruk-a i taj leek je nesto radio na njemu pa po povratku sad moze radit mnogo vise stvari...

ugl kolega ivan s vcds-om rjesi neke stvari sta nije mogao vas i odis (u ovlastenom) tako da taj vcds i nije losiji od sluzbenih vag diagnostika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam vcds al neradim mnogo s njim... radi đast fajn...kabel je slan u zg u sruk-a i taj leek je nesto radio na njemu pa po povratku sad moze radit mnogo vise stvari...

ugl kolega ivan s vcds-om rjesi neke stvari sta nije mogao vas i odis (u ovlastenom) tako da taj vcds i nije losiji od sluzbenih vag diagnostika

Ako ti kabel prije nije mogao raditi neke stvari vjerovatno nije bio licenciran i taj leek je jel preflesirao vag da opet bude licenciran.

VCDS Vag Com je najjaca aftermarket dijagnostika za VW grupu tako da ne da nije los nego je extra...velika vecina i vlasnika vozila a i mehanicara koristi Vag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad čovjek pročita ovo sve na kraju ne zna šta da kupi. :) Evo ja bi kupio da mogu golfove petice radit jer imam peticu pa čisto da mogu podesit nekad neku sitnicu.

A spremam se na ugradnju MFSW, bc, Maglenki...

 

Može li mi netko reći na kraju koju kopiju i od koga mogu uzeti a da ne bacim pare a da mi može to sve?

 

Ako može i šesticu odradit, odlično, ali nije uvjet.

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad čovjek pročita ovo sve na kraju ne zna šta da kupi. :) Evo ja bi kupio da mogu golfove petice radit jer imam peticu pa čisto da mogu podesit nekad neku sitnicu.

A spremam se na ugradnju MFSW, bc, Maglenki...

 

Može li mi netko reći na kraju koju kopiju i od koga mogu uzeti a da ne bacim pare a da mi može to sve?

 

Ako može i šesticu odradit, odlično, ali nije uvjet.

 

LP

Shvacam sta zelis rec jer isto pitanje sam prije 5 godina sebi postavljao...

Uglavnom, moja domena su dijagnostike i programi vezani uz njih, mislim u to se najvise razumijem...

Imas po mome 3 opcije.

1. Najnovija VCDS dijagnostika sa nadogradnjama,( engleski jezik) trenutno 15.7.1 - najskuplja - nema problema sa internetom

 

2. 11.11.5 eng verzija + 12.12 ali samo 11.11.5 radi sve, 12.12 ne radi long coding s tim da obe verzije programa rade sa istim kabelom - duplo jeftinija nema problema sa internetom

 

3. 10.6 HR verzija + 11.11.5 eng verzija obe rade sve funkcije ali internet je problem i ako ovo mislis uzet onda apsolutno nikad ne bi smio imat internet na racunalu - cijena ista kao borj 2 otprilike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vcds 12.12 moze golf 5 i 6 radit bez problema

 

jel ima negdje kopija ta da se prodaje da znas covjeka da me nece preveslat?

 

Shvacam sta zelis rec jer isto pitanje sam prije 5 godina sebi postavljao...

Uglavnom, moja domena su dijagnostike i programi vezani uz njih, mislim u to se najvise razumijem...

Imas po mome 3 opcije.

1. Najnovija VCDS dijagnostika sa nadogradnjama,( engleski jezik) trenutno 15.7.1 - najskuplja - nema problema sa internetom

 

2. 11.11.5 eng verzija + 12.12 ali samo 11.11.5 radi sve, 12.12 ne radi long coding s tim da obe verzije programa rade sa istim kabelom - duplo jeftinija nema problema sa internetom

 

3. 10.6 HR verzija + 11.11.5 eng verzija obe rade sve funkcije ali internet je problem i ako ovo mislis uzet onda apsolutno nikad ne bi smio imat internet na racunalu - cijena ista kao borj 2 otprilike...

 

ok, koje su cijene ovoga svega sto si naveo i gdje mogu to nabaviti?

 

jer ako idem na njuskalo, na svakom oglasu "svaka radi perfektno". Ne zvuci nimalo uvjerljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvacam sta zelis rec jer isto pitanje sam prije 5 godina sebi postavljao...

Uglavnom, moja domena su dijagnostike i programi vezani uz njih, mislim u to se najvise razumijem...

Imas po mome 3 opcije.

1. Najnovija VCDS dijagnostika sa nadogradnjama,( engleski jezik) trenutno 15.7.1 - najskuplja - nema problema sa internetom

 

2. 11.11.5 eng verzija + 12.12 ali samo 11.11.5 radi sve, 12.12 ne radi long coding s tim da obe verzije programa rade sa istim kabelom - duplo jeftinija nema problema sa internetom

 

3. 10.6 HR verzija + 11.11.5 eng verzija obe rade sve funkcije ali internet je problem i ako ovo mislis uzet onda apsolutno nikad ne bi smio imat internet na racunalu - cijena ista kao borj 2 otprilike...

 

ja sam imao 12.12 i radilo je apsolutno sve ,prodo decku i evo dan dans ju koristi i kodiro je i xenone i PDC i jos svasta nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto vidis, o tome govorim.

 

najbolje onda sa foruma uzeti od nekoga kome radi 12.12.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4