4 4
RaZ0R911

Koju dijagnostiku uzeti?

Recommended Posts

 

jel ima negdje kopija ta da se prodaje da znas covjeka da me nece preveslat?

 

 

ok, koje su cijene ovoga svega sto si naveo i gdje mogu to nabaviti?

 

jer ako idem na njuskalo, na svakom oglasu "svaka radi perfektno". Ne zvuci nimalo uvjerljivo.

 

 

Na njuskalu 90% njih apsolutno nemaju pojma sta prodaju...

U globalu 800 ona prva najnovija i 400 one druge.....

Edited by mladen76

Share this post


Link to post
Share on other sites

frend je kupio ovaj prije par mjeseci i radi long coding

 

 

English/Germany VAG COM V14 VCDS V14 HEX CAN USB Interface support car to 2015.

 

https://www.wish.com/geek/m/c/550960902106d50b14024e09

Kupovina iz kine je uvijek lutrija i zato se treba znat sta se kupuje i sta je u kabelu jer izvani svi djeluju slicno a ima preko 10 verzija hardvera iznutra...

Ja osobno se bavim s tim pa znam o cemu pricam...

Ali ako se vec uzima iz Kine onda pazit na internet, apsolutno nikad ne koristit internet a ne samo ne koristit kad se radi sa programom i isprobat sve kad se kupi i obavezno paypal da ako bude problema moze ic nazad odakle je dosao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa nekim 12.20 je bio da su nakon x koristenja prestale raditi, imale su counter. Long coding je radio i na njima. Mislim da je sada taj problem rijesen.

Molio bi ove koji stavljaju linkove na piratski software i hardware da ga maknu i salju samo preko PM jer to nije dozvoljeno a i bio je problem da je Tapatalk blokirao forum jednom zbog toga.

 

Ako treba netko link na 12.12 neka se javi na PM (ima kineza koji imaju jako puno komentara, i kablovi rade a kostaju nesto sitno preko 100kn).

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, malo sam se na par renomiranih foruma raspitao za hq clone vcds kablove i nasao sam jedan sajt (na preporuku s tih foruma) u bugarskoj kaj prodaju vcds 15.7 kabel, radi long coding, ima update (preko njih). Traze 62€ +10€ shipping ako se uzmu tri ili vise kablova (shipping je za sve kablove zajedno). Kolega DumiG4 i ja smo se dogovorili da bi uzeli pa trazimo jos jednu ili eventualno dvije osobe pa da uzmemo. Ima tko zainteresiran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj mene zaboraviti kolega. :)
Ovo mi je prilika da nabavim dijagnostiku 15.7 koju sam i htio samo mi je bila malo preskupa da ju odmah realiziram. Može samo par fotki od kabela da vidim kako izgleda ili link u pm ako nije problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ali sutra jer sad sve tipkam preko tapatalka

 

Ps spojio sam onaj konektor, lupio i par slika ali nikako da sjednem za komp i uploadam - a informaticar sam po struci :)

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema problema.


Baš mi je drago da si riješio i da sve šljaka. Već sam mislio da ti nije bila dobra jer je ISO stopica malo mekša od originala ali ako malo pripaziš ide bez problema. Hvala za ovaj poduhvat, stvarno dobra ideja oko kupovine VCDS 15.7 kabela. Kada se kupuje u više primjeraka uvijek je bolje jer je cijena prihvatljivija ali najvažnije da ste izabrali dobar primjerak koji će raditi, imati nadogradnju i opciju dugog kodiranja, što se više poželjeti može. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva je usla i da, namucio sam se da je uguram jer je mekana, spigala se i morao sam je staviti na drugo mjesto jer tamo gdje bi trebalo nisam imao bas prostora da je tako mekanu umetnem. Definitivno trebam jacu, ali otom potom i ovo mi je super je je osigurac sad ispravno utaknut a pinovi sa straznje strane kutije. Da, sto se tice kabela, nadam se da ce biti odlican izbor. Ti si zainteresiran? Long Coding ti je poprilicno vazan jer centralna jedinica CECM (bordnetz) trazi long coding za sve opcije pa ja ne bi ni razmisljao uzimati bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjećaš se da sam te odmah upozorio.
Na žalost sve koje kupuješ preko ebaya su takve, osim originalnih koje imaju pojačani kontakt i sama po sebi je od kvalitetnijeg materijala, zato sam ti poslao dvije. Ja sam imao problem sa servisnim savjetnikom u ovlaštenom kojem skoro sve moram objašnjavati i doslovno mu poslati broj jer ako ga nema onda su uvijek neki problemi a baš tada ga nisam imao. Lik nije loš ali ovo mi ponekad ide na živce a mogao sam elegantno preko Zubaka naručiti i mir ali ne mogu u Zagreb radi par stopica. No ispalo je OK pa se ne žalim previše.

Da, jako sam zainteresiran oko VCDS 15.7. :)
Hvala na pojašnjenju oko dugog kodiranja, mada ću se morati malo upoznati sa pojedinostima od instalacije softvera i drivera pa do korištenja samog VSDS programa. Htio sam pitati kako izgleda kabel, odnosno da li je crni ili onaj plavo prozirni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znam da jesi, pa se nisam ni iznenadio a i takvog sam dobro iskoristio i sad mi je osiguracka kutija kako treba biti.

 

Kabel bi prema slikama i prema iskustvu trebao biti crne boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

Pitam jer sam ih vidio i u drugim izvedbama, mada to nije toliko bitno ali decentna crna boja mi se nekako vise svidja. Sto se placanja ti ce samo posalji iznos i broj tekuceg racuna IBAN na pm kada se odlucite naruciti, ja sam spreman. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koji imaju VCDS instaliran na osmici. Radi li VCDS bez problema na Windows 8.1 ili je bolje koristiti ga na sedmici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koji imaju VCDS instaliran na osmici. Radi li VCDS bez problema na Windows 8.1 ili je bolje koristiti ga na sedmici?

Zavisi koju verziju koristiš...... :gleda

 

Najnovija verzija 15.7.1 radi na win7,win8 i win10...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, jos ne koristim niti jednu :) ali su nam u dolasku verzije 15.7 pa sam se htio informirati da li ima razlike gdje je instaliran VCDS. Imam Lenovo PC-tablet sa ekranom osjetljivim na dodir, olovkom i sa instaliranim Windowsima 8.1 pa sam njega htio iskoristiti za dijagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koji imaju VCDS instaliran na osmici. Radi li VCDS bez problema na Windows 8.1 ili je bolje koristiti ga na sedmici?

 

Sad sam upravo pogledao, verzija 11.11.3 radi bez problema na Win 8.1 i Win 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na info iz prakse ili netko tko je koristio VCDS bilo koja verzija 11, 12 ili 15 na sedmici i osmici da vidim ima li neke razlike i da li na jednim Windowsima radi bolje, odnosno ima li nekih problema ili nesto slicno. Ako nema razlike gdje je instaliran, sve pet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel neko zna jel se može sa VCDS dijagnostikom vidit jel vraćana kilometraža na golf 6?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na golf 5 moze ja sam gledao sa vcds ecu mileage aplikacija edc15/16 moze trebalo bi golf 6 da moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iman vcds ver 12.12.3 i javi me se kad iden na milage aplik -VCDS was not able to retrive a milage from this ecu.the ecu is either not supported, or does not store milage-.

btw, neznam jel povezano sa ovim al imam grešku na instrument ploči kod dijagnostike 10485825-internal control module memory check sum error

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iman vcds ver 12.12.3 i javi me se kad iden na milage aplik -VCDS was not able to retrive a milage from this ecu.the ecu is either not supported, or does not store milage-.

btw, neznam jel povezano sa ovim al imam grešku na instrument ploči kod dijagnostike 10485825-internal control module memory check sum error

Ako je to mk6 2009 1.6 TDI CR CAYB 66kW onda ne možeš provjeriti kilometražu u ECU jer taj auto ima ECU SIMOS PCR2.1 a VCDS može čitati samo EDC15 i EDC16

A što se tiče ove greške za checksum u ploči sve mi se čini da je malo prepravljana kilometraža u eepromu i checksum se ne poklapa sa originalnim vrijednostima

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4