1 1
tommek10

grudnjak za haubu

Recommended Posts

Moje iskustvo pokazuje da je stanje potpuno drugacije. Ono sto je istina da se na haubi najbolje vidi nekavo ostecenje jer je najravnija povrsina i kod saniranja treba lakirati citavu haubu i ste strane zastita haube ima smisla ali da je 90% ostecenja na haubi em nije tocno em nije ni logicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam kako ti vozis ali kamenčići ne padaju iz neba sigurno. Po tvome je onda i krov jednako izložen kao i hauba. Najizlozeniji je prednji branik, maska,farovi, jednim manjim dijelom blatobrani i prednja trećina haube. No nebitno, a ima li logike ili ne zadrži za sebe jer je to prozvakano dosta puta već. Ja sam postavio pitanje ljudima koji ga koriste kao ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam kako ti vozis ali kamenčići ne padaju iz neba sigurno. Po tvome je onda i krov jednako izložen kao i hauba. Najizlozeniji je prednji branik, maska,farovi, jednim manjim dijelom blatobrani i prednja trećina haube. No nebitno, a ima li logike ili ne zadrži za sebe jer je to prozvakano dosta puta već. Ja sam postavio pitanje ljudima koji ga koriste kao ja.

Logicno da nisam tvrdio da su svi djelovi jednako izlozeni nego od svih djelova koji jesu da mi je hauba najmanje ostecena.

 

Vezano uz boldano onda od svega toga stitis samo prednju trecinu haube? Koja je svrha takva parcijalna zastita? Sto si onda ne napravite grudnjak za sve te djelove? I da slazem se s tobom koji djelovi su najvise izlozeni no bas od tih pobrojanih djelova meni je hauba najmanje ostecena. Na mom autu jos i dosta lakirani pragovi nastradavaju. Tako da iz mog iskustva tvrdim da je izjava kako je 90% svih ostecenja na haubi smijesna.

 

Meni je jednostavno apsurd na otvorenom autu, stiti trecinu haube nekakvim kozama i to obicno rade osobe koje auto koriste u normalnim uvjetima eksploatacije (obicna cesta) dok oni kojima bi to i imalo neke konkretnije koristi (kao recimo terenski radnici) to redovno ne koriste.

 

Postavlja se pitanje da li se to stavlja stvarno radi zastite ili cisto radi sminke. A onaj tko stavlja grudnjak na haubu radi sminke, po meni osobno, nema nikakvog ukusa.

 

Sad ces reci da se o ukusima ne raspravlja, ali realno gledajuci, pol foruma su rasprave o ukusima, vrste i boje felgi, boje aute, koje farove itd...

 

No eto, sad sam se raspisao a odmah sam u prvom postu dao odgovor na pitanje, da mislim kako svaka zastita moze i bude s vremenom ostavila razliku naspram nezasticenog djela. Ako se grudnjak redovito skida i cisti, ne bi trebalo biti problema. Uostalom, vec je bilo rasprava na tu temu i mislim da su neki pricali da im je i ta zastita izgrebala lak (ili mozda neki drugi problem).

 

Recimo na samoj ovoj temi, par njih priznaje da je to radi sminke, a jedan kolega kaze da mu se vidi crta izmedju grudnjaka i kako treba skidati i prati. Dakle isplativost tih grudnjaka je upitna sama po sebi , kao cuvas od kamencica a onda dobijes razlike u boji, a jos kad kao sto sam priznajes stiti trecinu haube uz sve ostalo nabrojano sto se ostecuje, po meni nema nikakvog smisla.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

o6a3c0.jpg

 

Po meni je ovo jedina vrsta potpune zaštite od kamenčića al naravno auto izgleda kao smrt ako nije crne boje. Pa tko voli neka izvoli!

Edited by MarkoTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, to je zastita od kamencica. Ali to nitko ne stavlja jer im je to ruzno, ali onaj komadicak koze na haubi je sminka a opravdavaju da kao stiti, ma daj...

Uostalom sto to stavljati ako ces pol godine skrivati auto da bi drugu polovicu imao pinkicu ljepsi auto. Ok, kao sto rekoh razumijem da to stavljaju ljudi koji imaju dosta terenske voznje pa time ipak dosta zastite ali za obicnu cestu, to stvarno nema nekog pretjeranog smisla.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom forumu stalno neka prepucavanja. Pa ak ce netko stavit dildo na haubu ako misli da ce mu to zastitit neka stavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom forumu stalno neka prepucavanja. Pa ak ce netko stavit dildo na haubu ako misli da ce mu to zastitit neka stavi

Upravo tako, zato sam se i isključivo iz daljnje rasprave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covjek pita za savjet za nesto sta ima koristi odredeno vrijeme, zadovoljan je i smatra da mu je potrebno ili ga veseli nebitno. Zasto se projektilski uvjek moras raspravljati da je to nepotrebno jer ti tamo mislis? On to ima i zeli iz toga izvuci najvise i nepotrebno je pisati da je to tebi glupost jer sa time ne pomazes covjeku nego spamas temu. Nekada je bolje neke stvari zadrzati za sebe i presutiti. Nitko tebe ne tjera da to stavljas. Bez ljutnje, ali sam primjetio da uvijek ako netko nesto radi za sta ti smatras da je glupo uvijek moras nametati svoje misljenje i tipkati postove od 6 metara. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas uvjerenja da je bas dobro imat grudnjak za haubu jer prvi dio haube je meni bio jako potučen i grudnjak bi me spasio od toga, ali normalno i branik nastrada, pa sam sve to rijepio novim lakiranjem. Ne sviđa mi se grudnjak i to je jedini razlog zašto ga ne stavljam kod sebe.

 

Na nekim autima sam ga viđao i dobro mu stoji, ali ima i onih gdje mi je full ružan , kao npr. kod mojeg.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covjek pita za savjet za nesto sta ima koristi odredeno vrijeme, zadovoljan je i smatra da mu je potrebno ili ga veseli nebitno. Zasto se projektilski uvjek moras raspravljati da je to nepotrebno jer ti tamo mislis? On to ima i zeli iz toga izvuci najvise i nepotrebno je pisati da je to tebi glupost jer sa time ne pomazes covjeku nego spamas temu. Nekada je bolje neke stvari zadrzati za sebe i presutiti. Nitko tebe ne tjera da to stavljas. Bez ljutnje, ali sam primjetio da uvijek ako netko nesto radi za sta ti smatras da je glupo uvijek moras nametati svoje misljenje i tipkati postove od 6 metara. ;)

 

Taj grudnjak ima upitnu isplativost, stiti svega 15% izlozene povrsine koje su podlozne udarima kamencica, stiti (prema mom iskustvu) najmanje izlozen dio od citavog fronta, vizualno je ruglo koje za koje se vidi da je isto kao i presvlaka na sicevima (za koju se svi slazu da je blesavo stavljati presvlaku na siceve jer kao koji k imas auto i siceve ako ih cuvas za nekog drugog i opravdani su samo u ekstremnim slucajevima eksploatacije auta) i jednostavno po meni nema nikakog smisla. Ujedno, nesto sto se potpuno, namjerno ili nenamjerno ignorira je i to da sam ja dao odgovor na konkretni upit i da sam tek aktivnije reagirao na izjavu da grudnjak stiti 90% ostecenja od kamencica. Mogao sam i gore reagirati usmjesno napisati da je to smijesno, mogao sam jednostavno tomeku reci da laze, ali nisam jer mi nije bila namjera provocirati nego samo argumentirao objasniti da to i nije bas tako. Ono sto sam ja zeznuo, da nisam dobro procitao sto je covjek napisao i da je 90% ostecenja sto se desavaju na haubi na tom djelu. To je moj zajeb i ne sramim se priznati to.

 

Iako ja pisem kilometarske postove, moji postovi su vise u skladu sa pravilima foruma naspram mnogih clanova foruma pa ne vidim ikakav problem u tome. Primjetio sam da zivciram pojedince koji se ne znaju bas pristojno ponasati i kojima istina smeta. Ne tvrdim za tebe da si ti taj ali obicno se za mene zakace ljudi koji se hvale svojim neplacenim kaznama i nocnim provodima pritom koristeci primitivan jezik, pa jednostavno nemam razloga da bi prestao sa time sto radim.

 

Zao mi je kaj mnogima ne pase to kaj govorim, ali tak je kak je. Onom kaj stalno radi prekrsaje u prometu i time se hvali reci cu da to nije pohvalno, onom kaj vozi bebu na prednjem sicu a da ne ugasi aribag recu da ugrozava djete, ako neki tjuner popljuje tudji auto u usporedbi krusaka i jabuka i pritom bude izrazito pristran i to cu reci, ako admini ne rade svoj posao i to cu reci. Kad nesto krivo izjavim i kad me se demantira, ja cu priznati da sam zeznuo i ispricati se. Za razliku od drugih, ja ne vrijedjam ikoga, pa mi je savjest cista.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neotvaram topic bezveze

Jel neko zna mozda di ima za kupit ono kao ko neka traka za haubu da se neotvara do kraja to sam vidio negdje i nemogu sad nigdje to nac ak kuzite uopce na kaj mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa stvlja one vezice za kljuceve sta se stave oko vrata koliko sam skuzio. Iako mi to nikad nije bilo bas jasno al ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi na gepek stavio da mi ga neotvara do kraja jer mi lupi u zid u garazi

A i vani ono otvorim na pola gepek za mjuzu

Edited by Roza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna netko kako se grudnjak ponaša na cca 150, dali proizvodi neke zvukove? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li tko iskustva s ovakvim deflektorom za haubu?

s-l500.jpg

Mislio sam staviti na sharana, ali ne znam koliko je efikasno. hauba je kod sharana prilično uzdignuta, pa ne znam koliko uopće ima smisla. nije mi ružno kao ona kožna zaštita, ali ne bih stavljao ako je besmisleno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1