4 4
goran98

Golf 7 - preklapanje vanjskih zrcala

Recommended Posts

Nadam se da ću postaviti pitanje u odgovarajućoj temi (početnik sam pa će mi se nadam se oprostiti ako sam profulao temu).

Uglavnom zanima me kako manualno preklopiti vanjska zrcala na Golfu 7. Vjerojatno zvuči glupo ali evo ja pokušavam preklopiti i ne ide...strah me upotrijebiti silu jer bi moglo nešto "kvrcnuti". Uglavnom pokušao sam lagano pomicati na sve strane i ne ide...

Napominjem da auto nema mogućnost elektronskog preklapanja. Ima samo elektronsko podešavanje (opcija sinkronizirano) i grijanje zrcala.

Unaprijed zahvaljujem na savjetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sad probah... manualni ide vrlo lako.. na struju nece bas... Neide pod 90 nego malo prema gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi probao sam po 100-ti put al ne ide. Jednstavno počne krckati unutra i strah me upotrijebiti silu. Uostalom to bi trebalo ići lagano.

Uglavnom sad me zanima slijedeće...Vi koji imate mogućnost elektronskog preklapanja, dali vi možete i manualno preklopiti ili isključivo morate koristiti elektroniku?

 

Možda je kod mene elektronika....ali zašto onda na onom podešivaču na vratima nema oznake elktronskog preklapanja već su samo 0, 1, 2 i oznaka za grijanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na Passat B6 krcka isto i prvi put mislis da ce sve puknuti. Odi u ovlasteni pa nek ti oni trgaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam nikada ni pomislio da pokušavam sklopit ručno....za prvi put ti je to tako čini se da će puknut....čovječe samo ih trzni i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svoje imam elektronski sklopive,a kad zaboravim samo s rukom gurnem prema unutra i to je to,na skupljijim autima je isto tako npr Passat CC isprobano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspio sam preklopiti manualno koristeći malo "više sile". Jbg bio sam u početku previše oprezan jer i u manualu piše da se ne smiju preklapati na silu pa me to još više zbunjivalo. I još kad čuješ onaj krckavi zvuk plastike...čovjek postane skeptičan...više ne vjeruješ samom sebi...

Uglavnom sve 5! Hvala na savjetima!

Edited by goran98

Share this post


Link to post
Share on other sites

tihica nisi kodirao kad zaključaš auto da se automatski sklope?

 

nisam,jel znaš kako bi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...pogledat cu kad dodem sa posla ali mislim da su ti to odmah trebali stavit u pogodnosti(znači ti imaš na onoj tipki gdje štimmaš lijevi i desni retrovizor i grijanje retrovizora imaš prekidač koji izgleda ovako Mirror-Adjusting-Knob-Switch-Heat-Fold-F?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti par linkova pa malo prouči

http://forums.thecarlounge.com/showthread.php?6080873-DIY-Installing-Auto-Folding-Mirrors-and-enabling-auto-dip-for-reverse

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=86442

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=44427

http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f112/electric-folding-mirrors-how-retrofit-60744.html


znam da se sigurno može...još imaš opciju da kodiraš da se otvaraju retrovizori kad otključaš auto ili kad staviš ključ u bravu i daš kontakt....a kada zaključavaš svakako se sklapaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra fora al mene bi zivciraro to sklapanje na svako zaklj otklj. a vjerujem da bi kroz gidine i crklo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja uopće nisam znao da imaju neki vw -ni to prekplapanje a da nije automatski....:S informacija hvale vrijedna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

da ne otvaram novi topic, imam pitanje vezano za sličnu temu. Dakle, imam automatsko preklapanje retrovizora. To mi je uključeno, i radi tako da se sklope kad zaključam auto, a otklope tek kad dam kontakt. Navodno updateom softwarea se otklapljaju kod otključavanja, no ovako kako je kod mene je možda zgodnija opcija. No, imam i one puddle lightse u retrovizorima i ono što bih volio je da kad otključam auto da se ta svjetla upale ako je mrak. Jel zna netko kako da to izvedem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš uključen coming/leaving home?

 

Coming home imam, a leaving home trenutno nemam, ali imao sam i ako se dobro sjećam (dozvoljavam da griješim), ta svjetla se nisu palila.

 

E sad, isključio sam jer nisam htio da mi se ksenoni pale, pa dok sjednem u auto ugase se i onda ih opet palim, zato sam ugasio leaving home. Tu sam također htio pitati, ako ima neki meštar od VCDSa, da li mogu namjestiti da mi se umjesto ksenona, tj. kratkih svjetala, pali dnevno svjetlo kod leaving home funkcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu maglenke

 

[09] Central Electronics

Security Access and enter 31347

German text under "Comfort-Illumination"

Set the new value drop down to "Fog Light"

 

Pogledaj u tom izborniku sta ti je jos ponuđeno osim "Fog Light" pa izaberi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ubacim, cura ima ibizu fr 2007.g, ima retrovizore na struju al samo se sklope ak iznutra okrene kotacic, jel se da slozit da se sklope kad zakljuca auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na polu imam mogucnost isto tako kad zakljucam sklope se a kad ubacim kljuc onda se otklope...jel se moze uopce to iskodirat da se otvore kad se otkljuca?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš uključen coming/leaving home?

Evo isprobao.

 

LeavHome uključen, autofold isključen - svjetla ispod retrovizora se pale.

 

LeavHome uključen, autofold uključen - svjetla se ne pale.

 

Dakle, svjetla rade samo ako su otklopljeni.

Edited by Maverick25

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Mogu maglenke

 

[09] Central Electronics

Security Access and enter 31347

German text under "Comfort-Illumination"

Set the new value drop down to "Fog Light"

 

Pogledaj u tom izborniku sta ti je jos ponuđeno osim "Fog Light" pa izaberi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tu mi nešto fali, nemam pojma kuda da idem nakon unosa access codea. Imaš detaljnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu mi nešto fali, nemam pojma kuda da idem nakon unosa access codea. Imaš detaljnije?

Central el.

31347

Adaptation

4-comfort illumination

Value:fog lights

 

Probaj tako

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4