0
RoMario44

Servis u AUTOZUBAKU ili negdje...? Savjet molim!

Recommended Posts

Došlo vrijeme da promijenim ulje i filtere na automobilu VW Jetta TDI 2011...

 

DVOJBA - izmijeniti ulje i uljni filter te vijak kartera u Autozubaku gdje mi za to traže cca.700 kn ili te sve dijelove kupim sam za cca 350 kn i promijenim negdje sa strane...a za te pare koji oni traže mogu izmijenit sve filtere.

 

DVOJBA - kažu u Zubaku da bi bilo dobro promijeniti kod njih uz originalni paket zbog produženog jamstva, kao ako se nešto sjebe da se može tražiti jamstvo... što čisto sumnjam jer je vozilo kupljeno u Njemačkoj, ima preko 140 000 km i preko 4 godine starosti?!?

 

Druga DVOJBA - do sada po servisnoj knjižici uljevano ulje CASTROL EDGE PROFESIONAL 5w30 Longlife i dalje bi najradije nastavio uljevati to ulje, a ne kako u Zubaku preporučuju SHEL ULTRA AV L 5W30, a preporučuju ga vjerojatno zato što imaju sa Shelom ugovor pa ga forsaju, i na samom autu je čep od Castrola vjerojatno nisu ludi kad su tako predvidili da se sipa Castrol....

 

Što napraviti, napraviti mali servis u Zubaku ili kupiti dijelove sam gdje dobijem popust i dat nekom malo boljem majstoru da to izmijeni...?

 

Hvala svima i častim pivom! ;-)


P.S.Frka me ako promijenim sam negdje gdje cu proci upola jeftinije pa ne daj Bože nešto ode i ne priznaju pod to jamstvo...

A druga stvar bolesno mi dat za to sto eura..previše je!

Treća stvar, gledajući servisnu knjižicu sada bi trebao izmijeniti uz sve gore navedeno i filter zraka i goriva a njima na kompjuteru kaže inspekcijski servis samo ulje i uljni filter... hm..? Aj sad ti budi pametan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savjetujem ti da sve radiš u nekom od ovlaštenih servisa i da zaboraviš na dvojbe koje spominješ. Oko ulja bi se dalo raspravljati ali kao primjer navodim koje se ulje koristilo kod mojeg G4 iz 2003 kojeg sam kupio prošle godine. Od prvog dana koristio je SE AGIP IL 7007 LongLife ulje sa normom VW 506.01 koji je bio po preporuci i žigom ovlaštenog servisa navedenog u servisnoj knjizi vozila. Tražio sam isto LL ulje samo od Castrola ali ga ovlašteni nije imao u ponudi pa sam prešao na VW 505.01 Castrol Edge 5W-40 pošto godišnje jedva navučem 5000tkm, ulje je više nego dobro. Znači ako ja mogu za auto iz 2003 dati 100 EUR-a za servis i biti miran do slijedećeg servisa ne vidim zašto imaš dvojbi oko zamjene. Filter kabine/klime i zraka ako si vičan možeš sam promijeniti kupujući MANN-ove filtere a sve ostalo prepusti servisu. No krajnja je odluka ne tebi pa odluči sam što je najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neotvaram novi topic. Imao sam saobraćajku, nisam kriv. Razbijen mi je zadnji kraj (prtljažnik, branik....) Di mi je najbolje odvest auto na popravak pošto ja neplaćam nego osiguranje. Znači AutoZubak, Porche, Štasni ili ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje u ovlasteni i nek stavljaju sve novo dobis i garanciju na lak i dijelove

I nemas brige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neotvaram novi topic. Imao sam saobraćajku, nisam kriv. Razbijen mi je zadnji kraj (prtljažnik, branik....) Di mi je najbolje odvest auto na popravak pošto ja neplaćam nego osiguranje. Znači AutoZubak, Porche, Štasni ili ...?

Dojkić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0