1 1
tomos222

golf 6 amortizeri

Recommended Posts

Poz,

dns dok sam mjenjo gume reko mi gospon da mi je malo propiso prednji amortizer,eh sad kad vec mjenjam stavio bi sva 4 sportska s oprugama, pa molim neke prepourke.

Gledo sam ovak nes: http://www.tatechnix.de/tatechnix/gx/product_info.php/info/p4081_ta-technix-sport-suspension-kit-vw-golf-6-type-1k-25-25mm.htmlkaj mislite o tome ili nes drugo po takvoj cijeni, znaci do nekih 2000kn.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam kolko auto ima al neznam kolko amortizeri posto je uvoz,al nema veze poanta je dal su dobri oni koje sam linko il neki drugi u toj cijeni :D?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo mene nazad, stavio bi bilstein b4 mozda, na kolko mm opruge mogu ic ti amortizeri? stavio bi -30mm al cujem da je prokit tvrd od eibacha jel istina to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eibach sportline je super,nije tvrd niti malo ...a za prokit govore mnogi ovako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ti imas -5 sportline, kak se ponasa ak ima 4 osobe u autu, prek lezecih,rinzoli itd? jel zna strugat il sve super?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,4 osobe se niti ne voze u autu,ostalo sve ok,ak očeš javi se sutra na mob,u zg sam pa možeš vidjet kak je na 205 55 16

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo mene nazad, stavio bi bilstein b4 mozda, na kolko mm opruge mogu ic ti amortizeri? stavio bi -30mm al cujem da je prokit tvrd od eibacha jel istina to?

B4 kod mene već 40tis na -40mm...I još su odlični..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na B4 odvozio 10tkm sa Eibach Pro Kit -30 na Polu 6n2. B4 može podnijeti ProKit, ali nije to to. Ispočetka se činilo dobro dok se federi nisu "razradili", međutim poslije je poskakivanje počelo ići na živce. I ne, amortizeri nisu u banani (na testeru sa ProKit su imali 70/75% prigušne sile) , da ih prelakiram mogao bi ih vratiti u trgovinu.

 

Pro Kit je mekši od OEM opruga u kompresiji, i još kad tome dodaš normalne duljine standardni amortizer, bouncing efekt zajamčen. Inače, dobra kombinacija za normalnu svakodnenu vožnju sa puno manje poniranja i body rolla, uz zadržavanje udobnosti, pa čak i udobnije. Trebalo bi skratiti amortizere za eliminaciju poskakivanja, ali...

 

Za performanse i sigurno jurcanje visokim brzinama zavojima ova kombinacija nije. Iznimno može biti, ali samo ako je cesta poput biljarskog stola ravna.

 

Pro Kit / Sportline opruge su prvenstveno dizajnirane i prilagođene B6/B8 amortizerima . Inače, ProKit&Sportline za Polo 6n2 imaju jednak spring rate.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,izgleda da ce za pocetak ic prokit na oem amortizere dok nedaju svoje,nakon toga cemo vidjet za b6/b8 ili tak nekaj. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

moji amortizeri u kombinaciji s pro kitom su imali na tehnickom pregledu prigusenje oko 54%, sad jel to dobro ili ne nemam pojma..auto ima 72000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod 45% je lose. Oko 70% najbolje. Vise ni ne moze biti jer onda nebi funkciju imali. Moraju propustati-amortizirati udarce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak ti se ponasa auto s prokitom,jel prenizak za lezece i rinzole il sve oke

odlicno, ja sam pre zadovoljan, nije pre nizak..jedva da skuzis da je spusten

 

11158131_1603917003179221_550746792_n.jp
Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehh, onda vec moram amortizere kupit odma,a to je vec veca investicija posto i zamasnjak moram mjenjat, a prokit malo rabljan mogu dobit u pol cijene pa sam ga uzo. Hvala sve jedno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz.

Stavio bi bilstain b6 ili b8 u kombinaciji sa h&r 30mm oprugama.

Jel netko vec stavlja tu kombinaciju na Golfa6 a da je vec ima tvornicki sportski ovjes? Dobije li se sta na visini odnosno nizini ?. Znaci brine me da mozda nece bit neki pomak jer je auto vec sa tvornicki sportskim ovijesom. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Past ce ti jos 1.5cm

Ustvari ako h&r deklarira 30mm neznaci da ce biti i toliko nemam iskustava s h&r.dok eibach koliko deklarira toliko i spusta.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1