7 7
Rasma

Rezultati tehničkog - zacrnjenje

Recommended Posts

Pozdrav,

znam da je bilo razgovora oko zacrnjena TDI na tehničkom, ali jedna stvar mi nije jasna.

Imam mk6 1.6 tdi cca 80.000 km.

 

Neki dan sam bio na tehničkom i malo pričao sa čovjekom koji mi je pregledavao auto i malo smo pričali o EGRu, DPFu i ostalim problemima na autu.

Rekao mi je da ako se skine dpf auto pada na tehničkom jer zacrnjenje mora biti 0.00 na autima koji imaju DPF. On je sve izmjerio i rekao da je auto super.

 

Kasnije gledam rezultate ekotesta i oni su:

 

"1 (m-1): 0,64

2 (m-1): 0,30

3 (m-1): 0,12

4 (m-1): - .....

 

Srednje zacrnjenje 0,35*"

 

Sad mi nije jasno kako mora biti 0.00, a moji su rezultati daleko viši.

 

Kakvi su Vaši rezultati ekotesta na serijskim autima?

 

Hvala,

 

(planiram vaditi dpf jer mi pali regeneraciju svakih cca 200 km, 90% je gradska vožnja + molim preporuku gdje fizički izvaditi DPF i da li postoji mogućnost da se stavi cijev, pa da se DPF danas sutra može vratiti ako bude problema)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zacrnjenja mora biti

2. Ako ti je auto malo zagušen odi na autocestu 4 brzina i vozi se na 3000-4000 okr/min 10tak minuta da se čađa izbaci

3. Ako skineš DPF padaš i na tehničkom to ću ti odmah reći (jedino ako imaš vezu) jer će ti već u grabi vidjet da ga nemaš. A zacrnjenja će biti jako.

4. Imaš soluciju da ti vulkanizer napravi rupu u DPF i kroz to provuče cijev. Fizički ga imaš ali ničem ne služi

 

Ako nemaš neki veliki razlog za skidanjem onda ga ni nemoj skidat, moj savjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultat 0.00 na novim vozilma nisam viđao,, priča bedastoče, jer gornja granica ti je 1.50, a ti si dosta daleko od nje, po meni ovu su čisto uredni rezultati.

A što se tiče DPF-a, sofverski se može isključit koliko mi je poznato, pa odi rađe na tu soluciju nego fizičko uklanjanje/blokiranje.

Kolega koji je na svom isključio, nije imao ništa lošije rezultate na tehničkom nego s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega ili sam ja neinformiran ili si nešto pobrkao s softverskim isključivanjem DPF-a. Ako je ovo prvo ispričavam se, no to mi zvuči kao da softverski isključiš začepljeni katalizator. DPF bi prvo trebalo skinuti pa ga tek onda softverski isključiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega ili sam ja neinformiran ili si nešto pobrkao s softverskim isključivanjem DPF-a. Ako je ovo prvo ispričavam se, no to mi zvuči kao da softverski isključiš začepljeni katalizator. DPF bi prvo trebalo skinuti pa ga tek onda softverski isključiti.

Možda sam se krivo izrazio, njemu je DPF ostao fizički, ali nema više nikakvu funkciju, isključena je regneracija, nešto se ''prčkalo''po ECU, a sad baš sve detaljne neznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zacrnjenja mora biti

2. Ako ti je auto malo zagušen odi na autocestu 4 brzina i vozi se na 3000-4000 okr/min 10tak minuta da se čađa izbaci

3. Ako skineš DPF padaš i na tehničkom to ću ti odmah reći (jedino ako imaš vezu) jer će ti već u grabi vidjet da ga nemaš. A zacrnjenja će biti jako.

4. Imaš soluciju da ti vulkanizer napravi rupu u DPF i kroz to provuče cijev. Fizički ga imaš ali ničem ne služi

 

Ako nemaš neki veliki razlog za skidanjem onda ga ni nemoj skidat, moj savjet.

 

Ovo pod 2 mi nema nekog smisla. Tu se samo dere puno ali nema nekog posebnog efekta jer opterecenje nije bas neko zato i tako lako dodje do 4000rmp. 10tak min na ful gasu u krajnjoj brzini je puno bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultat 0.00 na novim vozilma nisam viđao,, priča bedastoče, jer gornja granica ti je 1.50, a ti si dosta daleko od nje, po meni ovu su čisto uredni rezultati.

A što se tiče DPF-a, sofverski se može isključit koliko mi je poznato, pa odi rađe na tu soluciju nego fizičko uklanjanje/blokiranje.

Kolega koji je na svom isključio, nije imao ništa lošije rezultate na tehničkom nego s njim.

Da se možda nisi zbunio i da ti nije rekao EGR. Jer EGR se softwerski može isključiti, DPF čisto sumnjam, bar tak mislim jer nisam nikada čuo za to..

 

 

 

Ovo pod 2 mi nema nekog smisla. Tu se samo dere puno ali nema nekog posebnog efekta jer opterecenje nije bas neko zato i tako lako dodje do 4000rmp. 10tak min na ful gasu u krajnjoj brzini je puno bolje.

 

Možemo reći da je bolje u 4toj ful gas :D 5ta i ful gas bi me koštala malo skuplje, ako razumiješ na što mislim

presretac_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

dpf iskljucit i uklonit celije unutra i to je to ,nikakav pad na ekotestu nece bit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se možda nisi zbunio i da ti nije rekao EGR. Jer EGR se softwerski može isključiti, DPF čisto sumnjam, bar tak mislim jer nisam nikada čuo za to..

 

 

 

Ne, nisam se zabunio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolazi eko test bez dpf garantirano. Obavezno ga fizicki skiniti pa onda i iskljuciti ga. Definitivno preporuka kod svakog dizela novijeg. Dok je auto jos nov taj dpf i funkcionira al onda nakon mekog vrimena pa senzor ,pa ovo ,pa ono i na kraju dpf zacepljen i triba drugi i tu padas na ledja kad cujes cijenu. Sve vise ljudi se odlucilo u zadnje vrime na to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pogledao na B stupu mi stoji 0,60.

Ako skinem DPF na koliko ce cca skociti to zacrnjenje?

 

Nebi htio da mi auto bude čađav kao da je lokomotiva, niti da mi turbina fućka i zavija ako se to izvadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

te fore sa dvojkama su na razini djece...

 

stara generacija motora i nova nema veze jedna s drugom...

 

kao prvo dvojka ima max zacrnjenje 2,5

 

moj 2.0 TDI ima max zacrnjenje 1.5

 

vecina novih dizela ima max zacrnjenje 0,5-0,8...

 

DPF se moze ukloniti i vecina auti nece dimiti previse jer ipak nisu ubijeni i relativno su novi...nakon 100tkm ce to biti drukcije vjerojatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na fiat cromi 1.9 jtd sa 280 000km je skinut dpf i auto najnormalnije prolazi tehnicki. I auto je ubijen od neodrzavanja. Passat 2.0 tdi skinut dpf 3xx xxx km i prolazi tehnicki.

Renault scenic 1.5 dci 180 000km skinut dpf i prolazi tehnicki.

Triba bi se sititi jos par auta sa priko 200 000 koji su skinili pa prolazu najnormalnije teh.

E i svi gori su auti od starijih ljudi koji se manje vise voze vecinom po gradu i nisu raspuhani. Moja preporuka ka mehanicar je da drzite dpf na autu dok je ispravan a cin pocme zafrkavati s njim doli. Takodjer bi na svom autu trenutno skinija dpf i egr off al si jos uvik nemogu priustiti auto koji ga ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko god ide na tehnicki nek propuse auto prvo, vidi se da se nakupilo po rezultatima


1 (m-1): 0,64

2 (m-1): 0,30

3 (m-1): 0,12

Kod mene je srednje zacrnjenje prije 2 godine bilo 0,04 a prosle godine 0,07 smjesno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje iskustvo potvrđeno na MK6 2.0 tdi sa DPF i Caddy 1.6 TDI sa DPF.

 

Zacrnjenje 0.0

 

Caddy je kupljen prošli tjedan pa za njega nemogu puno reći, ali Golf je svojih cca 140 000 km napravio 90% na autoputevima i magistralnim cestama i mozda 3-4 puta u toj kilometraži sam primijetio da na leru (sa radnom temperaturom motora) radi na povišenim okretajima (vjerojatno regeneraciju), a još nijednom nije upalio lampicu DPF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakonski od 2009 su svi max zacrnjenje 1.5.

u kvadratiču na naljepnici piše zacrnjenje po proizvođaču.

na dosta auta se nemože niti izmjerit zacrnjenje. bude 0.00.

bez dpfa ne prolazi ekotest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji rezultati g5 1.9TDI+ 285tkm na satu (bez dpf-a)
Od prije 4 dana

s32akn.jpg

Edited by RAZZOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

dpf iskljucit i uklonit celije unutra i to je to ,nikakav pad na ekotestu nece bit

tocno to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj polo 2014g sa 1.4 tdi em i 50tkm na satu je imao 0.03 sva tri mjerenja sa nafrkanom varalicom do ibera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jučer sam bio sa Passatom na tehničkom, 2011, 2.0TDI sa DPF-om, 111000km i zacrnjenje 0,00 u tri mjerenja. Stil vožnje je svaki dan cca 40km vožnje preko Sljemena. Pretpostavljam da auto sam radi pasivnu regeneraciju u vožnji jer se relativno brzo zagrije ulje (ipak ima dosta vožnje uz/niz brda). Već skoro 1000km nije napravio aktivnu regeneraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tako bliži opet onaj dan u godini kad me lagano hvata panika, u cetvrtak imam tehnicki, fobija i borba oko zacrnjenja lagano raste. Svake godine borba dva dana, mrcvarnje propuhivanje natiskanje gasa, uvijek mislim da je nakraju do onog zaposlenika jer na kraju uvijek stisne drugacije gas i rezultati budu savrseni. Auto je golf 5, 2007god. 1.9 pd 66kw, na auto je sve savrseno, filteri su svi novi (mahle), 190 tk na satu. Do sad sam ga "propuhivao" po lokalnim cetama na duzim ravnicama, sad imam u planu se digunuti na autoput i drzati oko 4000 okretaja nekih 10 min 4 brzina. Mislim da mi na b stupu pise index zacrnjenja 1.0 mogu li se pozvati da on pogleda u svoj katalog mozda je kod njega drugacije ili trebam li mu sta opce reci da pripazi. Sramota me da sam nemocan jer je sve ispravno a ne mogu proci a opet ici u drugi grad opet sramota i nema smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7