7 7
Rasma

Rezultati tehničkog - zacrnjenje

Recommended Posts

Pričekaj prvi mjesec od tada navodno spajaju aute na obd. Barem tako pie na njihovoj stranici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako netko bude išao na regu u prvom mjesecu neka javi kakvo je stanje, da li spajaju na OBD ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta jednostavno ne skineš dpf i očistiš

znam jednog sa preko 500 000 i original dpf-om(taksist) al je 2 puta skidan dpf i čišćen sa dimerom i vrućom vodom pod pritiskom

 

počet će se spajati auti od prvog miseca probno ali samo euro 5-6 a od 2020.godine bi tribalo ući u sve stanice,to je iz prve ruke nije rekla kazala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam u drugoj temi, ali ću i ovdje. Imam regu početkom 1. mjeseca, pa ću vam reči da li se spajaju preko ODB-a ili ne i kako će na kraju proći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nebum ja vjerojatno cekal do tad.. sad na zimi 3 stupnja jedva mi se ugrije za 10 km.

Kaj kad bude -5 ili nize. Regeneracija se nebu nikad zavrsila a potrosnja bu duplo.. kretenarija..

šta jednostavno ne skineš dpf i očistiš

znam jednog sa preko 500 000 i original dpf-om(taksist) al je 2 puta skidan dpf i čišćen sa dimerom i vrućom vodom pod pritiskom

 

počet će se spajati auti od prvog miseca probno ali samo euro 5-6 a od 2020.godine bi tribalo ući u sve stanice,to je iz prve ruke nije rekla kazala

Ja sam cuo da budu spajali sve aute koji imaju obd2 utor i to ne samo ekologije radi nego iscitavanja svih gresaka. Ako je ecu zabiljezio neku gresku koja utjece na prolaznost padas.

Ak svatko moze iscitat greske preko ndroid apk i obd2 skenera za 10$ onda CVH moze sve.

A u vezi mog a regenerira on.. ide vozi.

Puknut je moguce dpf.. ali egr je u komi. Tu i tam baci gresku insufficient flow. A radi, otvara i tak. Jedino je off sveg tog opcija.. plus onda i tuning..

 

A to sa 2020. neznam kaj bi rekao. Neznaju kaj bu sutra u drzavi novo a ne 2020. Na dnevniku celnici EU predvidjaju novu ekonomsku krizu.. opet recesiju..

Ako budu skidali tablice na vw euro 5 i 6 ostaje samo kupiti full novi auto a tko to nemoze, drlog od golfa 4 karavan i voziti takve stare aute. Odrzvat ih jeftino stare 15-20 godina. A ove od 7-10 god koji su jos u oknstanju rusit, ne, jer nemaju dpf.. jel zvuci to razumno? Radim u labosu za ispitivanje materijala i mnoge norme koje pisu znanstvenici cesto nemaju veze s praksom. Tak je i u ovom slucaju. Euro 5 koji je iz VAG tvornice bio laziran, bio je zapravo euro 4 i pazi sad - mora se postivati. Svi bi oni trebali biti 4 a ne 5. Ni euro 6 nije 6 neg mozda 5. Kod vw. Za ostale neznam.

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje ti ostaje benzinac. Ja dok sam u Hrvatskoj radio nisam htio kupiti dizela nego uzeo benzinaca i ugradio plin. Jbg treba naći gdje i to odgovara i to je za tvoj džep. Mi bi svi vozili super novi auto i bla bla bla to nam ne treba i da bude jeftino i da bude super. To sve skupa ne ide. Sada kada ne radim vie u Hrvatskoj imam bolje mogucnosti i odlučio sam se za hibrida jel eto da i to probam. Iskreno dvoumio sam se između 2 proizvođača toyota hibrid i drugi dizel, ali presudio je dpf i dosta kratkih relacija. A za 20+k eura mogao sam i neto staro 2 godine kao puno veća klasa uzeti ali to mi ne treba niti nemam novaca to održavati (vjerojatno)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/21/2018 at 2:21 PM, Petar_Kc said:

Napisao sam u drugoj temi, ali ću i ovdje. Imam regu početkom 1. mjeseca, pa ću vam reči da li se spajaju preko ODB-a ili ne i kako će na kraju proći.

Evo samo da javim da sam jučer odradio tehnički i prošao sam bez problema sa mapiranim autom i egr i dpf off. Spajaju se na odb port, očitavaju nešt, ali mi lik nije znao objasniti što točno gledaju. Postoje tri lampice zelene/crvene. Meni je jedna lampica svjetlila crveno, a dvije zeleno, ali se djelatnik nije previše obazirao na to, samo je rekao da je očitana neka greška na motoru. Nakon toga je djelatnik odradio eko test gdje je srednje zacrnjenje bilo 0.01 tako da je auto prošao bez problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, to su svakako dobre vijesti, ali ima nelogičnosti. Ako imaš bilo kakve greške i oni ih očitaju, ne bi smio proći pregled. Ako te skeniraju preko OBDa i nemaš grešaka nejdeš ni na eko test. Možda su tebe bacili tamo jer si imao grešaka, tko zna. Možda su to bile neke greške koje ne pale CE lampicu pa nisu toliko bitne. U svakom slučaju, lijepe vijesti. Se smije znati koja STP? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djelatnik mi je rekao da se ako se radi o Euro 6 motoru i ako svjetle sve lampice crveno da je to direktan pad i uopće ne rade eko test. Možda znadete nešto više od mene što znače te lampice, ali meni je svjetlila crveno prva lampica s lijeva, ostale su bile zelene. Nisam vršio nikakav pritisak na djelatnika, čovjek je radio svoj posao, a ja sam uredno pratio što se događa. Još mi je na kraju malo nariktao snop svjetala. Čini mi se da nisu toliko rigorozni (za sad) prema Euro 4 i Euro 5 motorima, ali već od Euro 6 mislim da više gledaju.
Možda su još u fazi prilagodbe - nemam pojma. Uglavnom dogodine sam miran.
Koliko sam primjetio za svaki auto kojeg pregledavaju imaju i neku digitalnu karticu koju nakon svake radnje i akcije očitavaju na nekakvom čitaču (provjera kočnica, provjera auta od ispod itd.)
Tehnički obično obavljam sa ovim i još jednim kojega imamo u Đurđevcu jer mi je to najbliže i najpraktičnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su počeli biti  ''hausinžinjeri'' , sve i svašta ugrađuju, blindiraju, gase itd... 

 

Vrijeme je da se red napravi.

I ja cu da naj... onda jer nemam DPF, ali ako treba kupit ću novi i kaj sad , osim manjka para u novčaniku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što će biti s onima koji su npr. radili stage 1, 2 a u knjižici stock motor od ne znam 75kW?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio neki dan na tehničkom i uhvatim kotrolora kako ubada drndu. Sve razmišljao dok se okrene da ga maznem i u smeće s njim.:hehe

IMG_20190110_120909.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo zacrnjenje od altee bez katalizatora, remap, i sreca da je tehnicki po zimi jer ne dimi tolko 

IMG_20190110_180828.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, <TDI> said:

Mogao si ga uzet pa doma isprobavat. :)

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, matecro007 said:

Rezultat zacrnjenja nakon remap i EGR off software. Nije spajan OBD.

teh - Imgur.jpg

kako da ti nije spajao obd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni svijetlila crvena lampica ali nije znao reći do čega je.

 

Kaže da od petog mjeseca s tim imaš direktan pad, ali tad će ti moći iščitati u čemu je greška, ludnica. default_smile.png

 

Sve je to još uvijek jako nezrelo.

 

No, mene i dalje zanima zašto mi svijetlila crvena lampica iako nemam grešaka motora, abs-a i slično.

 

EKO test prošao bez problema!

 

 

I da, dpf i egr su off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li se na tehnickom moze vidjeti da je motor mapiran? Ja sam cuo kao da se to ne vidi, ali ako netko bolje zna ili znak kako se to moze zakamuflirati bilo bi zanimljivo cuti?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7