7 7
Rasma

Rezultati tehničkog - zacrnjenje

Recommended Posts

I mene čeka tehnički za nekoliko mjeseci pa valjda ove neću dobiti lika sa olovnom nogom kao prošle da ga pili do ibera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su dvojica kod jednog prodajem bez problema... čovjek mi je sam rekao kao upoznat je sa situacijom i zacrnjenjem ali kaže nema problema nariktan on nekako i upusti me bez problema. Ali zato drugi nema razumjevanja i dva dana ga ubija. A najbolje mi je kad pita jesam promjenio filter zraka ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da si me podsjetio, idem odmah naruciti novi MANN-ov novi filter. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sto ih vecina ne razmislja nego ajmo udri gas...treba radit sa razumijevanjem...

 

1.0 ti je na najljepnici, katalog za taj motor ti je 1.5 sto je cca 45% zacrnjenja...

 

zaleti se do Zagreba :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja duja komotno prolazi tehnicki, ne kuzim di je briga sa novim autima :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije briga nego se želi od motora sa unutarnjim izgaranjem i fosilnim gorivom napraviti da izlazi cvijeće iz auspuha. A to nažalost nikad nije ni nebude pa koliko god oni filtera stavljali i izbijali nam novce iz đepova pod krinkom ekologije

 

Osobno imam auto koji nije vw i skinut dpf i auto dimi i fucka zbog praznog lonca poslije turbine ali tehnicki prolazi euro 4 je motor

Edited by Erestor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se sekirat..ja jucer bio sa golf 4 tdi..nisam ga propuhivao ni nista..otkad je kod mene 90posto ga vozim 60kmh u 4 brzini...nemam katalizator na njemu..

Zacrnjenje bilo 0.20..motor tdi pd 74 kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brinem se jer imam već iskustva... ali vidit ćemo u četvrtak sto će se dogoditi. Ja s moje strane sam učinio sve sto je u mojoj mogucnosti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veče dizne, turbine, custom mapa, a eko test ko da je sad iz dučana izašao, Sam mu dignem Mg na 6.0, blokada obrtaja na mjestu I nema boga da baci neko zacrnjenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijesio danas sve iz prve... bez mrcvarenja i nabijanja gasa. Druga stanica za tehnički, objasnjavao mi je čovjek kako to funkcionira. Uglavnom bez potrebno se nabija gas jer može se svaki put proći iz prve, ima puno verzija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojasni malo bolje da prenesem ovome u našoj STP i zamolim ga za manje turiranja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojasni malo bolje da prenesem ovome u našoj STP i zamolim ga za manje turiranja. :)

Oni svi idu na tečaj i znaju sve fore samo pojedinima se zivo fućka za naše aute pa gasiraju ko kreteni kao onda prije očita sonda....

Treba crijevo od sonde očistiti, stakalca i još pokoje sitnice i nema potrebe za gasiranjem niti ičim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači u tome je fora da uređaj može normalno očitati bez potezanja motora do ibera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači u tome je fora da uređaj može normalno očitati bez potezanja motora do ibera.

Frend što je radio di i ja završio je prometni fax tj prvostupnik neki cestovni promet nez. točno i još je išao polagati za nadzornika iliti stričeka u Stp...

Da ne duljim ima dosta posla oko tog uređaja i kako je pričao to crijevo od sonde sto ide do uređaja zna se nakupiti kondenzata i čađe i onda je sranje tj trebali bi imati vise tih crijeva i izmjeniti ih tokom dana i svaki dan očistiti iznutra...

Ali očito to bas i ne rade pa onda gasiraju a bez potrebe...

Ako laže on lazem i ja ali nekako mi ima smisla njegova priča a ima mozda i tu netko da je upućen pa potvrdi detalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne izgleda mi da nije nemoguće jer ako se čađa nakupi na sve to lošije je i očitavanje pa mi ovo izgleda logično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je do noge i gasa i kako se uredjaj narikta. Npr. u prvoj stanici gdje su me ubijali sa natiskanjem gasa jer bilo podeseno da gas ide do kraja svaki put. S tim kako su imali poteskoće čistili su sve živo ali jednostavno zacrnjenje je bilo van granica. Dok danas ovaj uredjaj je bio nariktan na tri mjerenja, prvi put gas do 5000 da učita obrtaje samo neovisno o zacrnjenju a ostala dva puta s manjim gasom gdje je i zacrnjenjem je znatno manje i prolaz je zagarantiran bez problema i ubijanja auta. Jos mi je rekao da na 5000 okretaja kad se stisne mora zadimiti i zacrnjenje imati da je nov iz tvornice. Ja sam se uvjerio u tu priču prosle godine nakon dva dana patnje prosao sam jer samo nije stisnut papučicu do kraja, bas sam ga pitao jer me zanimalo kako sad odjednom prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svakom tehnickom na zidu ima uputstvo za taj uredjaj i tamo pise do koliko se stisce gas da se ispravno ocita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ti uređaji imaju postavke pa se mogu riktati zasebno od uredjaja do uredjaja i prilagođavati. Najvie ovisi o ovom to ispituje, koliko se kuzi koliko se hoće kuziti, razumjeti i koliku volju ima. E da i ovaj mi je rekao jo kad sam rekao na gas i ubijanje motora kao tko tebi garantira kad ti siluje auto da mu se neće nita dogoditi (preskočit remen i sl.). Tko će ti pokriti trokove i tko će odgovarati za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi puta sam isao na srednji ulaz i tu nije uopce stiskao na EKO testu i sve pet. Prosle sam htio u istu traku ali me je lik preuzeo u prvu i tu je poceo turirati. Ove cu ici na srednji ulaz pa me valjda nece ponovno preustroijiti na prvi ulaz iako svi cekamo u redu pa cemu to tko ce kud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je pametno dizela sa teskim klipovima turirati na 5000 okretaja, koji klipan se tog sjetio tamo u STPu.

Trebate samo ispod papucice staviti neku kvrgu da nemoze do poda doci. Tako je jedan kolega na Golfu 5 napravio ( od lego kockica i nije mu ovaj u STPu mogao gas do kraja stisnuti - prosao je naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocno tako uveliko zavisi do onoga ko ispituje

koliko znanja, volje ima a i do samog aparata

jer pitaj boga otkad je aparat i dali je uopce ispravan.

auto prođe tehnicki sve 5 a drugi dan propiša amortizer

jedan prijatelj otišao na tehnicki pao zbog kocnica

stražnji desni radna kocnica neispravna rucna i sve drugo ok

oba kociona pakne doboši saile sve novo montirano

drugi dan na tehnicki opet ne valja

skidaj dole gledaj....

na tehnicki valjci ne rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dino, nemam ja te lego kockice al mogu grabovu cjepanicu staviti, mislis li da ce to biti dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zezas li me ili sto :D :D

Smisli nesto ispod papucice da okretaji ne idu preko 3500 okretaja i to je to ;)

Na duji je barem lagano nastelat na Bosch pumpi, dok kod novih auta nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dino, nemam ja te lego kockice al mogu grabovu cjepanicu staviti, mislis li da ce to biti dovoljno.

grabova cjepanica za po glavi :lol2

reci covjeku nek zove kolegu da obavi mjerenje umjesto da turira

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7