2 2
Damijan

Air ride ili ti ga zrak

Recommended Posts

Pozz.., nezz jel bila tema, ako je može li link..

 

Vidim da već dosta ekipe u HR vozi na zrak, nezz jel ima tko na forumu, pa me malo zanimaju savjeti i iskustva.., od kud nabaviti, šta mi je sve potrebno, cijena cca, šta je nekako best buy, ali opet da nije sad cijelo bogastvo i gdje montirati?

 

 

Nadam se, kvalitetnom tipkanju i korisnim informacijama.

 

Hvala. :zivio

Edited by Damijan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi se penicu ili ivanu. Oni slazu i reci ce ti odma cijene. Mislin da imas i oglas negdi na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima oglas na forumu i na njuski....
a ako te nesto konkretno zanima samo pitaj :)

ako si vidio od ivana peticu...znat ces kako funkcionira i kako sve radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa daj složite neke okvirne cijene ovdje u temi, kakva je to fora s privatnim porukama, za kog vraga onda forum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

točno to šta kaže Vice.
ima nekolicina ljudi koji bi htjeli znati nešto više o tome, gdje se može kupiti, za koja auta postoje, kako se ugrađuje, gdje se ugrađuje, šta je sa homologacijom itd itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam njub po tom pitanju, ali koliko sam shvtio, homologacija je nemoguća, a jedan od razloga je ako pukne jastuk, da ti ne gine šlep služba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit
ljudi nemojte zamjerit ali nemam namjeru se sa nikim natezat niti vuc po forumima
vec sam zaboravio da ovdje se moze samo blatit i nista pametnog nac :)

u oglasu sve pise kako je, a ne da pisem kako veli MarkoTDI da mazemo oci, meni je u interesu da kupcu objasnim s cim radim i kako radim a ne da me neko kasnije proziva


zasad ima dosta narudzbi tako da kom pase zvat ce kom ne pase neka zaobide :)

molim sve ostale upite na poziv, sms,whatsaap ili viber...na forumu vise ne odgovaram , nema potrebe jer vas ima ionako dosta pametnih :)

Edited by Penic91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako smijem pitati ,a kaj će to nekom na autu koji to nema tvornički,čitam oglas i vele svi dijelovi napravljeni da pašu na auto,kad tamo kaže koriste vatrogasni aparat za bocu,ma molim te voziš, se po autoputu 180 km/h i onda ti to sam svoj majstor čudo pukne i di si onda ,ljudi niste sami na cesti ne kemijajte sa takvim čudesima jer drugi voze djecu u autima .Znam da svi volimo prčkati po autima ,ali ovako nešto nije za golfa 2 ,barem ne kaj se kod nas prodaje ,vani ugradiš i dobiš certifikat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve dečki 5, bravo za trud ali lik ak želiš nešto prodati onda namaži kupcima oči. Napiši boce su extra debele iz Njemačke naručene, za svaki auto radimo posebne amortizere pič**e materine. Ovako izgleda kao da, prosim, iz autootpada radiš nešto. Svakako CIJENIM VAŠ TRUD I VOLJU al promjeni malo oglas :lol2

 

Btw dobro je rekao kolega Hrvoje, to nije za zajeb*nciju s time pogotovo kada ti je to daily i familiy car!

Edited by MarkoTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni sasvim ok oglas,bolje sve napisati iskreno kako jest nego nekome zamazivati oci i prodavati maglu.U svakom slučaju svaka čast momcima i da imam lovu sigurno bi sebi prije uzeo od vas zrak neko bilo koji drugi što se po netu nudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako smijem pitati ,a kaj će to nekom na autu koji to nema tvornički,čitam oglas i vele svi dijelovi napravljeni da pašu na auto,kad tamo kaže koriste vatrogasni aparat za bocu,ma molim te voziš, se po autoputu 180 km/h i onda ti to sam svoj majstor čudo pukne i di si onda ,ljudi niste sami na cesti ne kemijajte sa takvim čudesima jer drugi voze djecu u autima .Znam da svi volimo prčkati po autima ,ali ovako nešto nije za golfa 2 ,barem ne kaj se kod nas prodaje ,vani ugradiš i dobiš certifikat .

 

Nema ti tu pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomo svakako podržavam te u svakoj namjeri i neka ti krene posao, veselim se :)

Samo je tako u životu sve divno krasno piše da kasnije spušimo. Nitko te neće prozivati ako je to tip top i ako radi! Cijenim tvoju iskrenost svakak! Neka ti krene. Ako netko pita za zračni ovjes tebe ću preporučiti, neznam te osobno al znam ljude koji tebe poznaju. Nek ti je sa srećom :)

Edited by MarkoTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me samo sta stavlja ekipa izmedju stupa gewinde i jastuka a da tu ne pusta zrak i koliko je to sigurno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...vecina pozna auto a mozda i vlasnika

Vozen je tako duze vrijeme ,sistem je prodan i vozi se na plavom a3 sada bivsem autu od clana alaga sa foruma (postoji i tema na forumu) znaci ne prodaje se nista sto nije provjereno i testirano

Maksimalni pritisak je 8 bara, boce su testirane na 29 bara tako da tu nemamo o cem pricat

3c1f52b5e0e35ca31e1d3ecff5f870d0.jpg

077e374c0a5c716733d9ce15819d73f3.jpg

45ddb3b6272b779b41a9c8b437af4472.jpg

80d1b7c7eb9bd720f0b1489b12e9923c.jpg

122c545aac8070ab991e109417230669.jpg

Edited by Penic91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netko je gore napisao ac i pucanje il dusenje sistema... Na svim tvornickim autima s zrakom (a i po zakonu) auto kad je izduseno mora bit vozljivo i sigurno u prometu...naravno ne za nastavit 200 vozit nego za brzinu sigurnu za doci do nekog prosirenja...ugibalista il slicno.

Eto X touarega a/6 nam dodje izduseno i svi su vozljivi.. Tako da vjerujem da gore navedena ekipa ima rjesenje za to i da savjetuju kupce i na taj detalj...

 

A da se rasprava prebaci na pp mi nije nimalo draga jer profesionalac mora bit spreman obrazlozit svaki detalj kao na pp tako i na forumu... a ne se pravit grbav jer onda koji je smisao foruma... i to da mi bude clan vwcc no noo...

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo iz davnih dana sam clan samo radi oglasa jer ovaj forum je odavno prestao bit mjesto di mozes dobit kompliment i savjet

 

 

Nemojte mjesat originalne ovjese sa ovime jer taj tvornicki ni jedan nema da ide u mrtvi pod i samim time ne radimo isto tako

Zasto velike firme poput AIRLIFTA I G.A.S nemaju rijes taj problem niti iko ko slaze za mrtvi pod auto

Naravno mozemo napravit da autu bude najniza tocka 5cm od poda ali koji je onda smisao radit sve to ?

 

Te da se na dodam , nas proizvod je homemade te nije u rangu G.A.S. ili Airlifta ,ali ni ne kosta 2-3-4 t€ nego 850€ kompletan slozen na auto ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Penić-samo naprijed :palacg

Meni je oglas kak treba biti, baš pravo domaći što mi se sviđa, a ne da se ''mažu'' oči potencionalnom kupcu, da hoću taj sistem prije bih se na takav oglas javio gdje dobiš gotovo sav info već unaprijed, nego nekom iz kog trebaš vuć informacije na kapaljku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lega daj samo objasni homologaciju. Nije moguća?

Zanima me još kada "štelaš" na najnižu točku onda ju "sejvaš" negdje ili je to jednostavno najniže što može ovjes otići dolje ?! Ili ima neke senzore di pokazuje da je na toj razini i da se više ne spušta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lega daj samo objasni homologaciju. Nije moguća?

Zanima me još kada "štelaš" na najnižu točku onda ju "sejvaš" negdje ili je to jednostavno najniže što može ovjes otići dolje ?! Ili ima neke senzore di pokazuje da je na toj razini i da se više ne spušta?

Ovo što oni prodaju je analogni sistem, tj. za štelanje visine se orijentiraš prema pritisku zraka u jastucima, kojeg pratiš na uricama u autu. Npr 0 bara je pod, 4,5 ili 6 bara je za vozit,a npr 8 bara je skroz podignut.

Ovo o čemu ti pričaš je digitalni sistem,sa senzorima na svakom amortizeru, mogućnosti memoriranja visina, upravljanaja preko mobitela s dodatnim wi fi modulom... A to dosta poskupljuje cijelu priču...

Ako sam šta krivo napisao,neka me metko ispravi

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2