2 2
Damijan

Air ride ili ti ga zrak

Recommended Posts

Dobro, da li je teoretski kod nas moguce homologirati air ako bi imao sva ogranicenja kao i tvornicki air?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne jer ti nema izdat tko racun za to da je ugradjivao nije niko specijaliziran za to barem mislim tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pp:) sta ne kuzim ?

Odg na penicev post pa mozemo dalje onda...

Sto imam odgovorit... sve to ako izdusi na putovanju mozes pjevat borbene... u nijednu slepu nemos bez posljedica... znaci kad i ako crkne osudjen si zvat prodavaca/ugradjivaca pa da ti telefonski da savjet kako i sta pogledat. Znaci vracemo se na to da je razkog za zrak cista sminka i najvise za stanje mirovanja (ocito bas svi kupci zele da na izdusenom stanju guma kaci sasiju poluosovine krakove most auspuh pod.... ) Ja na taj zrak gledam iz drugog kuta... funkcionalnost prije svega... pri svakodnevnom koristenju automobila mozes bit nizak a opet mozes i prilagodit se situaciji na cesti,parkiralistu... a meni naj draza stvar da auto moze uvjek bit na istoj visini...bila na njemu prikolica prtljaga ekipa... A kad i ako crkne da sigurno mozes kakvom takvom brzinom doci do ugibalista/parkinga/lokalnog majstora....

 

Sto se tice razloga i ocekivanja od foruma pa forum i jest koncipiran da tu mozes dobit pohvalu a i pokudu... dobar savjet a i da ti doprineses isto tako..dobrom temom savjetom....pohvalom... Naj lakse rec forum je otisao u rac i dignut ruke od svega....

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko sam ja shvatio zrak i je namijenjen da auto estetski izgleda lijepo. Da je to namijenjeno više da stoji i da je show car nego za daily uporabu.. Samo me zanima šta je sa udobnostima ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo za daily car lijepo uzmeš allroada i to je to(ili nešto slično),meni je želja jednog dana jer takav auto stvarno ima odlične mogučnosti koje bi i ti želio...dok ovo je ipak samo radi izgleda,što je meni isto ok,ali to ležanje auta na podu mi je glupost,na Wsee svaki auto leži na podu...niko više nezna zagewindat auto

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo za daily car lijepo uzmeš allroada i to je to(ili nešto slično),meni je želja jednog dana jer takav auto stvarno ima odlične mogučnosti koje bi i ti želio...dok ovo je ipak samo radi izgleda,što je meni isto ok,ali to ležanje auta na podu mi je glupost,na Wsee svaki auto leži na podu...niko više nezna zagewindat auto

 

pa naravno ,supci na zraku ,meni je on ne zamimljiv skroz

 

ja se svaki dan vozim na gewindan ,nije turbo nisko ali bogami nije ni visoko ,pola onih auta sa see-a nakon sto vidi tablu da je izaso iz veldena digne auto i ceka 360 dana da se opet moze kurcit kak je nisko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak je... jedino imat auto za show pa da te boli uvo oce li sta prdnut jer ionako ga vozis po parkingu il do obliznje praone i natrag... pa na prikolicu...

Tihica... nemora bit allroad... bilo koji s tvornickim zrakom moguce je spustit i nize od njegovih podstavki,malo se s diagnostikom pozabavis i tadaa... Nije ultra nizak al felga fino popuni prazninu i imas eben stance.... Pa opet na dugmic dignes na klasicno i to je to... a ako rikne moc ces vozit... malo ce nabijat al ides i mozes podstavit dizalicu ispod :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit ....

Jednostavno nema smisla pricat o necemu o cem nemate pojma

Ako vas kaj zanima google

 

 

....ovo kaj si naveo preko vag-com da ces spustit i da ce na nesto licit su puste price

A pricam iz prve ruke :)

Edited by Penic91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modul za seriski zraćni

300€ dodje,

Ev jedna slike od q7, ima još par slike od auta ako nekog zanima mogu stavit ali moram prvo naci.

 

 

7f084491d36c9dcf378c926fa6750d71.jpg

 

Imaće meni je air ride jebenica,

Ako hoćes da je auto ubijen u pod do kraja nema druge, a kada voziš prek ležećeg dignes auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćes da je auto ubijen u pod do kraja nema druge, a kada voziš prek ležećeg dignes auto.

Ti se stvarno nisi nikad vozio po Zagrebu? XD nebi bilo smisla stalno dizat i spuštat auto jer ih ima previše! :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živim u zg

Realno za šta služi airride,

Auto se vozi dost udobno, kada se sparkaš auto spustiš koliko hoces, a

Kada se voziš digneš auto na visinu koja ti odgovara,

Za mene je to kao i kad uzmeš felgu 19 ili 20 od nje i nemas neku korist ali ti jebeno izgleda i oko toga se sve vrti, na ovom imam gewinde na iducem 100% air.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit ....

Jednostavno nema smisla pricat o necemu o cem nemate pojma

Ako vas kaj zanima google

 

 

....ovo kaj si naveo preko vag-com da ces spustit i da ce na nesto licit su puste price

A pricam iz prve ruke :)

Moze bit nizak onoliko koliko je kad izdusi... tad se podisa za nekih 1-2cm i to je dovoljno nisko da izgleda ljepo i da mozes ga dignut plus da si miran ako pukne bag il sistem izgubi zrak a kompressor crkne fino se dovezes do prvog servisa il ugibalista.

Nemamo iste poglede na zrak....nekome je sex kad ga izdusi na parkingu i zato ga je i metnuo a netko voli sigurnost izmedju ostalog.

P.s moze se i taj zrak limitirat mehanicki koja je naj niza tocka i to bi kupac trebao bit upoznat s tom opcijom je treba ga se upozorit i na kvarove sistema...

 

Tihica Citrose neznam... u njih je jos hidraulika jell?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bit nizak onoliko koliko je kad izdusi... tad se podisa za nekih 1-2cm i to je dovoljno nisko da izgleda ljepo i da mozes ga dignut plus da si miran ako pukne bag il sistem izgubi zrak a kompressor crkne fino se dovezes do prvog servisa il ugibalista.

Nemamo iste poglede na zrak....nekome je sex kad ga izdusi na parkingu i zato ga je i metnuo a netko voli sigurnost izmedju ostalog.

P.s moze se i taj zrak limitirat mehanicki koja je naj niza tocka i to bi kupac trebao bit upoznat s tom opcijom je treba ga se upozorit i na kvarove sistema...

 

Tihica Citrose neznam... u njih je jos hidraulika jell?

Svjestan sam ja svega kaj ti pricas

To se sve moze napravit i dobit ,al za 850€ ?

 

Kao kaj sam naveo i u oglasu mi sa jastucima nemamo nista osim kaj ih slozimo i testirano da ne pustaju

 

Kaj se tice naseg djela,ako bilo koji dio pukne ili prestane radit auto nece past na pod nego moze na toj visini (ako je vozljiva) vozit dalje

 

Moze se slozit i memorija

I podesavat najniza tocka

I zastita stavit i xy fora samo to nije vise ista cijena....

 

A realno poziva i upita svaki dan,al i ovo im preskupo a ne dobe nista manje nego da uzmu od nekog poznatog proizvodaca ili od "poljaka"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo nisam siguran,stari jesu imali na hidrauliku,frend ima C4 karavan baš ču vidjet,fino se to diže i spušta ali je krivi znak ipak :lol2

 

šteta da passat alltrack nije nešto slično ili nešto kod vw,neznam jel ima samo onaj adaptivni ovjes ili nešto više,nisam još vidio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj što ga serete redom.

Kad je mexx stavio zračni ovjes i spustio auto na pod svi ste slinili za tim autom, onda vam je super bio i hvalili ste ga naveliko.

Bili ne see i slinili za autima koji leže na podu.

A sada tu kenjate kako vam je to gadno kad je auto na podu.

 

 

penic i ekipa koji to rade svaka čast, samo naprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ovdje nisam dosad javljao ali meni bi air bio da ga mogu imati na tri razine, low, normal i high. Low bi mi bio za autoput i takve ravne ceste, nikakav pod taman da ga spustim do gume (bez da je sakrijem), normal za voznju po gradu cca kao sportline) i high da bude visi odnosno kao stock za poljske puteve.

 

Auti kojima blatobrani prelaze preko guma meni izgledaju kao da imaju potrgani ovjes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne sere nitko,ekipa dobro kaze...zrak je samo za kruzanje lagano i slikanje...osobno volim zrak i bas krecem sa slaganjem istog sebi,naravno isto ovaj home made jer nemam love za nesto adekvatno...ali isto tako odmah postajem svjestan cinjenice da vise necu prijeci 100km/h (bar ja) :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam o tome, gledao sisteme i razmisljao te dosao do zakljucka da meni to ne treba.

Imam par kolega koji to imaju i fora je.

Podrzavam ekipu, samo naprijed i uzivajte u onom sto vas veseli.

Ja za tu lovu kupim dobru gewindu i kruzam dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz

Treba mi netko za ugradnju zračnog ovjesa. Split i okolica. Preporuke?

 

Unaprijed se zahvaljujem :)

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i cijeli video na JPovom kanalu, ovo je samo najzanimljiviji dio,a meni i najsmijesniji od svih njegovih :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2