1 1
Antonio3c

Popucala prednja sajba od kamena

Recommended Posts

Danas idem do zg i na autoputu mi odleti kamen od nekakvog kamiona u sajbu i pukla je gdje je udarac od kamena i jos malo na jednu i drugu stranu...jel ima neko mozda iskustva sa izmjenom sajbe odnosno preporuka za neki servis da je dobar i povoljan? Auto je passat karavan 2006.g

Kasko nemam niti osiguranje pokriva tu stetu nazalost. (vec provjereno)

I koliko bi kostalo ako netko zna iz iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sebi mijenjao kod autostakla laus nesto malo manje od 1000kn sa montazom i sajbom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam ako bi se mozda dalo i popravit...vidi se onak gdje je udarac od kamena u obliku 2kn,mislim da se to moze popuniti al je od tog kruga na dvije strane prosla crta po par cm..

Kak je tebi bila kad si morao mijenjati?

Edited by Antonio3c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao na forumu ovdje jednom al ponavljanje je majka mudrosti ;-) uslikaj sajbu takvu jer mozda jednom budes prodavao auto pa ce ti doci padobranac ko meni i govoriti kako je auto tucen naprijed jer je sajba mjenjana itd itd.... to ti je moj savijet ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam ako bi se mozda dalo i popravit...vidi se onak gdje je udarac od kamena u obliku 2kn,mislim da se to moze popuniti al je od tog kruga na dvije strane prosla crta po par cm..

Kak je tebi bila kad si morao mijenjati?

Tako je i meni bilo i te crte će ti se jos produziti, samo je pitanje vremena. U ovlastenom racunaj oko 3000-4000kn za novu sajbu. Ako ces zamjensku, onda je dosta manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da,to sam vec rekao da cu sutra po danu poslikati iskljucivo iz tog razloga jer su sve originalne i nikad nije bilo karambola..

Znaci nista od popravka iskljucivo zamjena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamjensko staklo jedino Laus...rade dobro

 

ja sam montirao suvozacevo staklo nakon provale, 600 kuna je bilo sa montazom, nisu imali kod sebe pa sam pricekao sat i pol da ga dovezu i sloze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije velika rupica tj slikaj i stavi sliku ode pa da vidimo koliko je to veliko mozda mozes s onim govnom popunit raspitaj se imas to kupit u interspara za 100 kuna neki dan san vidija pa pogledaj sve opcije prije najskuplje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirit ce ti se te crte i dalje, odes na more vratis se a sajba pukla od vrucine, ili sad od hladnoce. Promjenis i miran si, zamjensku stavis,ljudi se voze. Odakle si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Karlovca..budem prosao do lausa cim stignem pa cu vidjeti koja je najbolja opcija.

A moram to napraviti da se ne siri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne siri se to tek tako...iman ja na svom mk1 rez od 10-ak cenata i ne siri se nikako tako da nemoj trcat pred rudo istrazi opcije pa tek onda idi na najskuplju :s

Edited by vwlove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lako za tehnicki u danasnje vrijeme..al bi htio ak se popravlja da se napravi kak se spada,a ak se neda da ju zamijenim i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad te zaustave samo kazes maloprije me kamen pogodio, rijesit cu :)

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je pustila crte,samo je pitanje vremena i vremenskih uvjeta ako me razumijes,pa ce proc dokraja. Ova JEFTINIJA rjesenja se cesto znaju pokazat dosta skuplja na kraju. Nemoj razmisljat puno,drugu sajbu i amen,nova,polovna,org ili zamjenska,bitno da je cijela. Ipak se ti vozis u tom autu i tebi dragi ljudi,da ne spominjem druge sudionike u prometu,u voznji se svasta moze dogodit,na nekoj vecoj brzini nek ti doleti drugi kamen ili nesto slicno,ugl,razumijes poantu

Share this post


Link to post
Share on other sites

d39a006b292eac53f80620ebc35a92d0.jpg

bac5edd75c570b0fa93f00ab6077e1c8.jpg

31fcb6a2555d53de2270ecb2a5f38819.jpg

 

Evo slika od moje. Ja sam je na kasko sredio, a i da nemam kasko, opet nebi zamjensku stavio. Jer te zamjenske su daleko od orginala po kvaliteti. Jbg..orginal je skupa, ali s razlogom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si stati na naplatnima i prijaviti da ti je dignulo kamencic sa ceste i traziti da te upute na svoje osiguranje gdje prijavis opet šta se desilo pa neka snose trosak nove sajbe u ovlastenom.

 

U slucaju da padne bas s kamiona onda zaustaviti kamion i na njegovu policu.

 

Ima i drugih nacina za isposlovati novu sajbu, al to je onda muljanje, ovo gore ti je legalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si stati na naplatnima i prijaviti da ti je dignulo kamencic sa ceste i traziti da te upute na svoje osiguranje gdje prijavis opet šta se desilo pa neka snose trosak nove sajbe u ovlastenom.

U slucaju da padne bas s kamiona onda zaustaviti kamion i na njegovu policu.

Ima i drugih nacina za isposlovati novu sajbu, al to je onda muljanje, ovo gore ti je legalno

Ne mozes si naplatiti od osiguranja nikako jer ti niko nece priznat da je sa njegovog kamiona odletio kamen pa da on gubi postotak na polici,a da bi si stetu naplatio od osiguranja mora bit pocinitelj stete..vec sam to sve ispitao jer kolega radi u osiguranju tako da to otpada..ici ce nova sajba i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sogor mjenja sajbe svaki dan,ljudi se voze, problema nema, neke kineske budu malo grbave al ajd, nema se tu sta puno mislit. Davat tisuce kuna za original cemu, pa nece se ni ova sasut u facu a kosta 100 eura, ili sekurit uzmes, sta uopce je original? Nemos usporedivat sajbu s mk1 i sa passata novog, neki dan radili b6 bila tocka pa crta i kad je krenulo na ocigled ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1