7 7
alpacino

Sredstva za održavanje laka

Recommended Posts

Glinu preporucam megs jer mi nikad nije matirala lak ili ostavila holograme.

Nakon gliniranja prodjes s izopropilnim alkoholom i onda ce fusso drzati strasno dugo, čak drzi i pranja na samoposluznima s njihovim samponom.

 

A ako netko tek pocinje i zeli jeftiniji vosak preporucam sonax extreme 1, vrlo izdrzljiv vosak a ima ga svugdje za kupiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i jeftinih eBay 3M glina nisu loe rade svoj posao samo se mrve malo, postoje i gradacije gline, ali nema potrebe ići za jačim od medium jer su one dovoljno agresivne da izvuku sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

preuzeo Valet pro snow f i Fusso,pohvale dečkima iz OCD-Forea na dobroj usluzi i cijeni,sutra proba ali mislim da imam problem,ona bočica za pjenu mi od miniwasha je obična nije sa tim ventilom,i neznam ak bude to to,imam još i ručnu tlačnu prskalicu jednu,neznam ni za nju ak če bit dobra jer isto nije namjenjena baš za Snow Foam... :ne:zid

 

BTW:zna li netko di bi mogao nabavit Foam lance za Stihl miniwash?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj slikaj konektor

 

mozda pase od nekog drugog ako ne imam ja rjesenje za tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

slikam sutra kad sam doma pa ti pošaljem ;-) od Kerchera ne paše uglavnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega i ja smo testirali danas moj sf na lavor miniwashu, odlicno je, jos smo podebljali omjer, magifoam i udaraj, odlicna stvar moram priznat, nakon toga 2 kante, ispuhivanje kompresorom i susenje mf krpom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki, ima vas tu sa velikim znanjem o tome kako odrzavati lak na vozilu pa bih vas zamolio ako moze netko napraviti ultimativnu temu gdje se opisuje sta treba sve kupiti, kako prati vozilo, s cim, u kojim uvjetima. Bilo bi super za neke koji ne znaju nista, ili koji znaju nesto ali opet mora 'gubiti' vrijeme obilazeci po dosta tema kako bi skuzio i spojio sve kockice u glavi.

Cak smo se u temi golf mk5 pragovi uhvatili topica o vosku koji treba staviti na neka 'kriticna' mjesta i to bi bilo super znati gdje kupiti i gdje nanijeti.

Sta kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki, ima vas tu sa velikim znanjem o tome kako odrzavati lak na vozilu pa bih vas zamolio ako moze netko napraviti ultimativnu temu gdje se opisuje sta treba sve kupiti, kako prati vozilo, s cim, u kojim uvjetima. Bilo bi super za neke koji ne znaju nista, ili koji znaju nesto ali opet mora 'gubiti' vrijeme obilazeci po dosta tema kako bi skuzio i spojio sve kockice u glavi.

Cak smo se u temi golf mk5 pragovi uhvatili topica o vosku koji treba staviti na neka 'kriticna' mjesta i to bi bilo super znati gdje kupiti i gdje nanijeti.

Sta kazete?

Ako hoćeš biti "picajzla" sjedni i pročitaj ovo. Imaš šta za čitati a i naučiš dosta puno!

http://www.cro-detailing.com/index.php/topic,1092.0.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je razlika između ovih triju rukavica i što odabrati od dolje navedenog?
1.Meguiars LAMBS WOOL WASH MITT (108 kn)...http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.540.003
2.Meguiars MICROFIBER WASH MITT (115 kn)...http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.540.055
3.Meguiars ULTIMATE WASH MITT EU (130 kn)...http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=050.540.027

01_meguiarslambswoolw59s6m.jpg

02_meguiarsmicrofiberu2syg.jpg

03_meguiarsultimatewaurs1i.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva ,najfinija je

 

što finija i vise vlakna bolje je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dario jesi imao tu prvu? Koliko traje?

Gyeon i dodo su mi se nekako jako brzo raspale a ostavljam ih da se osuse na zraku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva ,najfinija je

što finija i vise vlakna bolje je

Trenutno nemaju više LAMBS WOOL WASH MITT niti ULTIMATE WASH MITT EU pa je ostala samo ova srednja MICROFIBER WASH MITT za 115 kn. Znam da se uvijek govorilo da se uzme vunena rukavica za pranje ali ove od mikrofibre mi se ne čine loše, iako je vunena puno finija. Da li pričekati ili uzeti ovu od mikrofibre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koja je razlika između tih triju niti sam ih imao prilike koristiti ali kod pranja sa Sonaxovom spužvom zna mi se dogoditi da mi padne a sa rukavicom je puno zgodnije i lakše pranje za neka nezgodna mjesta pa sam mislio uzeti jednu za probu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam ovu vunenu prvu ali sam je samo jednom koristio, nisam imao prilike prati auto jer je vrijeme katastrofalno ovih dana... pogledaj na forea ocd ili dls detail

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno nemaju više LAMBS WOOL WASH MITT niti ULTIMATE WASH MITT EU pa je ostala samo ova srednja MICROFIBER WASH MITT za 115 kn. Znam da se uvijek govorilo da se uzme vunena rukavica za pranje ali ove od mikrofibre mi se ne čine loše, iako je vunena puno finija. Da li pričekati ili uzeti ovu od mikrofibre?

niti jedna od ovih nije loša ,samo wool je finija

 

koju god uzmes dobro je ;) ,ja sam naviko na wool jer mi je najbolja za radit ,a wash mitt koristim za donji dio i pragove te felge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je vunena rukavica ipak u maloj prednosti nad ovim od mikrofibre koja je nešto tvrđa pa ću pričekati sa kupovinom u Partesu dok im ne stigne. Pogledao sam na Forea i DLS stranicama nekoliko rukavica Dodo Juice Tribble mitt ili Flexipads-Super Soft Lambskin Wash Thumb Mitt nisu loše pa možda i bolje od Mag'sa. Jedna je jeftinija a druga nešto skuplja od gore navedenih ali sve u granicama, samo što sam u Partesu htio naručiti Natural Shine Protectant za interijer i nekoliko aplikatora pa bi i njihova vunena rukavica ušla u paket zajedno sa prijevozom što bi mi bilo povoljnije nego posebno naručivati od DLS-a ili FOREA-e.

1.Dodo Juice Tribble mitt rukavica za pranje od 'DLS' (103 kn)...http://www.dls.com.hr/proizvod/tribble-mitt-rukavica-za-pranje
2.Flexipads-Super Soft Lambskin Wash Thumb Mitt 'FOREA' (135 kn)...http://forea-ocd.hr/pranje-susenje/samponi-rukavice/Flexipads-Super-Soft-Lambskin-Wash-Thumb-Mitt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne naručujem ništa veliko samo nekoliko sitnica koje su mi potrebne za neko normalno održavanje interijera jer do sada sam uglavnom vlažnom krpom i ništa više a ovaj komplet mi je neka osnova za dalje jer nešto sam već nabavio pa mi se ovaj set što mi trenutno treba.

Na Cro-Detailingu je Mag's Natural Shine Protectant bio najproizvod 2015 godine i osvojio najviše glasova članova pa sam ga zato odlučio uzeti. Nisam isprobao niti jedan pa ne znam razlike. Inače LCD ekran čistim samo izopropilnim alkoholom 50% i 50% demineraliziranom vodom i ničim drugim po njemu ne ide ali ako se tebi pokazao dobar može i on ući u izbor. :)

meguiarsnaturalshineg7unr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam oba doma i natural sam koristio mozda dva puta ,s ovim quick prodem i sve je super :)

 

neces pogrijesit ni s jednim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dario na prijedlogu. :palacg
Onda ću ipak uzeti Meguiars QUIK DETAILER INTERIOR kada si isprobao oba pa znaš koje su razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebga da si iz zagreba pozvo bi te da dodes vidit osobno kako izgleda jedno kako drugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, vjerujem ti na rijec. :)

Znam kako je to kada isprobas dva proizvoda i odmah vidis razliku jednog i drugoga a kako si i sam naveo, oba su dobra samo sto je ovaj za nijansu bolji, pa nemam sto razmisljat a volim da je mat a ne da se sjaji.

 

Htio sam sve to uzeti jos proslog tjedna kada sam bio u Zagrebu ali je Meg's zatvorio poslovnicu u Branimirovoj, u blizini Petrokova pa sam ostao praznih ruku a do Slavonske nisam imao vremena. Black Diamond ih je preuzeo ali nisu nista imali od navedenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7